fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 2084 hlasů
7.8 10 2084
film / komedie, drama, science fiction, Velká Británie, , 123 min., od 12 let
About Time
Kinopremiéra v ČR a SK 7.11.2013, DVD a Blu-Ray od 12.3.2014 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Co kdyby se dalo žít nanečisto?
Tim je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. "Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu „How long will I love you, As long as stars are above you, And longer if I can...“
Všechny komentáře k filmu 67+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Lásky čas

obrazek
Láska, rodina a cestování v čase:
Ze scénáře na filmové plátno

Prvotní myšlenka na film Lásky čas Curtise napadla během konverzace, kterou vedl se svým kamarádem. Bavili se o tom, co by dělali, kdyby jim zbývalo 24 hodin života. "Oba jsme se shodli, že bychom chtěli strávit docela obyčejný den doma s rodinou. Dělat věci, které normálně děláme," vzpomíná Curtis. "Byl to zajímavý postřeh. Dalším krokem bylo přijít na způsob, jak ho zakomponovat do filmu. Muselo to být o někom, kdo by měl schopnost manipulovat se svým posledním dnem nebo manipulovat se svým životem tak, aby došel k vytouženému závěru. A v tom momentě jsem začal uvažovat o cestování v čase.”

Curtis přiznává, že Lásky čas byl pro něj přirozeným vývojem. Jeho předešlé filmy se zaměřovaly na vztahy mezi přáteli. "Čtyři svatby jsou v mnoha ohledech stejně tak filmem o přátelství jako o lásce. V Lásce nebeské bylo také hodně přátelství." Curtisův zájem o mezilidskou dynamiku se vyvíjel přirozeně, jak sám stárnul. "Vzhledem k tomu, že oba moji rodiče zemřeli během posledních pěti let a moje děti dospívají, stal se ze mě rodinný typ. Tento film je stejně tak o bratrovi, o sestře, o otci a matce jako je o lásce. A samozřejmě, když se do sebe dva lidé zamilují, tak se z nich jednoho dne stanou rodiče. A na to dojde i v našem filmu."

Při realizaci této komedie se Curtis opět spojil s producenty ze společnosti Working Title, Timem Bevanem a Ericem Fellnerem a to už celkem pojedenácté za posledních 25 let. Bevan vzpomíná: "Náš první společný film, The Tall Guy, jsme natočili v roce 1983. Všechny Richardovy filmy mají spoustu toho, co je nám blízké a co sami dobře známe, ale zároveň jsou průkopnické a vždy objevují něco nového. Pravost Richardových filmů tkví v tom, že vás rozesmějí, rozpláčou a donutí vás přemýšlet. Lásky čas se vrací do "curtisovského" světa ve stejném duchu jako Láska nebeská, Notting Hill a Čtyři svatby a jeden pohřeb, ale tento film je dospělejší a více reflexívní. Rozhodl se natočit film, který odráží dobré i špatné stránky života a přiměje vás, abyste si vážili toho, co máte v životě ještě před sebou."

obrazek
Ačkoliv Fellner může stěží uvěřit faktu, že spolu s Curtisem točí filmy již čtvrt století, je stejně tak ohromen vývojem, jakým jeho dlouholetý přítel - jako filmař prošel. "Richard se nikdy nespokojí s tím, co je dobré. Sám sebe, jako umělce, tlačí neustále kupředu, aby předčil svoji předchozí práci. A publikum si jeho úsilí váží. Jeho příběhy jsou tak hluboce osobní, tak intimní, že je nemožné, aby vás nevtáhly do děje. Oceňuji na něm, že nachází humor v patosu našich běžných zážitků a dělá všední mimořádné."

Zatímco láska a rodina byly nedílnou součástí realizace Curtisovy vize. Element cestování v čase vyžadoval od scénáristické práce velké úsilí vše dobře promyslet. Curtis chtěl udržet koncept filmu v jistých mezích - méně fantastický a více roztomilý. Proto si dával pozor, aby Timovi a jeho otci stanovil jasná pravidla pro cestování v čase. Takže o jaká pravidla se přesně jedná: Zaprvé - k cestování v čase nemůže dojít dříve, než muž dosáhne věku 21 let.

Zadruhé - člověk se musí schovat do malého temného prostoru - jako je komora, šatník nebo skříň - zatnout pěsti a myslet na konkrétní čas, datum, místo a adresu, kam chce cestovat. Zatřetí - může se vrátit zpět do své vlastní minulosti a zažít znovu jen ty události, na které si pamatuje; nemůže cestovat do budoucnosti anebo se vrátit zpět do dávné historie. Začtvrté? Každé rozhodnutí, které během cestování v čase udělá, ovlivní jeho budoucnost.

Producentka Nicky Kentish-Barnesová dodává, že obdivovala netradiční příběh filmu, který scénárista/režisér předložil. "Lásky čas je v jistém smyslu velmi autobiografický; jsou to kousky Richardova života pospojované v krásném a dobře napsaném příběhu. Je to velmi dojemný příběh; měli jsme dospělé muže, kteří při čtení scénáře plakali. Aspekt cestování v čase filmu dává nádech magického realismu a to jeho emotivnímu obsahu pouze nahrává, než že by vás to od příběhu odvádělo."

Scénář byl hotový a Curtis se mohl pustit společně se svými producenty do napínavého úkolu - najít mladý pár, který by dal hlas jeho slovům, spolu s rodinou a přáteli, kteří měli zalidnit tento jedinečný svět.

obrazek
Jsme zamilovaní:
Herecké obsazení Lásky čas

Producenti filmu a pomocná režisérka Fiona Weirová věděli od samého začátku, že Domhnall Gleeson byl ideální volbou pro roli Tim Lakea. Jenže ten je hned při prvním setkání šokoval.

Gleeson dorazil na schůzku s Curtisem (během natáčení filmu Anna Karenina) a měl dlouhé vlasy a hustý plnovous. Při vzpomínce na jejich první setkání se Curtis musí smát: "Obsadit Domhnalla bylo zpočátku velmi obtížné. Objevil se s obrovským oranžovým plnovousem a vypadal jako 35letý ruský autokrat. Nedokázal jsem si představit, jak vlastně vypadá. Ale nakonec to bylo snadné rozhodnutí. Má mnoho vlastností, které mám na hercích rád a vlastně je má i jako člověk. Má o sobě pochybnosti, má veselou povahu a optimismus a je velmi zábavný."

Když pomineme jeho drsný zevnějšek, producenti byli nadšení, že mladý irský herec přijal roli ve filmu jako představitel hlavní postavy. Bevan mu lichotí: "Domhnall je skvělý mladý herec a má schopnost být velmi dramatický a zároveň velmi vtipný, což je dost neobvyklá kombinace." Producentovi nevadilo, že obsadil do hlavní role herce, doposud nejvíce známého pro svou roli v Harry Potterovi. Jeho obsazení bylo neobvyklou volbou. Bevan pokračuje: "Je to příjemná změna vidět novou tvář v hlavní roli filmu Richarda Curtise - jinou tvář, než nóbl kluka. Domhnall do filmu přináší úplně jinou atmosféru."

V úvodu filmu diváci poznají Tima jako normálního chlapíka. Je to trochu zmatený, ale velmi sympatický hrdina, který prochází životem se stejnou mírou sebevědomí, jaké se těší většina obyčejných lidí. "Timovu postavu si oblíbíte hned od začátku," přemítá Kentish-Barnesová. "Chcete, aby měl úspěch, když potká lásku svého života."

Když si Gleeson poprvé přečetl scénář, musel se hlasitě smát, což považoval za dobré znamení. “Číst si ve scénáři pro mě bylo sladkou útěchou. Je tam toho tolik o životě a o tom jak ho žít, považoval jsem to za cenné a zároveň krásné. Tímto způsobem mě Richard uvedl do světa svého filmu a já si to vzal k srdci. Po celou dobu natáčení jsem na to myslel.”

S Gleesonem na palubě se filmaři mohli pustit do obsazování role Mary, mladé Američanky, do které se Tim nejprve zamiluje, pak se s ní ožení a společně založí rodinu. Vzhledem k nabitému pracovnímu harmonogramu Rachel McAdamsové, si tvůrci nebyli jisti, zda pro ni bude možné roli ve filmu přijmout. Vůbec netušili, jak moc scénář zbožňuje.

Curtis byl nadšený, že herečka kalibru McAdamsové přijala roli v jeho filmu. "Pokaždé, když jsem viděl Rachel ve filmu, tak jsem se opájel pocitem klidu a lásky. Měli jsme velké štěstí, že jsme ji pro film získali."

Bevan souhlasí s tím, že McAdamsová byla naprosto perfektní pro roli Mary. "Rachel má kvalitu “holky od vedle”. Je krásná, vtipná, pohotová, ale jako herečka má i tu jedinečnou schopnost, že kdokoliv, kdo hraje po jejím boku, vypadá stejně skvěle."

McAdamsová vzpomíná na to, co jí vedlo k přijetí role Mary: "Při čtení scénáře jsem se nesmírně bavila a moc se mi líbila jeho dějová linka. Bylo to tak dojemné, přitom z příběhu plynulo tak jednoduché, ale smysluplné ponaučení. Zamilovala jsem si všechny jeho postavy. Zároveň jsem věděla, že zavázat se ke spolupráci na filmu Richarda Curtise bylo jako získat výhodný balíček; dělá tyhle věci tak dobře. Nešetří velkorysým přístupem a tolik toho ze sebe do projektu dává."

Herečka ocenila, že postava mladé Američanky žijící v cizí zemi byla stejně tak komplexní jako postava její filmové lásky: "V postavě Mary se zvláštně mísí pocit sebejistoty a celkové nejistoty. Ale pak potká Tima a vedle něj rozkvete. On ji navede tím správným směrem, jakým se vždy měla ubírat a malé kousky skládačky do sebe konečně začnou zapadat."

Pro zkušenou mladou herečku byla práce s Gleesonem překvapivou radostí. S nadšením sděluje: "Je úžasné sledovat Domhnalla, jak se mění z mladšího Tima na staršího. Svůj talent pro pohybovou komiku zásobuje nevyčerpatelnou energií a jeho komediální načasování je prostě dokonalé. Vždycky ve všem najde vtip. Tolik si zakládá na své postavě, je v ní zakořeněn a vše je pro něj důležité."

Gleeson jí vrací laskavá slova: "Rachel dává postavě Mary úžasnou poctivost. Je velmi vtipná a přináší s sebou nevinnost a jednoduchost v tom nejlepším slova smyslu. Dělalo mi radost, být jí po boku v průběhu celého natáčení."

Při obsazování role Timova otce se filmaři obrátili na veterána Curtisových filmů, slavného Billa Nighye. Jeho první “curtisovskou rolí” byla postava odepsaného rockera ve filmu Láska nebeská. "Postava Timova otce je takovou zvláštní syntézou různých lidí, se kterými jsem se kdy v životě setkal,” vysvětluje Curtis. “Odráží se v něm mnoho z mého otce. Přišlo mi to jako dobrý nápad, aby tuhle postavu hrál Bill. Navíc obsadit do této role přítele, kterého mám velice rád, bylo velkým potěšením."

Lásky čas je čtvrtým společným projektem Billa Nighye a Richarda Curtise, spolupracovali spolu již na Pirátech na vlnách a na filmu The Girl in the Café. "S Richardem spolupracuji velice rád," říká Nighy, který nabízí svůj vlastní pohled na postavu Timova otce. "Timův otec může cestovat v čase a život ho naučil, aby věci příliš nekomplikoval a vážil si těch obyčejných maličkostí. Na čem skutečně záleží je něha, láska a respekt mezi lidmi. Všechny tyto věci mu dávají sílu."

Zatímco Nighy je tím zkušenějším v hereckém ansámblu, cení si schopností svých mladších kolegů. "Rachel a Domhnall se navzájem doplňují svým elánem, ale i charakterem svých hereckých výkonů. Jsou to úchvatní lidé a herci."

V roli Timovy matky Nighymu sekunduje Lindsay Duncanová, jedná se o hlavu rodiny a o ženu, která se úzkostlivě obléká po vzoru Královny. "Až na scény, ve kterých se strojí, je úžasná," říká Duncanová. "Je kotvou rodiny a středem pozornosti. Její přístup k životu je spíše neotřelý a obdivuhodný. Svůj život si sama vybrala a podle toho taky žije."

obrazek
Duncanová vyzdvihuje Curtisův styl: "Richard ví, jak proniknout do vašeho srdce. Když čtete jeho scénář, rozpláče vás to; pláčete radostí nad novou láskou a stejně tak pláčete nad lidskou bolestí. Tento film je především o každodenních věcech, kterými se lidé zabývají: žijí své životy, milují se, touží po sobě a trpí ztrátou milovaných.”

"Bill a Lindsay byli ideálními rodiči," vzpomíná Gleeson. "Jsou tak báječní a opravdoví. Vytvořili milé prostředí a pro nás, ostatní herce, to byla radost trávit čas v jejich společnosti. Viděl jsem je ve filmech a věděl jsem, že jsou skvělí, ale vůbec jsem nebyl připravený na to, jak snadné to bude nechat se jimi obklopit. Richard sestavil herecké obsazení velice chytře. Díky tomu rodina Lakeových působí reálně a já jsem byl šťastný v jejich kruhu. Cítil jsem se být opravdu milován."

Pro roli Harryho, Timova popudlivého domácího, filmaři oslovili Toma Hollandera - který podal znamenitý výkon v roli arogantního pastora, pana Collinse, ve filmu Pýcha a předsudek z roku 2005. "Když poprvé odejdete z domova a začnete žít sami, vždy skončíte s lidmi, se kterými chcete žít ze všeho nejméně," říká Curtis. "Tak jsem si říkal, že by bylo zábavné, kdyby Tim skončil s tím nejnepříjemnějším člověkem na světě. Nejlepší na Tomovi je, že umí být tak krásně zlý a protivný, ale pod snůškou spílání a nadávek, se skrývá skvělý herec a člověk."

Hollander na oplátku říká: "Richard je laskavý člověk s bezmeznou energií a vždy si na každého udělá čas. Je to výjimečný chlapík, který má svůj vlastní idealistický pohled na svět. A to naplňuje láskyplný charakter jeho romantických komedií. Alespoň takhle chtěl, abych vám to řekl.”

Mladá herečka Lydia Wilsonová ve filmu přijala roli Timovy milované sestry, Kit Kat. Kit Kat má v životě Tima komplikovanou úlohu. Je jedinou osobou, kromě Timova otce, která ví o Timově schopnosti cestovat v čase. Wilsonová hrála ve filmu Marka Romaneka Neopouštěj mě a objevila se také v televizním seriálu South Riding. Kit Kat skvělým způsobem vnáší zmatek do Timových marných pokusů o spořádaný život. Jeho úsilí ji chránit před nesčetným množstvím špatných rozhodnutí ovlivňuje běh jeho života s Mary a jejich dětmi.

Herecké obsazení doplňuje Margot Robbieová, která hraje Timovu první lásku, Charlotte. Tato mladá žena vstoupí do Timova života ve chvíli, kdy Tim zjistí, že dokáže cestovat v čase. Curtis vysvětluje: "Charlotte tráví léto u rodiny Lakeových a Tim využívá své schopnosti cestovat v čase, aby každou situaci s Charlotte zažil znovu a lépe, aby to mezi nimi bylo naprosto dokonalé. Ale navzdory jeho úsilí, jejich vztah k dokonalosti nevede.”

Richard Coddery hraje ve filmu postavu Timova prostoduchého, ale dobromyslného strýčka, zatímco Joshua McGuire a Will Merrick hrají Timovy nejlepší přátele. Vanessa Kirbyová představuje nejlepší kamarádku Mary a Tom Hughes Kit Katina zahálčivého přítele.

Ve filmu se také objeví vynikající charakterní herci, jakými jsou Richard E. Grant a nedávno zesnulý Richard Griffiths. Představují hlavní postavy v Harryho divadelní hře. Natáčení této scény se ukázalo být Curtisovým nejnáročnějším a nejzábavnějším dnem. Curtis říká: "Mít tři Richardy na place bylo složité. Kdykoliv někdo řekl "Richard" nevěděli jsme, o kterém z nich se mluví.”

Kentish-Barnesová pěje chválu na herce: "Naše herecké obsazení nemá chybu. Všichni jsou skvělými herci a jsou to báječní lidé, takže v tomto ohledu jsme dosáhli stoprocentního úspěchu."

obrazek
Jak se dělá svět lepším místem:
Lokace a výprava

Devítitýdenní natáčení filmu Lásky čas začalo v červnu 2012. Filmaři strávili tři týdny v Cornwallu, pět týdnů na lokaci v Londýně a týden v ateliérech v Ealing Studios. Při psaní scénáře myslel Curtis na Skotsko. Tam také umístil rodinný dům Lakeových. Ale filmaři neměli při hledání vhodného domu v této části země štěstí, takže se přesunuli do Cornwallu. Curtis a jeho producenti začali sestavovat hvězdný tým spolupracovníků, který jim měl pomoci privést jejich filmovou vizi k životu.

Filmový architekt/scénograf John Paul “JP” nikdy předtím s Curtisem nepracoval a byl příjemně překvapen, když objevil určitou podobnost mezi Curtisem a jeho filmy. Kelly se svěřuje: “Richard věří, že by se svět měl stát lepším a přesně o tom je i tento film. Je to blízké jeho mantře: Když se na den podíváte z toho správného úhlu, můžete si z něj udělat velice hezký den. Nebo si ho můžete udělat tak těžký, jak jen chcete. Je to na vás. Richard je neuvěřitelně pozitivní. Navíc do své práce zasvěcuje i svou rodinu a to je dost neobvyklé.

Kelly měl specifickou vizi při hledání domu Lakeových. Měl působit věrohodně a doplňovat půvab a kouzlo příběhu. Curtis měl také nemalá očekávání. Vysvětluje: "Chtěl jsem, aby bylo možné z okna vidět moře; což bylo velmi důležité. Představoval jsem si to ve scénách, kdy otec mluví se svým synem a z okna je vidět moře."

Lásky čas začíná v domě v Cornwallu, kde Tim a jeho rodina žila odjakživa. Curtis se zamyšlí: "Ale i později se tam děj vrací, tak jako v životě, když se zasnoubíte, když se vám narodí děti, když lidé onemocní. Domov symbolizuje dospívání, ztráty lidí a nové přírůstky."

Dům Lakeových, který tvůrci filmu nakonec objevili v Porthpeanu, byl v soukromém vlastnictví od poloviny 19. století. Měl zahradu a výhled na moře s vlastní cestou dolů na pláž. Pro splnění Kellyho a Curtisovy představy to nemohlo dopadnout lépe. Většina scén, včetně těch rodinných, byla natočena v tomto domě.

Dalšími lokacemi, které filmaři využili během natáčení v Cornwallu, byla rybářská vesnice Portloe - pro venkovní scénu svatby a pro sekvenci, kdy se shromáždění svatebčanů přemisťuje v bouřce po venkovské cestě; kostel St Michael Penkevil pro scénu svatebního obřadu; a pláž Vault Beach v Gorran Havenu pro zachycení společných chvil, kdy si rodina dává odpolední čaj na pláži.

"Cornwall je úžasně výstřední a srdečné místo," rozplývá se scénárista/režisér. "Jak se ukázalo, a to bylo skvělé, Cornwall měl všechny kvality, jak sociálně, tak vizuálně. Splňuje přesně to, co jsem od domu a od okolního prostředí očekával. Navíc má svůj vlastní jedinečný charakter a je to krásná část země."

Ještě před natáčením vzal Curtis Gleesona a McAdamsovou do restaurace Dans Le Noir v Londýně, na místo, kde se jejich postavy v příběhu poprvé setkají. Restaurace je zcela zahalena do tmy a zákazníci jsou vedeni a obsluhování slepým personálem. I když to byl velký zážitek pro jejich smysly, ne všichni z toho byli nadšení. "Bylo to děsivé," vzpomíná McAdamsová. “Nevíte, kde je východ. Nevíte, co právě dělají lidé kolem vás, a nemáte ponětí, co je na vašem talíři. Tato zkušenost se odrazila ve scéně s mou postavou. Mary se v této situaci necítí jistě a bezpečně. Když tam potká Tima, tak se jí stane oporou, takovým majákem. Je vděčná, že se dala dohromady s jiným člověkem, a že se na něj ve tmě může spolehnout.”

obrazek
Lásky čas a pravidla oblékání:
Kostýmy v komedii

Ve filmu Lásky čas dostala návrhářka kostýmů, Verity Hawkesová, dosti neobvyklý úkol - obléknout cestující v čase. Hawkesová vzpomíná: "V případě Tima jsme chtěli ukázat jeho vývoj z nesebejistého mladíka v dospělého a sebevědomého muže. To se odráží v jeho stylu oblékání. Už to není jen tak narychlo zplichtěné. Dávali jsme si pozor, aby neztratil nic ze své postavy. Musel si udržet kouzlo, které vždy měl."

Obléknout McAdamsovou jako Mary bylo pro Hawkesovou a pro představitelku hlavní role společným zážitkem. Hawkesová poznamenává: "Nechtěla jsem, aby Maryin šatník byl přehlídkou nejnovějších módních výstřelků. Mary je mnohem více skutečnou, ryzí postavou. A tak jsme společně pracovaly na hledání rovnováhy, která by ukázala jak její potrhlou stránku, tak i její originalitu. Rachel záleželo na tom, co by měla Mary nosit, stejně tak jako kdy by to měla nosit a proč. Plně se mnou spolupracovala a byla velmi nápomocná."

Během vytváření vzhledu vrtošivé Kit Kat se Verity držela instrukcí ve scénáři, například že by Kit Kat měla vždy nosit alespoň jednu věc fialové barvy. "Bylo to docela veselé, hledat všechny možné položky fialové barvy všude, kde se dalo," směje se návrhářka. "Kit Kat nosí, co jí přijde pod ruku, takže bylo velice zábavné dávat její modely dohromady. Navlékla by na sebe ty nejsvéráznější kombinace svršků."

Hawkesovou by ani ve snu nenapadlo, že by během natáčení filmu oblékala samotnou Královnu. Ale bylo to nezbytné, když přišel na řadu šatník Timovy matky, která vzhlíží ke Královně jako k ikoně módní dokonalosti a přesně podle ní by se chtěla oblékat. Hawkesová to uzavírá: "Lindsay je velmi krásná, ale nevypadá vůbec jako Královna… takže jsme pro její kostýmy vymysleli docela dobrý kompromis."

Podobné filmy

Když muž miluje ženu
(When a Man Loves a Woman) Byla to taková šťastná rodina. Ale Meg Ryan začala pít. Láska v...
dnes 12.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Stůj, nebo maminka vystřelí
(Stop! Or My Mom Will Shoot) Matka Estelle Getty přijíždí na návštěvu za svým synem Sylves...
dnes 18.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Happy Feet 2
(Happy Feet Two aka Happy Feet 2) Mistr stepu Mambo a jeho žena Gloria mají starosti - jej...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 15. 11. 2019 Svátek má Leopold
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz