fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 457 hlasů
6.3 10 457
film / komedie, akční, drama, USA, , 109 min.
Crazy in Alabama

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:17Někdy musíte dělat opravdu bláznivé věci, abyste nalezli svou ztracenou svobodu.
Je léto a všichni se zbláznili. Speciálně Lucie má už dost svého nudného života a tak se rozhodne za pomoci synovce Petera zbavit se trochu netradičním způsobem svého manžela a splnit si svůj sen - stát se filmovou hvězdou. Na své cestě do Hollywoodu však musí prchat před policií a prohnaným šerifem, který ji pronásleduje. Peter zlstává ve městě se spoustou otázek a velkým tajemstvím...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Šedesátá léta kdesi v Alabamě. Mladý Peejoe se svým bráškou vyrůstá uprostřed početné rodiny, a právě toto léto je létem změn. Nejdříve tetičce Lucille (Melanie Griffith) dojde trpělivost, a nenechá se dále ničit svým krutým manželem - a zavraždí jej. Zároveň je Peejoe svědkem vraždy mladého černošského chlapce, kterého zabije místní šerif - rasista. Dále se příběh odvíjí ve dvou rovinách - cesta tetičky Lucille napříč Spojenými státy s cílem stát se herečkou (a také se navždy zbavit uříznuté hlavy svého manžela) a soudního sporu Peejoe vs šerif...
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Léto v Alabamě

obrazek
Stalo se horkého léta roku 1965 v Alabamě, kde se svým bratrem Willeym vyrůstal na odlehlé farmě u milující babičky osiřelý hrdina příběhu, třináctiletý chlapec Peter Joseph, kterému ovšem říkají zkráceně Peejoe. Poklidný život vzdálený složitému světu šedesátých let naruší onoho léta dvě dramatické události, které zásadním způsobem ovlivní Peejoeho život. Nejprve se objeví jejich poněkud výstřední teta Lucille, která vysadí z auta své děti a překvapenému chlapci prozradí, že je konečně volná, protože právě zabila svého věčně opilého, hrubého a násilnického manžela Chestera, uřízla mu hlavu a uložila ji do krabice na klobouky. Nyní se chystá do Hollywoodu, aby naplnila svůj celoživotní sen a stala se slavnou herečkou.
obrazek
Zatímco se přes Las Vegas vydává do Kalifornie, doprovázena pouze krabicí s manželovou hlavou a připravená vyhnout se pokud možno každému setkání s policií, Peejoe je poslán ke svému laskavému strýci Dovemu, majiteli pohřebního ústavu v blízkém městečku, které právě prožívá vlnu sílícího hnutí za občanská práva. Právě tady se Peejoe jednoho dne stane jediným svědkem tragické události, když během protestu mladých černochů proti oddělenému plaveckému bazénu zabije fanatický šerif Doggett syna významného místního mírového aktivisty Nehemiaha Jacksona. Peejoe se ocitá před osudovým rozhodnutím. Pokud by svědčil proti šerifovi, který přísahal, že to byla nehoda, ohrozí tím tetu Lucille, která právě okouzlila agenta Harryho Halla, získala první malou roli v televizním seriálu a možná tak vykročila k hvězdné slávě.
obrazek
Střetnutí s krutou realitou společnosti, která přehlíží jednu vraždu, protože oběť byla černá, ale požaduje potrestání druhé, přestože v tomto případě byl pachatel ve skutečnosti obětí, má rozhodující vliv na chlapce, zejména jeho chápání svobody a její ceny.


Podobné filmy

Jako vejce vejci
(Multiplicity) Michael Keaton nestíhá svou práci a zároveň se věnovat manželce Andie MacDo...
dnes 05.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Rodinné hříchy
(Family Sins) Brenda v podání Kirstie Alley je jak se zdá žena bez jediné morální vady. Do...
dnes 07.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Nezlomný
(Unbroken) Louis Zamperini, jako přistěhovalec z Itálie, neměl lehké dětství. A tak se pra...
dnes 10.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 18. 11. 2019 Svátek má Romana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz