fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

59% 53 hlasů
5.9 10 53
animovaný / dobrodružný, Německo/Belgie/Lucembursko/Norsko/USA,
A Stork's Journey
Kinopremiéra v ČR 20.7.2017 v SK 27.7.2017, DVD od 22.11.2017 Bontonfilm

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


UkázkaVrabčákovo velké čapí dobrodružství.
Richard je vrabec. A všichni to ví. Všichni kromě Richarda. Malý ptačí sirotek vyrůstá v čapí rodině, má čapího bráchu, čapí mámu, čapího tátu a je samozřejmě přesvědčený, že sám se narodil jako čáp. Jenže přijde čas, kdy jeho adoptivní rodina vyráží na zimu do teplých krajů a Richarda musí nechat doma. A tak začíná velkolepé ptačí odysea. Čáp nečáp, vrabec nevrabec, Richard nemá svoje křídla pro nic za nic a vyráží do dálné Afriky na vlastní pěst. Cestou přes celou Evropu potkává bláznivou sovu Olgu s neviditelným imaginárním přítelem jménem Oleg a také ješitného egocentrického papouška Kikiho, který ze všeho nejraději zpívá disko a tak trochu mimochodem se děsí výšek. Tohle extravagantní hejno vnese do oblak zábavu i odvahu, nebojí se popojet vlakem, nezastaví je nebezpeční netopýři, na internetu závislí holubi, ani mafiánské vrány. Když nakonec opravdu dorazí do vytoužené Afriky, není vyhráno. Richard musí s pomocí kamarádů zachránit svého čapího bratra ze spárů obrovského medojeda a smířit se s nelítostným druhovým zařazením. Richard se stane tím největším vrabcem široko daleko, ale pro všechny ostatní už bude napořád čápem. Vrabec jako hlavní hrdina animovaného dobrodružství by se mohl zdát příliš obyčejným, ale nenechte se mýlit. Kdysi zcela běžný pták, který švitořil na každém rohu, z neznámých příčin úplně mizí a stává se pomalu vzácností.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Letíme

obrazek
Kdo je kdo

Richard

Statný a urostlý mladík, s elegantním dlouhým krkem a krásně červeným zobákem, který je rovný jako pravítko. Pevná a téměř stylová černobílá křídla. Ladný čáp stojící pevně na silných vysokých nohách . . . tak Richard vidí sám sebe. Skutečnost je jen o trochu jinde. Richard je malý hubený vrabec, které ho ujala čapí rodina a vychovává ho v hnízdě na komíně. Richard je odhodlaný odletět se svou adoptivní rodinou na jih do teplých krajů. Dlouhou cestu by ale nemohl zvládnout a čápi nakonec musí odletět bez něj. Richard se vydává do Afriky na vlastní pěst, cestou potká skvělé kamarády a zjistí, že nemusí být za každou cenu malým čápem. Že i vrabec může být velký frajer.

Olga

Silně rozčepýřená sova Olga patří mezi nejmenší druhy sov na světě, je to Kulíšek nejmenší. Olga je ale trochu přerostlá. Když si z ní její sestra dělala legraci a nepěkně se jí posmívala, že je jiná a tak vůbec, utekla z domova pryč. V lese pak potkala citlivého a vnímavého Olega, kamaráda, kterého vidí jen ona. A právě Oleg přesvědčí Olgu, aby pomohli tomu vrabčákovi, co o sobě prohlašuje, že je čáp. Na jejich společné dobrodružné cestě pak Olga zjistí, že být trochu jiný než ostatní může být skvělé a je to něco, na co může být hrdá.

Kiki

Kiki je barevný, v tom má pravdu. Jinak je to ale hodně egocentrický a ješitný papošek přesvědčený o tom, že jednou celý svět omráčí svým úchvatným disko zpěvem. Chce to dokázat a přihlásit se do talentové pěvecké soutěže. Má to ale háček. Je zavřený v karaoke baru, kde musí zpívat country. A taky se bojí výšek. Ve jménu úspěchu a slávy a potlesku nadšeného publika nejdřív Olgu a Richarda lehce podvede a svede na zcestí. Nakonec si ale uvědomí, co to znamená být opravdovým kamarádem a pomůže celé partě, aby se do Afriky nakonec dostali. Však tam těm čápům pořádně zazpívá.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 19. 10. 2018 Svátek má Michaela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz