fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

77% 71 hlasů
7.7 10 71
film / komedie, drama, romantický, Československo, , 126 min.
Kinopremiéra v ČR 1.5.1980, DVD od 19.3.2007 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:40Česká filmová romance o lásce na předměstí Žižkova, dvou bratrech a souboji ševcovského Davida s baťovským Goliášem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jeden z mála filmů, kde jsem ochoten akceptovat komunisticky podsouvanou propagandu - vnucuje se nám totiž nenásilně a víceméně ji lze vysledovat pouze ze scénáře, odehrávajícího se převážně za velké hospodářské krize. Doba ovšem špatná byla a proto mám pocit, že se s ní scénář nevypořádal se vším všudy, což je samozřejmě subjektivní názor a s hodnocením nemá nic společného. Moc milé, citlivé, prostě fajn.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Lásky mezi kapkami deště

<>Obrázek nenalezen<> Odehrává se ve 30. létech a na jejím počátku se na pražský Žižkov stěhuje z venkova rodina ševce Bursíka. Na rozdíl od otce, který si nikdy na život velkoměsta nezvykl, jeho děti se rychle přizpůsobily a našly si tam své místo, zejména bratři Pepan a Kajda, kteří rychle zapadli mezi žižkovské kluky a poté, co roznesli opravené boty zákazníkům jejich otce, zručného ševce, sváděli bitvy proti Vršovákům. Bursíkovi se nedaří. Jeho práce je sice kvalitní, bohužel nestačí konkurovat strojové baťovské velkovýrobě, a to nikoli kvalitou práce, ale cenou. Když nemá na zaplacení daní, rozhodne se prodat šaty po zemřelé manžele. <>Obrázek nenalezen<> Kajda, který je odnesl k vetešníkovi, se ve skladu seznámí s Pájou, která tu pracuje a sní o kariéře tanečnice. Kajda se do ní zamiluje a zatímco prožívá svou velkou lásku, jeho bratr Pepan, přinese domů první výplatu a otec si domů přivede novou ženu, vdovu Alžbětu. Ta však pobude jen krátce, přesněji řečeno jen do chvíle, než zjistí skutečnou ševcovu finanční situaci. A tak zatímco Kajda a Pája vychutnávají svou lásku na schůzkách v kouzelné zahradě, kam jim dovolil chodit starý lékárník, Bursíkovu živnost před krachem nezachrání ani zoufalý pokus ševce odlákat Baťovi zákazníky přímo před jeho obchodem. <>Obrázek nenalezen<> S nastávající zimou se zhoršuje nejen politická situace. Kajda seznámil Páju se svým bratrem, a protože se dívce zalíbil, začala se scházet i s ním. Zavedla ho dokonce do zahrady, kde Pepan porušil lékárníkovu podmínku a donutil Páju utrhnout zapovězené hrozny. A tak se blíží velký konflikt mezi bratry, kteří se utkají o svou společnou lásku. Blíží se i březen 1939 a s ním hitlerovská okupace.


Podobné filmy

Zimní příběh
(Winter's Tale) Někteří lidé věří, že hvězdy na nebi jsou zářící křídla duší, jež se promě...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Útok na Bílý dům
(White House Down) Bílý dům podle všeho není nedobytná pevnost a prezident není ve svém sí...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Smrt darebáka
(Mort d'un pourri, La) Korupce stejně jako kapitál nezná hranic. Alain Delon jako muž, kte...
dnes 20.02
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 8. 12. 2019 Svátek má Květoslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz