fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 1396 hlasů
7.4 10 1396
film / komedie, drama, romantický, USA, , 104 min.
Begin Again
Kinopremiéra v ČR 10.7.2014 v SK 3.7.2014, DVD od 17.12.2014 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:23Song, který ti změní život!
Sebevědomá a ambiciózní Gréta chce se svým přítelem Davem dobýt svět a rozhodnou se začít v New Yorku. Gretu tam však čeká jen zklamání. Aspoň do té doby, než potká bývalého hudebního producenta, který jí ukáže nový směr na cestě za slávou.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu NYC, strhující hudba a Keira jako z pohádky tak, jak jí máme nejraději. Spontánní, nespoutaná. Stoprocentní USA romantika a vynikající pocitovka.
Všechny komentáře k filmu 20+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Love song

Gretta a její přítel Dave jsou spolu už od vysoké školy a společně skládají muziku. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se oba do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave ale rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village potká bývalého hudebního producenta Dana. Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství i nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku.


O filmu

obrazek
Irský scenárista a režisér John Carney se ve svém prvním hollywoodském snímku - komediální romanci Love Song - vydává do New Yorku. Vypráví o tom, co se stane, když se sejdou dva osamělí lidé a začnou spolu vytvářet svět plný hudby.

Hlavní ženskou roli v nakažlivě romantické komedii - jemnou, ale energickou Grettu - si zahrála Keira Knightley. Partu ztroskotaného hudebního producenta, kterému Gretta vdechne nový smysl života, se ujal Mark Ruffalo. Frontman úspěšné kapely Maroon 5 Adam Levine na stříbrném plátně debutuje rolí hrdinčina přítele Dave.

„Je-li hudba pokrm lásky, hrajte dál“, napsal William Shakespeare v komedii Večer tříkrálový před více než čtyřmi sty lety. Připomněl nám, že hudba může inspirovat a oslovovat naše emoce a formovat naše vztahy mnohem lépe než slova, která mohou často působit příliš jednoduše.

Rodák z irského Dublinu John Carney své jedinečné vidění světa uplatnil i ve svém následujícím filmu, který se odehrává v New Yorku. Také Love Song dokumentuje sílu hudby, která dokáže změnit život a spojit dva lidi bojující s nepříznivým osudem. Prvním z nich je hudební producent Dan Mulligan, který přišel o práci, čelí krachujícímu manželství a těžce prožívá odcizení se svou dospívající dcerou Violet. Ve chvíli, kdy je Danovi nejhůř, zaslechne zpěv neznámé písničkářky - Gretty. Také ona se musela vzdát svých hudebních snů i představ o šťastném partnerském životě. Dvojice, již spojuje podobná míra inspirace i zoufalství, prožívá nejrůznější peripetie spojené s pracovním i osobním životem. Z profesionálního souznění mezi Grettou a Danem se rodí hluboké přátelství - a nakonec možná i milostný cit. V případě Gretty jde o nový citový i profesionální vztah, který vyrůstá na troskách letitého partnerství s její školní láskou Davem.

„Chtěl jsem vymyslet příběh o dvojici, která dosud pracovala společně ve stejné umělecké oblasti, ale najednou přestala být rovnocenná. Co se stane s intimitou, důvěrou a loajalitou, když do nich zasáhne sláva?", vysvětluje režisér John Carney vztah Gretty a Davea.

Režisér, který má za sebou - stejně jako jeho postavy - profesionální hudební kariéru, se po Daveově zradě rozhodl postavit Grettě do cesty Dana - jednoho z těch unavených, zestárlých kluků, kteří začínali v 90. letech. Konfrontace znaveného veterána hudebního průmyslu se současnou, optimistickou mladou ženou se opírá i o skutečnost, že nahrávat a míchat album dnes dokáže každý na svém počítači.

„John je nadaný režisér,“ vysvětluje Mark Ruffalo. „Jeho snímek Once mám moc rád a byl jsem nadšený, když jsme se začali bavit o filmu Love Song. Umí spojit hudbu se světem filmu, aniž by vznikl tradiční hudební snímek.“

Keira Knightley je nejznámější díky kostýmním dramatům a historickým filmům, takže její pěvecké schopnosti a smysl pro humor nejsou dostatečně využity.

„Během posledních pěti let jsem hrála jen postavy, které nakonec zemřely,“ žertuje herečka. „Rozhodla jsem se natočit snímek, ve kterém by moje hrdinka prožila vážné citové trauma - a přežila to.“

Vztah mezi Danem a Grettou ovšem není jednoduchý. Dan se stále snaží neztratit kontakt se svou dosavadní partnerkou Miriam a Gretta nepřestává doufat, že její vztah s Davem bude pokračovat i ve chvíli, kdy se její dosavadní přítel vyhřívá v záři reflektorů. Příběh nesleduje jen předvídatelnou proměnu Dana a Gretty z přátel v něco víc, ale sleduje spíš změny, které do života hrdinů vnáší jejich setkání. Grettiny skladby, zaznamenané pod širým nebem, se zvuky a rytmy New Yorku v pozadí, složitě propletou vztahy hrdinů. Hranice mezi kamarádstvím, spoluprací a potenciální láskou jsou nezřetelné...

obrazek
Obsazení

Působivým scénářem dokázal John Carney zaujmout zajímavou směs nováčků a zkušených veteránů z různých oblastí zábavního průmyslu.

„Jde o neuvěřitelný mix,“ vysvětluje producent Anthony Bregman. „Mark Ruffalo a Catherine Keener působí ve filmu desítky let a Keira Knightley má na svém kontě oscarovou nominaci i práci na sérii Piráti z Karibiku. Hailee Steinfeld hrála v Opravdové kuráži a britský komik James Corden zrovna získal cenu Tony. Ale ve filmu hrají i významné osobnosti z hudebního průmyslu - Adam Levine z Maroon 5 a Dante Terrell Smith známý jako Mos Def. Kombinace osobností z tak různých oblasti je dost vzácná.“

„Právě Keira vnesla do příběhu nový rozměr. Její postava do New Yorku přichází, zatímco Dana hraje Mark Ruffalo, který je skutečný Newyorčan,“ dodává producent Sam Hoffman. „Jde vlastně o staré dobré setkání dvou kultur - americké a britské. Mark a Keira opravdu hodně přispěli k výsledné podobě filmu.“

„Nikdy jsem nic takového nezažila,“ přiznává Keira Knightley. „Když jsem přijela do New Yorku, hudba k filmu ještě nebyla dokončená. Spolupracovala jsem s hlasovým specialistou, abych našla způsob, jak by moje postava mohla fungovat po pěvecké stránce."

Zatímco Keira Knightley je zkušenou herečkou, Adam Levine neměl prakticky žádné herecké zkušenosti. Sice není před kamerou vysloveným nováčkem, s dramatickým herectvím ovšem hudební hvězda žádnou zkušenost neměla.

„Hudební stránka natáčení byla jednoduchá,“ přiznává Levine. „Té rozumím. Ale herectví - to byl pro mne docela problém. Jediné, co mi poradili, bylo „musíš umět repliky“ a „nehraj, jenom poslouchej a reaguj“. Ale ukázalo se, že to byly skvělé rady.“

Levine svůj vstup do světa filmu zvládl hlavně díky přátelské atmosféře během natáčení. „Cítil jsem se pohodlně, jako doma, dělal jsem všechno, jak nejlépe jsem uměl, takže jsem měl pocit, že je všechno v pořádku.“ „Vystupování na pódiu a herectví jsou podobné,“ vysvětluje afroamerická hip-hopová hvězda CeeLo Green - další veterán show The Voice. „Ať jste na scéně nebo na place, vaše pocity jsou stejné. V tom, jak se pohybujete, jak mluvíte a jak reagujete, je vždycky nějaký rytmus.“

Britský herec James Corden, který ve filmu hraje roli Grettina krajana Stevea, má podobný názor. „Herci a hudebníci jsou v něčem podobní,“ vysvětluje. „Myslím, že všichni herci tajně touží po tom, aby se někdy stali muzikanty, a všichni hudebníci zase touží vyzkoušet si herectví. Nevím proč, ale pozoroval jsem tu u každého herce či muzikanta, se kterými jsem se setkal. Možná je to tím, že hudebníci sní o tom, aby byli aspoň na chvíli někým jiným. A herci jim zase závidí svobodu - to, že mohou být jen sami sebou.“

James Corden je především ceněným britským divadelním hercem: obrovský úspěch měl díky modernizované verzi Sluhy dvou pánů, kterou na jevišti londýnského Národního divadla před dvěma lety inscenoval Nicholas Hytner. Za broadwayskou verzi této inscenace Corden získal prestižní divadelní cenu Tony.

Navzdory své všestrannosti Corden nemá velké hudební zkušenosti a tak se v rámci role snažil jen působit jako muzikant. Režisér John Carney totiž trval na tom, aby hudba, kterou postavy provozují, působila maximálně autenticky. Na kytaru se neučil hrát jen on, ale i sedmnáctiletá Hailee Steinfeld, která získala nominaci na Oscara za hlavní ženskou roli ve westernové tragikomedii Ethana a Joela Coenových Opravdová kuráž. Tam se objevila po boku Jeffa Bridgese a Matta Damona.

Ve filmu Love song si Hailee zahrála Danovu dospívající dceru Violet, která prostřednictvím hudby znovu nachází společnou řeč se svým otcem.

„Hudba je v tomhle příběhu naprosto zásadní,“ vysvětluje Steinfeld. „A je velmi důležitá i v mém životě, což se mi tentokrát moc hodilo v mé herecké práci.“

obrazek
Hudba a New York

„ Možná to bude znít moc vážně, ale film se ptá, jestli může písnička zachránit váš život,“ vysvětluje Adam Levine. „Věřím, že energie, kterou cítíte, když ve vás nějaká skladba vzbudí nějaké silné pocity, váš život změnit může. Mně hudba určitě zachránila život: mám ji rád natolik, že nevím, co bych si bez ní počal.“

Ve filmu zazní hned několik původních skladeb, které vycházejí z různých populárních žánrů a zrcadlí současně vnitřní stav hlavní hrdinky - Gretty. Souzní ovšem i s živou atmosférou newyorských ulic, kde Dan nahrává Grettino album.

„Je to film o dvou ztracených lidech, kteří se náhodou sešli a vzájemně se pokoušejí vyléčit,“ vysvětluje producent Tobin Armbrust. „A to, čím se léčí, je hudba, která je obsažená v jejich DNA. Diváci se mohou vypravit do kina na tradiční milostný příběh, ale najdou něco niternějšího: love story, která není v každém okamžiku nutně romantická, ale vede je hlouběji do jejich duše.“

John Carney zapracoval své požadavky na hudební skladby už do scénáře, který ovšem funguje samostatně, na základě dialogů a jednání postav. Hudba měla příběh doplňovat a obohacovat.

„Když jsem byl malý, miloval jsem muzikály. Užíval jsem si tu radost, která v nich byla,“ vzpomíná Armbrust. „Dneska je těžké podobného účinku dosáhnout. Vyrábějí se filmy-události, které touží být univerzální a neosobní. Což je skvělé, ale děje se to na úkor spousty lidí, kteří chtějí vidět také něco jiného, než jen Batman nebo Transformers.“

Členové štábu a herci dostali scénář s poznámkami, kdy jednotlivé skladby zazní a jak budou fungovat, aniž by znali texty nebo melodii.

„Byla to otázka důvěry,“ přiznává režisér. „Spolupracovníci mi asi věřili díky tomu, že jsem získal Oscara za „Falling Slowly“. Snažil jsem se ovšem, aby tohle bylo něco docela jiného než Once. Glen Hansard pro nás sice jednu písničku napsal, ale chtěl jsem, aby Gretta nehrála folk, ale spíš pop. Simon Carmody s Greggem Alexanderem z kapely New Radicals to nakonec dokázali udělat přesně tak, jak jsem chtěl.“

„Bylo skvělé pracovat s režisérem, který se vyzná v muzice, zvlášť proto, že jsem ještě nikdy nedělal na filmu, kde by bylo hudby tolik,“ připomíná producent Tobin Armbrust. „Používali jsme živé i studiové nahrávky. Hodně jsme pracovali venku, ale nahrávali jsme i ve studiu Electric Lady Studios.“

Renomované studio, které v newyorském Greenwich Village založil Jimi Hendrix, bylo v uplynulých pětačtyřiceti letech spojené s takovými rockovými legendami, jako jsou AC / DC nebo Frank Zappa.

Dobrý příběh, živé postavy a talentovaný herecký tým - to byl základ romantického příběhu situovaného do prostředí letního New Yorku.

„Právě New York je další hlavní postavou ve filmu - a bylo vzrušující zkoumat jednotlivé lokality a hledat místa, kde jsme s kapelou chtěli nahrávat písničky," vysvětluje výtvarník Chad Keith. „Chtěli jsme město samozřejmě co nejvíc ukázat, a to tak reálně, jak to jen šlo. Takže jsme potřebovali kombinaci míst vhodných pro vyprávění i pro záznam zajímavého zvuku.“

„Tento film je milostným dopisem New Yorku, který napsal Ir žijící v Dublinu," připomíná producent Anthony Bregman. „V původním scénáři z každé stránky dýchaly láska a porozumění pro tohle město. Ale ten, kdo tady žije, zná konkrétních lokality a ví, jak se dostat z jednoho místa na druhé. Práce na scénáři probíhala jako kombinace předem vybraných míst a míst, které si John zamiloval při svých projížďkách na kole po městě.“

„Myslím, že John Carney nyní ztělesňuje dva pohledy na New York.,“ dodává Sam Hoffman. „Ten první je pohledem turisty, ten druhý John získal během těch několika měsíců, kdy ve městě pracoval a žil."

Herci byli natáčením v newyorských ulicích podobně nadšení jako irský režisér. „Miluji takovou práci, to, jak je nepředvídatelná," přiznává Mark Ruffalo. „Město má svůj vlastní život, a pokud se pokusíte mu vzdorovat, zničí vás. Ale pokud splynete s proudem, můžete zažít magické věci. Je to úžasné místo, když chcete dělat umění nebo přijít o svou lásku - a bylo to skvělé pozadí pro náš příběh.“

„V New Yorku bylo horko a vlhko, ale zvládli jsme to,“ vzpomíná Levine, který vyrostl v a pracuje v jižní Kalifornii. „Nikdy předtím jsem se do tohohle města nedostal na delší dobu. Během natáčení jsem ovšem měl čas užívat si i přemýšlet. Možná bych se sem měl vypravit znovu!“

Podobné filmy

Bravo Girls: Všechno nebo nic
(Bring It On: All or Nothing) Všemi obdivovaná Hayden Panettiere se přestěhuje z nóbl adre...
dnes 08.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Madisonské mosty
(The Bridges of Madison County) Náhodné setkání fotografa Clinta Eastwooda a vdané ženy Me...
dnes 09.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kameňák
Na zámku v Kameňákově je prý ukryt rodinný poklad a objevují se i další překvapivá odhalen...
dnes 12.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 24. 10. 2019 Svátek má Nina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz