fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

83% 233 hlasů
8.3 10 233
film / komedie, Československo, , 83 min.
Kinopremiéra v ČR 1.8.1979, DVD od 1.12.2003 Bonton

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:16Komedie o dvanáctinásobné směně bytů, kterou její organizátor, advokát Radosta, právem nazval Akce kulový blesk.
Připravit, zorganizovat a provést výměnu dvanácti bytů je dílo hodné mistra. Tím ovšem dr. Radosta, jehož excelentně ztvárnil Rudolf Hrušínský, také je. Náhlé těžkosti a komplikace řeší s grácií za pochodu a pro jistotu, aby se v den D všechno povedlo, provede "malou" generální zkoušku, která odhalí mnohé. Objeví se rovněž drobné problémy, způsobené např. svatbou objednanou na nevhodný termín nebo váháním některých účastníků akce. Zmatek, jenž málem zhatí celou operaci, vyvolá "noční cvičení", vyhlášené opilým psychologem Knotkem...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Třetí do party nejproslulejších komedií dvojky Smoljak/Svěrák. Platí pro ni totéž, co pro Marečka a Vrchního, akorát Blesk hodnotím jako o chlup méně geniální.
90 %
Všechny komentáře k filmu 33+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kulový blesk

<>Obrázek nenalezen<> Bílek, Půlpánovi, Kadlecovi, Ječní, Knotkovi, ing. Severin, Flieger a Opatrná, Jechová, Drahotovi, Pivoňka a Fazekašovi. To jsou hrdinové komedie, která patří od roku 1979, kdy byla poprvé uvedena do kin, k těm nesmrtelným. Jsou to majitelé dvanácti bytů, kteří se chtějí stěhovat, a gigantickou dvanáctisměnu jejich bytů organizuje energický dr. Radosta. Přestože celou akci nejprve pečlivě naplánuje, s pomocí účastníků celé akce připraví a v bytě mistra Bílka dopodrobna i s grafem účastníkům popíše, neustále se objevují nové překážky hrozící zhroucením celé akce nazvané Kulový blesk. Sotva se totiž Radostovi podaří přeložit termín svatby Fliegera a Opatrné, už je tu psycholog Knotek, kterého určil svým zástupcem a který v opilosti uspořádá s několika dalšími účastníky akce noční cvičný přesun. <>Obrázek nenalezen<> Společně s Radostovou spojkou, svérázným kutilem Severinem, sice Knotek další den objede všechny postižené, jimž se omluví a zabrání tak krachu akce, sám má však potíže s paní Jechovou, která se má nastěhovat do malého bytu rodiny Knotkovy. Jednou není spokojená s tím, že v domě není prádelna, podruhé se jí nelíbí sklep na uhlí, který je pro ni moc daleko. A tak jí Knotek musí přenechat svou pračku a ještě navíc s nerudným sousedem Klabouchem vyjednat výměnu sklepů. A když už se zdá, že všechno je v pořádku a celá akce vypukne, rozhodne se paní Jechová, že se stěhovat nebude. Navíc Knotek objeví mistra Bílka v jeho bytě bez známek života.


Podobné filmy

Velké dítě Dickie Roberts
(Dickie Roberts: Former Child Star) Bývalá dětská hvězda David Spade dostane neobvyklý náp...
dnes 15.20
Nova Cinema
Dál než se zdálo
(Going the Distance) Otevřenost a ironický smysl pro humor Drew Barrymore, která přijela d...
dnes 22.40
Nova Cinema
Závist
(Envy) Z Jacka Blacka se stal milionář a jeho luxusní sídlo s bowlingovými dráhami, stájem...
zítra 05.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 2. 12. 2015 Svátek má Blanka
  Vyhrávej v casino.cz    Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz