fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

56% 781 hlasů
5.6 10 781
thriller, USA, , 102 min.
The Skulls

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:12Mocná tajná organizace, která vám může dát vše, po čem toužíte.ale za určitou cenu.
Za posvěcenými zdmi jedné z nejproslulejších prominentních škol - Ivy League - existuje tajná organizace s názvem "Lebky". Jen pár vyvolených je vybráno, aby se stali členy organizace, která připravuje budoucí prezidenty a uspějí v ní jen ti nejlepší, nejbohatší - prostě elita. Pro Luka McNamaryho je pozvání, aby se stal členem této prestižní organizace splněným snem. Brzy je však překvapen sílou a bohatstvím klubu. Po několika podivných incidentech a záhadné sebevraždě jeho nejlepšího přítele, začne Luke pátrat po pravdě, kterou ve skutečnosti organizace skrývá. Dochází mu, že se ocitl uprostřed zlověstného a velmi záhadně propojeného společenství.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Příběh je stanoven na skutečné existenci spolku Lebky a na jaké míře je reálnost děje je na diskuzi. Každopádně snímek je natočen nenásilně a jemně, takže to vyvolává dojem , že tvůrci byli velice opatrní, aby si současné členy tohoto spolku nepoštvali proti sobě. Dojem s filmu je vcelku rozpačitý. Atmosféra je nezáživná, což je škoda. Vše je hodně povyšováno, což vyvolává dojem, že být členem spolku Lebky je daleko přínosnější, než být křesťanem. Důvod mi tu však nějak chybí. Thrillerový nádech s kapkou tý detektivky není na škodu, ale ve výsledku to spíše vypadá jako by tu vadila. Děj si drží pomalý rytmus. Tím však nějaký zážitek padá dolů. Dílo se tak drží průměru.
Všechny komentáře k filmu 13+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Lebky

obrazek
Luke McNamara, který pochází z obyčejné dělnické rodiny, studuje na prestižní škole a sní o tom, že se dostane na práva na Harvardu. Na rozdíl od většiny svých zámožných spolužáků z prominentních rodin se Luke dostal na školu tvrdou prací, pílí a zatížen břemenem velké studentské půjčky. Ví, že k naplnění svého snu bude potřebovat víc než jen výborný prospěch a to, že byl kapitánem školního mistrovského týmu. Ve škole na každém kroku naráží na pohrdlivé projevy některých spolužáků pocházejících ze zámožných rodin, které obsluhuje ve školní jídelně. Miluje uzavřenou spolužačku Chloe, ale uvědomuje si, že jeho prostý původ bude důvodem, proč ho její rodina, patřící mezi horních deset tisíc, nikdy nepřijme. Jednoho dne se však stane něco, co jeho neradostné vyhlídky změní.
obrazek
Ve škole existuje tajná organizace nazvaná "Lebky", jejímiž členy se může stát jen pár vyvolených. Je to stará, mocná a vlivná organizace, ze které pochází řada prezidentů, úspěšných průmyslníků i vlivných právníků. Jejími členy mohou být jen ti nejlepší, nejbohatší, nejmocnější, prostě elita. A Luke je nečekaně pozván, aby se stal členem. Má tak možnost nechat svou skromnou minulost daleko za sebou a zajistit si budoucnost. Na dosah má svůj sen o Harvardu i naději, že se bude moci úspěšně ucházet o přízeň Chloe a neztroskotá na odmítnutí její rodinou. Nadšeně souhlasí a rázem se ocitá mezi prominenty školy, se zárukou, která mu přinese nejen úspěch v přijetí na Harvard, ale také finanční prostředky potřebné k vystudování.
obrazek
Ne každý však sdílí Lukovo nadšení a idealistické názory na tajný elitářský spolek. Například jeho nejlepší přítel a spolubydlící Will Beckford, který studuje žurnalistiku, je značně skeptický a nabádá Luka k opatrnosti. Kupodivu i Chloe má překvapivě chladný a střízlivý přístup. Ačkoli chápe Lukovo okouzlení mocí a bohatstvím klubu, netají se názorem, že nikoli Lebky pro něj jsou příliš dobré, ale naopak on je příliš dobrý pro ně. Luke projde s úspěchem řadou tradičních rituálů. Postarat se o něj má Caleb Mandrake, který je už pátou generací rodiny, která je členem spolku. Rychle se stanou přáteli a každý objevuje v tom druhém vlastnosti, které obdivuje.
obrazek
Když je však Luke pozván na prázdniny ke Calebovi, nemůže si nevšimnout, že za maskou ideální rodiny je řada znepokojujících věcí, například hrubost, s jakou se ke Calebovi chová jeho otec, vlivný soudce Mandrake, zklamaný nedostatkem synovy ctižádosti a hrdosti na rodinu. Navíc se ukazuje, že s Lebkami není všechno tak báječné, jak se zpočátku zdálo. Will se rozhodl proslavit jako novinář skandálním odhalením tajného pozadí spolku Lebky a bez vědomí Luka se pokusil proniknout do jejich svatyně. Zanedlouho poté je nalezen mrtev. Spáchal sebevraždu, ovšem za velmi podivných okolností. Luke se nedokáže zbavit podezření, že byl ve skutečnosti zavražděn, protože se pokusil odhalit některá tajemství spolku. Spolu s Chloe se účastní pátrání po pravdivém pozadí Willovy smrti. Ocitá se uprostřed smrtelně nebezpečné hry a pomalu si začíná uvědomovat, jak děsivě moc je spolek mocný, a jak velká je vlastně cena, kterou by musel zaplatit za úspěch dosažený s jeho pomocí.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 8. 12. 2019 Svátek má Květoslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz