fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

74% 1357 hlasů
7.4 10 1357
dobrodružný / hudební / rodinný, Velká Británie/USA, , 101 min., od 11 let
Labyrinth
DVD od 1.11.2005 Bonton, Blu-Ray od 22.2.2017 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize dnes Sky SciFi & Horror SD 20.15
Sky SciFi & Horror SD 20.15
Ukázka
00:45


Od té doby, co se její otec znova oženil, se Sarah cítí být osamělá a nepochopená. Stále více ji znervózňuje, že musí dělat chůvu nevlastnímu bratrovi Tobymu. Když jednoho večera nechce malý chlapec přestat brečet, přeje si Sarah v duchu, aby si ho odnesl král Koboldů Jareth. Je přesvědčena, že pak by měla klid a mohla se vydat vstříc svým snům. Sotva přání vyřkla, hned toho litovala. Toby zmizel a před Sarah stojí Jareth. Dává Sarah třináct hodin na Tobyho vysvobození ze zámku Labyrint. Pokud se jí podaří projít obřím labyrintem v dohodnuté době, bratříček se vrátí domů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Labyrint sice může na někoho působit naivně až směšně (nejen kvůli Hensonovým plyšákům), ale mě se to líbilo (nejen kvůli Hensonovým plyšákům). Zaprvé, Labyrint je opravdu čistokrevná a plnohodnotná fantasy (a říkejte si co chcete), za druhé, je v tom David Bowie a je naprosto geniální, charismatu má na rozdávání a za třetí, Jennifer Connely byla v šestnácti neuvěřitelná kočka, ze které se mi tajil dech (a navíc umí i hrát). Davidovy písně jsou neméně parádní a hlavně v kombinaci s finále na schodech umí skutečně nemálo strhnout. A Hensonovy plyšáci, kteří mimochodem v nemálo případech byli Warwick Davis nebo Kenny Baker mají skutečně rozmanitou podobu a i díky nim je to tak moc fantasy. Jasně, podruhé se na to už asi nepodívám (i když přesně tenhle typ filmů mě magickým způsobem přitahuje, takže těžko říct), ale je skvělé, že Labyrint dokáže zaujmout i dnes, protože upřímně, jeho zápletka skutečně není nijak pitomá a místy je to občas i napínavé. Otázka je, jak by to vypadalo bez Bowieho, ale to nemá vůbec cenu řešit, protože to Bowieho má (a Jennifer Connely). Chtěl jsem se kouknut na kultovní dobrou fantasy a kultovní dobrou fantasy jsem skutečně dostal, takže mi film ve výsledku udělal velikou radost a já ji klidně můžu doporučit, i když to už asi všichni viděli před dvaceti lety. 80%.
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Labyrint

David Bowie a Jennifer Connellyová vás zvou do magického světa, kde nic není tak, jak se zdá být. Hlídání maličkého nevlastního bratra Tobyho během víkendového večera není pro mladou Sarah moc velká zábava. Frustrovaná jeho pláčem si potají představuje, jak skřeti z její oblíbené knížky Labyrint unášejí Tobyho pryč. Když se však její fantazie vyplní, Sarah, strachy bez sebe, musí vstoupit do bludiště plného iluzí, aby Tobyho přivedla zpět z království obydleného mystickými bytostmi, kterým vládne zlomyslný skřetí král.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 22. 8. 2019 Svátek má Bohuslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz