fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

67% 595 hlasů
6.7 10 595
drama / thriller, USA, , 137 min., od 11 let
Airport

Režie: ,
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1970, Oskar, Ženský herecký výkon ve vedlejší roli (H. Hayesová), Film


Ukázka
07:14Ani ve výšce 10 000 metrů není zcela bezpečno! Neznámý psychopat ohrožuje bombou cestující a posádku letadla.
Nad Lincolnovým letištěm večer zuří sněhová bouře, která částečně znemožnila přílet letounů. I když se dopravnímu letadlu do Říma start po četných komplikacích přece jen podaří, let je náhle ve výšce asi 10 000 metrů vážně ohrožen. Policie a zaměstnanci na letišti totiž zjistí, že mezi cestujícími je šílenec s bombou, který chce jejím odpálením bizarně ukončit svůj život. Začíná boj s časem a napjatými nervy...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nezpochybnitelná klasika na poli leteckých katastrofických filmů. Tento snímek se stal tak výjimečným, že byla později i na něj natočena skvělá parodie pod názvem 'Připoutejte se, prosím!'. Doba noir filmů je ještě na atmosféře velice znát. Příběh se nezabývá jen problémy s letadlem, ale i osudy některých postav. Miloučká postarší dáma chorobně létající jako černý pasažér doslova dojímá. Na dnešní dobu má už vyprávění příběhu pomalé až táhnoucí tempo, ale to však v žádném případě nezpochybňuje zručnost filmařů. Vlastně byl tímto ukázán směr, kterého se filmová studia drží do dnes. Film, který si jako průkopník tohoto žánru zaslouží uznání.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Letiště

Nad Lincolnovým letištěm zuří sněhová bouře, která omezuje provoz. V okamžiku, kdy se ke startu chystá linka do Říma, uvízne na ranveji mexické letadlo. Problémy ale nekončí ani po startu: mezi cestujícími je šílenec s bombou, který chce ukončit svůj život. Začíná boj s časem a napjatými nervy... Soukromé letiště bojuje se sněhovou kalamitou. Jedno z letadel uvízlo ve sněhu a blokuje přistávací dráhu. Zprovozněna je jen dráha, na níž se přistává přes obydlenou čtvrť. To se nelíbí tamním obyvatelům, mezi nimiž jsou i členové správní rady. Mel Bakersfeld má na starost zprovoznění drah, ale sněhu stále přibývá a Mel zavolá Joe Patroniho, aby dostal uvíznuté letadlo z dráhy. Pilot Vernon Demerest se loučí se svou ženou a spěchá za svou milenkou letuškou Gwen. Oba mají letět do Říma, ale ještě před odletem se Vernon dozví, že je s ním Gwen těhotná. Let 2 je kvůli nepříznivému počasí odložen a cestující nejsou včas dopraveni k letadlu. Let 2 odstartuje, ale na zemi se začíná řešit problém jednoho z cestujících. Manželka cestujícího, pana Guerrera, Inez přišla na letiště poté, co zjistila, že jí zatajil svůj odlet. Tanya Livingstonová se snaží o manželovi Inez zjistit co nejvíce informací. Guerrero uzavřel na letišti za poslední peníze pojistku. Inez Tanye řekne, že když manžela vyhodili z posledního zaměstnání, postrádali výbušniny. Tanya s Melem jsou přesvědčeni, že Guerrero chce použít výbušninu v letadle, aby jeho manželka dostala pojistku, a informují letadlo... Vernon si Guerrera prohlédne a s Gwen vymyslí plán jak Guerrerovi sebrat kufřík, v němž se bomba pravděpodobně nachází. Kufřík mu seberou, ale jeden z aktivních cestujících si myslí, že Guerrorovi ubližují, kufřík jim vezme a Guerrero se ho zase zmocní, zavře se s kufříkem na záchodě a bombu odpálí.


O filmu

obrazek
Slavný americký film byl natočen podle stejnojmenné knihy spisovatele Arthura Haileyho (je znám jako autor řady bestsellerů, jen namátkou připomeňme tituly Konečná diagnóza, Tam na hoře, Hotel). Patří mezi nejznámější katastrofické snímky světové filmové historie. Režisér George Seaton příběhu vtisknul napětí, dokonalou atmosféru i výrazné lidské typy. Hlavní postavy ztvárnily známé herecké hvězdy: Burt Lancaster se představí jako Mel Bakersfield, Dean Martin v roli Vernona Demeresta, Jeane Sebergová coby Tanya Livingstonová a Jacqueline Bissetová jako Gwen Meighenová.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 22. 11. 2019 Svátek má Cecílie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz