fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

65% 769 hlasů
6.5 10 769
drama / komedie / romantický, USA/Irsko, , 92 min.
Love & Friendship

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:08Snímek odehrávající se v devadesátých letech osmnáctého století pojednává o vdově Lady Susan Vernonové, která přijela na zámek Churchill, kde se během pobytu hodlá stát dohazovačkou nejen pro svou dceru Fredericu, ale samozřejmě i pro sebe.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Adaptace poněkud zjemnělého románu mladé Jane Austenové Lady Susan s obsazením (Kate Beckinsaleová, Stephen Fry). Dobová situační konverzační komedie s vynikající výpravou, propracovanými kostýmy, zkušenou kamerou na Vás dýchne osudy proklatě chytré manipulátorky, půvabné vdovy Lady Susan Vernonové, která se snaží sňatkem z rozumu zaopatřit sebe, i svoji dceru. Její nejúskočnější zbraní jsou skvělá znalost obecných slabin mužské povahy, zvl. ješitnosti, a její nejlepší přítelkyní manipulace se svým okolím. V současné době by mohla zastávat post v diplomatických službách, neboť je schopna slušně a poutavě poslat svého protivníka "někam" takovým způsobem, že se dotyčný na cestu těší. Zkrátka omámí, degraduje a zmanipuluje své okolí dokonale a s grácií. Svůdně je dostane do míst, kde je chce mít, a pak přijde konečný úder. Film začíná zvolna, ale po deseti minutách nabere spád a decentně vybraní jednotliví představitelé, exoti a figurky vyvolávají imperativní nutkání k zamyšlení, ale i údiv a salvy smíchu. Doporučuji ke zhlédnutí, jde o impresivní dílko.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Láska a přátelství

Whit Stillman ve své vrcholné formě zrežíroval vlastní adaptaci raného románu Jane Austenové, který pojednává o úžasné lady Susan Vernonové. Vynikající komedie o dohazování a lámání srdcí. Tento film, který se odehrává v devadesátých letech osmnáctého století, sleduje úchvatně vypočítavou a manipulativní lady Susan Vernonovou, jejímž posláním je najít manžela sobě i své trpělivé dceři Frederice, v čemž jí napomáhá a skýtá podporu věrná přítelkyně Alicia Johnsonová. Dvě mladé ženy, pohledný Reginald DeCourcy a bohatý Sir James Martin významně komplikují jejich plány.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 25. 5. 2018 Svátek má Viola
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz