fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

56% 1056 hlasů
5.6 10 1056
film / thriller, akční, krimi, USA/Rusko, , 107 min.
Machete Kills
Kinopremiéra v ČR a SK 24.10.2013, DVD a Blu-Ray od 19.2.2014 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize pá. 29.6. AMC 22.00Ukázka
01:03Ostřejší, než kdy jindy.
Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete je pověřen americkým prezidentem, aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze, který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě - a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tohle bylo velmi dobré a zábavné a mě se to moc líbilo.
Všechny komentáře k filmu 38+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Machete zabíjí

Snímek Machete zabíjí je akcí nabitý thriller, který vypráví o dobrodružstvích legendárního tajného agenta Macheta Corteze. Na své poslední misi je pověřen samotným prezidentem Spojených států, aby zastavil šíleného teroristu před rozpoutání nukleární války. Na Machetovu hlavu je však vypsána odměna, takže na něj číhá na každém kroku smrt. Obstojí před útoky elitního týmu vražedných zabijáků?


O filmu

obrazek
O projektu

Muže ovládajících brilantně práci s noži a přezdívaného Machete uvedli do života režisér Robert Rodriguez a jeho oblíbený herec Danny Trejo. Původně se ovšem bývalý federální agent, likvidující své protivníky po krvavých tuctech, zrodil pro potřeby traileru na neexistující film. Ten v roce 2007 uváděl dvoudílný projekt Grindhouse, evokující béčkové exploatační příběhy uváděné kdysi ve speciálních kinech. Quentin Tarantino přispěl do projektu akčním thrillerem Auto zabiják, zatímco jeho přítel a kolega Robert Rodriguez natočil akční sci-fi Planeta Teror. Oba filmy napodobovaly pokleslou produkci nejen svým žánrem a laděním, ale i formální stránkou, upomínající na technicky nedokonalou projekci poničených filmových kopií v laciných biografech.

„Tu postavu jsem vymyslel už v době, kdy jsem dělal Desperada,“ vzpomíná Rodriguez. „Tehdy jsem na place řekl Dannymu Trejovi, že Macheteho jednoho dne bude hrát. A řadu dalších let jsme se kolem toho jen tak motali. Ve filmu Spy Kids jsme vzdali hold právě tomuhle filmu, o kterém jsme si mysleli, že nikdy nebude natočený.“

Když Rodriguez s Tarantinem probírali nápady na trailery pro film Grindhouse, vynořil se Machete znovu. Podle Rodrigueze, který se živě hlásí ke svým mexickým kořenům, mělo jít o něco jako o první „mex-ploitation“ snímek - film podobný žánrovým titulům ze 70. nebo 80. let, ale s latinskoamerickým hrdinou.

Falešný trailer nakonec zrodil skutečný film: v roce 2010 vznikl Machete, na němž se vedle Rodrigueze režijně podílel i střihač Ethan Maniquis. Impuls pro pokračování nazvané Machete zabíjí se ovšem zrodil ještě před premiérou původního filmu. Když Rodriguez Macheteho dokončoval, napadlo ho, že by ho měl vypustit do kin s překvapením. Hrdina na konci odjíždí na motorce s postavou, kterou si zahrála Jessica Alba - krásnou agentkou Sartanou Riverovou. Byl to pěkný konec, ale režisér potřeboval něco víc.

„Zatímco jsem film stříhal, rozhodl jsem se, že vymyslím názvy dalších dvou dílů, aby si diváci mysleli, že je skutečně připravujeme. V titulcích se psalo 'Machete se vrátí ve filmu Machete zabíjí a Machete opět zabíjí'," vzpomíná Robert Rodriguez. „Neměl jsem ovšem vůbec v plánu další dvě pokračování natočit.“

Machete na sebe strhl velkou pozornost.

„S přijetím Macheteho jsem byl spokojený. Žádný můj film neměl takový divácký ohlas. Líbil se nejen v USA, ale třeba i na festivalu v Benátkách,” potvrzuje režisér. Úspěch si vychutnal i Danny Trejo, kterého lidé zastavovali na ulici a oslovovali ho “Machete”. Začala mu tak dokonce říkat i jeho matka.

„První fim si získal hodně příznivců a vzbudil očekávání dalších dílů. Takže jsme se rozhodli, že dáme fanouškům druhý díl - a s ním i ochutnávku třetího.“

Když se Robert Rodriguez pustil do nového filmu, chtěl přidat k původnímu příběhu něco nového. Osamělého rváče Macheteho tak najímá osobně americký prezident na misi, která je příliš obtížná i pro speciální jednotky. Tato mise je pro hrdinu velmi osobní, protože ho pátrání zavádí k muži, který zabil jeho lásku…

Se čtyřicetistránkovou synopsí se Robert Rodriguez spolu se svým bratrem a dlouholetým spolupracovníkem Marcelem obrátil na Kylea Warda, aby podle něj napsal scénář. Ward si rychle vybudoval vysoký kredit: svým prvním scénářem Fiasco Heights zaujal producenta Michaela Baye a uplatnil projekt u společnosti Universal Pictures. Jeho scénář pilotního dílu seriálu This Box Will Save Your Life koupila společnost WB Television, která ho bude realizovat s produkčním podílem Jerryho Bruckheimera.

„Robert přesně věděl, jak má film Machete zabíjí vypadat. V San Diegu mi řekl, že chce hrdinu dostat do vesmíru,” vysvětluje scenárista. „Zalíbilo se mi to hned, jak mi to oznámil."

Nakonec Kyle Ward a bratři Rodriguezovi společně našli způsob, jak poslat Macheteho do stratosféry. Rodriguez se rozhodl nový film pojmout jako pokračování a současně ho pevně spojit s třetím dílem: vyprávění tak končí hrdinovou prohrou a vítězstvím hlavního padoucha Luthera Voze v podání Mela Gibsona. Protože Voz navzdory všem Macheteho snahám vypustí na orbit svou smrtící raketu, ocitá se hrdina nakonec ve vesmíru… a vyprávění se tak otevírá do třetího dílu.

Pro Kyleho Warda byl neuctivý, hravý tón vyprávění skutečnou výzvou.

„Chci, aby lidé šli do kina a užili si to, smáli se a říkali si: „Nic takového jsem nikdy předtím neviděli,“ vysvětluje.

I Rodriguezovým cílem tentkrát bylo popustit uzdu vlastná hravosti a nápaditosti.

„Celá série je naprosto šílená, neexistují tu žádná pravidla. Je to něco skutečně vzrušujícího,“ říká režisér. „Myslím, že právě tohle k projektu přilákalo tolik zajímavých herců. Machete nabízí pocit skutečné hravosti, dobrodružství a nápaditosti. Můžete očekávat neočekávané a překročit všechny hranice.“

obrazek
O natáčení

V působivém obsazení filmu Machete zabíjí se vracejí Danny Trejo, Jessica Alba, Michelle Rodriguez a Tom Savini.

Danny Trejo má na svém kontě víc než dvě stě titulů. Patrně nejznámější postavou, kterou oblíbený herec ztvárnil, je však Machete - chladnokrevný chlapík nezapomenutelného vzhledu, který má svou mačetu v případě napadení vždycky po ruce. Trejo si však zahrál i v jiných filmech svého bratrance Roberta Rodrigueze - v komediálním hororu Od soumraku do úsvitu, romantickém dramatu Desperado nebo v sérii rodinných dobrodružství Spy Kids. Že jsou s Rodriguezem vzdálení bratranci přitom zjistili až při natáčení Desperada, kdy Treja přišla na natáčení navštívit jeho rodina.

„Jedna z věcí, které jsem na té postavě vždycky miloval, je její obyčejnost. Machete byl jenom policajt - „federale“, federální agent v Mexiku. Nebylo na něm nic zvláštního, nebyl to někdo, kdo má napravovat křivdy,“ vysvětluje hlavní představitel. „Je to jenom normální člověk, který ovšem může někomu nakopat zadek. Ale používá i mozek.“

Novou akvizicí v Macheteho světě a současně jeho největším protivníkem se stal padouch Luther Voz v podání Mela Gibsona. Herecká hvězda, která má na svém kontě i dva Oscary je fanouškem původního filmu Machete.

„Bavilo mne to, protože to bylo naprosto nezávazné,“ vzpomíná Gibson, v jehož filmografii najdeme desítky vynikajících oddechových snímků i velké množství „vážných“ projektů. „Můj Luther Voz je ovšem padoušská extratřída ve stylu bondovek.“

Dalším slavný hercem, který přijal nabídku účinkovat ve filmu Machete zabíjí, je Charlie Sheen. V titulcích je představitel prezidenta USA uveden pod svým původním jménem Carlos Estevez.

„Robert a já jsem se snažili spolupracovat už dlouho, od natáčení filmu Od soumraku do úsvitu,“ vysvětluje Sheen, který byl do Macheteho zamilovaný už od jeho prvního vystoupení na plátně.

„Jsem fanoušek Grindhouse, už trailer mne přesvědčil, že musí jít o mistrovské dílo.“

Mexický herec Demián Bichir, nominovaný v roce 2012 na Oscara za drama Lepší než život hraje ve filmu Mendeze - tikající lidskou časovanou bombu s rozpolcenou myslí. Chytrého a silného mstitele postihla tragédie, která ho změnila v bláznivou postavu s mnoha různými osobnostmi.

„Žertoval jsem s Robertem o tom, že po natáčení budu muset absolvovat nějakou terapii. Možná za ni utratím spoustu peněz,“ vzpomíná zavedená mexická hvězda, která se do mezinárodního diváckého povědomí dostala v roce 2008 díky dvojici filmů o Che Guevarovi v režii Stevena Soderbergha.

Důležitou roli v akční komedii Machete hrají ženské postavy, jejichž představitelky vynikají krásou i smyslem pro humor. Sofia Vergara, která ve filmu hraje Madam Desdemonu, využila příležitosti změnit se v jednu z Rodriguezových svůdných hrdinek. Ty jsou podle herečky, která z rodné Kolumbie brzy zamířila do Hollywoodu, vždycky silné a současně komické.

„Chtěl po mně, aby to bylo hodně šílené. Bavilo mne hrát ve filmu, kde jsem měla plno akčních scén a střílela jsem lidi pistolí i kovovou podprsenkou,“ komentuje natáčení Vergara, jejíž hrdinka nemá nic společného s její slunnou Glorií ze seriálu Taková moderní rodinka.

Vanessa Hudgens, která hraje Vergařinu dceru Cerezu, je nejširšímu publiku známá především ze série Muzikál ze střední. Na svém kontě má však i fantasy Sucker Punch režiséra Zacka Snydera nebo krimi Spring Breakers nezávislého režiséra Harmonyho Korinea.

Jessica Alba, která pracovala s Rodriguezem na comicsovém hitu Sin City - město hříchu a rodinné akční podívané Spy Kids 4D: Stroj času, se objevila už v prvním filmu o Machetem. Herečka si ve filmu Machete zabíjí zopakovala roli energické Sartany.

obrazek
Nejneobvyklejší rolí je však filmu „chameleonská“ postava El Camaleon, kterou hrají postupně čtyři herci - Antonio Banderas, Cuba Gooding, Jr., Lady Gaga a Walt Goggins.

„Nikdy předtím jsem nic takového nezažil,“ svěřuje se Banderas, který s Rodriguezem natočil celkem šest filmů - dva díly Desperada, tři díly Spy Kids a segment z povídkové komedie Čtyři pokoje. Během své dlouholeté kariéry se herec setkal s nejrůznějšími kostýmy a převleky, ale nikdy s postavou hranou čtyřmi různými herci.

„Vyrostli jsme spolu s Robertem v Hollywoodu,“ připomíná mezinárodní hvězda, která svou kariéru nastartovala v rodném Španělsku pod ochrannými křídly režiséra Pedra Almodóvara. „Začali jsme s Desperadem a dnes máme za sebou jedenáct let společné práce.“

Cuba Gooding, Jr. měl jeden hlavní důvod, proč se připojil k Banderasovi a zahrát si jednu z podob obávaného El Cameleona - obdiv svých synů.

„Budu mít doma od nich klid celé dva dny: den před tím, než film uvidí, a den potom, co ho uvidí,“ žertuje Gooding.

Posledním z mužských herců, kteří svou podobu propůjčili El Camaleonovi, je Walter Goggins. Hrál třeba ve sci-fi Predátoři, které Robert Rodriguez produkoval.

Popová star Lady Gaga se ujala úkolu hrát ženské vtělení chameleonské postavy. Možnost zahrát si ve filmu přijala s nadšením, protože patří k Macheteho obdivovatelkám. Gaga zjistila, že hraní ve filmu se příliš neliší od účinkování na jevišti.

„Jistým způsobem byla příprava úplně stejná jako ta, kterou dělám před svým vystoupením, s tím rozdílem že jsem se musela naučit texty a hrála jsem postavu, která není tak úplně jako já," vysvětluje.

Zpěvačka, která je známá svým excentrickým stylem, dokonce své postavě sama navrhla kostým.

„Řekla jsem Robertovi o vlčí kožešině, tetování s motivem mačety a oranžových vlasech. Moje nápady se mu líbily a mně se zase líbily jeho. Společně jsme vytvořili pár detailů, které ve filmu vypadají moc dobře,“ říká Gaga.

Mezi další herečky, které se ve filmu objeví, patří i Alexa Vega, kterou Rodriguezovi fanoušci znají coby představitelku odvážné Carmen Cortezové ze série Spy Kids. V novém Machetem se představuje v „dospělé“ roli drsňačky Killjoy. Rodrigueze zná pětadvacetiletá kráska od svých jedenácti let a má vlastní teorii o jeho ženských postavách.

„V Robertově životě je plno silných žen. Když některá z jeho pěti sester vejde do místnosti, postaví se všichni do pozoru. Myslím, že právě proto, že s nimi vyrůstal, dokáže stvořit stejné postavy ve filmu. Zvláště když má po ruce někoho, jako je jako Salma Hayek,“ říká Vega.

„Vždycky to tak bylo, aniž jsem to nějak plánoval, " potvrzuje Rodriguez. „Třeba v tomhle filmu jsou Michelle Rodriguez a Amber Heard tak úžasné, že by se dal udělat celý film jen o jejich postavách.“

Amber Heard si zahrála krásnou a manipulátorskou Miss San Antonio. Spolu s Michelle Rodriguez má ve filmu Machete zabijí velkou bojovou scénu, jejíž choreografie se podle Heard podobala tanci.

Michelle Rodriguez si už od sportovního dramatu Boxerka, jež jí vyneslo Independent Spirit Award, udržuje pověst jedné z nejslibnějších hvězd s vypracovanou fyzičkou. Ve filmu Machete zabíjí ztvárnila postavu Luz a jejího alter ega, Shé. A stejně jako ve filmu Machete provází její hrdinku kamion taco.

Také William Sadler, který ve filmu ztvárnil xenofobního šerifa Doakese, už s Rodriguezem spolupracoval - v roce 1994 na televizním filmu Rychlá kola.

Navzdory tomuto hvězdnému obsazení měl Robert Rodriguez k dispozici jen omezený rozpočet a musel s natáčením spěchat.

„Mohli jsme volit mezi tím, natáčet film tak, jako by nám bylo dvacet, nebo ho nenatočit vůbec,“ říká Rodriguez. „Pracovali jsme rychle a zběsile. Skvělé na tom bylo to, že jsme se cítili naprosto svobodně. Myslím, že to bylo nejzábavnější natáčení, jaké jsem kdy zažil.“

Všestranný Rodriguez se na svých filmech často podílí hned v několika funkcích: v případě filmu Machete zabíjí se vedle režie a kamery ujal střihu spolu s Rebeccou Rodriguez, s Marcelem Rodriguezem byl autorem námětu a s Carlem Thielem obstaral hudbu. Podílel se také na produkci filmu. 

obrazek
Součástí Rodriguezovy strategie bylo i natáčení při zkouškách jednotlivých scén. To pomáhalo uvolnit napětí - nic nevyhlíželo vážně a definitivně. Michelle Rodriguez konstatovala, že nálada v Rodriguezově malém studiu Troublemaker v texaském Austinu je tradičně velmi uvolněná.

„Bylo to svobodné, a já svobodu miluji. Miluju, když se nemusím starat o to, co říkám, nebo se bát, že se chovám nevhodně,“ přiznává herečka. „V Hollywoodu se člověk většinou strchuje, jak ho budou přijímat lidé kolem něj. Když se ocitnete v Austinu, nemusíte se ničeho z toho obávat.“

Robert Rodriguez maximálně využíval přítomnosti konkrétních herců na place. Cuba Gooding, Jr., Lady Gaga nebo Antonio Banderas strávili na natáčení po jednom dni, během kterého natočili všechny „své“ scény.

Navzdory nabitému natáčecímu plánu, který režiséra nutil dostat z herců co nejvíc, panovala na place příjemná atmosféra plná nadšení.

„Mezi záběry k vám Rodriguez přijde a řekne vám, co chce,“ vysvětluje Tom Savini, který se kromě herectví a maskérských efektů sám příležitostně věnoval také režii. „A pak opravdu chce, abyste to zahrái přesně tak, jak řekl. Na herce nikdy nekřičí. Je to tvůrčí člověk. Sám dělá to, co dělat chce, což je v téhle profesi dost neobvyklé.“

Podobné filmy

Sněhová bouře (1/2)
(Eisfieber) Blíží se sněhová bouře a teroristé jsou připraveni použít smrtelný virus, prot...
dnes 09.50
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Vesmírní kovbojové
(Space Cowboys) Kosmonauti Clint Eastwood, Tommy Lee Jones, James Garner a Donald Sutherla...
dnes 11.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pátý element
(The Fifth Element) Bývalý vesmírný pilot Bruce Willis a Nejvyšší bytost Milla Jovovichová...
dnes 15.20
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 24. 6. 2018 Svátek má Jan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz