fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 1534 hlasů
7 10 1534
film / animovaný, dobrodružný, komedie, USA, , 92 min.
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
Kinopremiéra v ČR a SK 14.6.2012, DVD a Blu-Ray od 31.10.2012 Magicbox

Režie: , ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Hrdinové Madagaskaru se vracejí. A budou trojrozměrní.
Aby se dostali domů, byli ochotní hodně riskovat. Například letěli v letadle řízeném tučňáky. Přesto hrdinové Madagaskaru dosud do pelíšků v newyorské zoo nedorazili. Dobrá zpráva je, že díky fenomenálnímu úspěchu předchozích dílů dostali v kinech třetí pokus, ovšem zda to tentokrát vyjde, zůstává ve hvězdách. Po panenském ostrově Madagaskaru a širých afrických pláních si budou klestit cestičku k domovu džunglí evropských velkoměst. Rafinovaným tučňákům se s pomocí hrubé šimpanzí síly podařilo opravit letadlo, ve kterém naši hrdinové havarovali během přeletu z Madagaskaru do Afriky, a vyrazili si užívat do kasina v Monte Carlu. Lva Alexe, hrošici Glorii, zebru Martyho a žirafáka Melmana ale na palubu nevzali, což čtveřici donutí doplavat za nimi po svých Středozemním mořem. Tučňáky nutně potřebují, protože bez tučňáků nemají šanci vrátit se domů. Zejvení divokých, i když přátelských šelem v epicentru evropské zábavy pochopitelně vyvolá rozruch, který dostane za úkol zkrotit kapitánka Chantal DuBois. Je to elitní agentka organizace na odchyt zvěře, pro kterou je její práce posláním. Představa, že svůj životopis vyšperkuje ulovením žirafy, lva, zebry a hrošice ji dovádí až k nadlidskému úsilí a k rozhodnutí dostat se jim na kobylku za každou cenu. V Africe se schovali celkem snadno, na civilizovaném světadíle jim poskytne jediné maskování kočovný cirkus, který se po evropské šňůře chystá i do New Yorku. Jenže staňte se cirkusáky, když nic zvláštního neumíte
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu I když se to může zdát divné, tak za mě je to rozhodně nejlepší díl z celé trilogie Madagaskaru. Dokonalá hudba, opět skvělé hlášky, moc mě zaujal ten nápad s cirkusem a i hlavní záporačka Chantal DuBois byla dokonalá.
Všechny komentáře k filmu 69+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Madagaskar 3

Lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria a žirafa Melman sa stále snažia dostať domov do Veľkého jablka. U toho samozrejme nechýba ani kráľ Julien, Maurice a banda tučniakov. Tentoraz všetci zavítajú do Európy, kde nájdu ideálne krytie v podobe cestujúceho cirkuse, ktorý obráti do poriadneho madagaskarského štýlu.


O filmu Madagaskar 3

obrazek
Žonglování odpovědnosti

Celosvětový úspěch filmu „Madagaskar“ z roku 2005 a jeho pokračování „Madagaskar 2: Útěk do Afriky“ z roku 2008 dokázal, že i když to byly povedené komedie plné akce, to, co publikum oslovilo, byly hlavně dobře vyprávěné příběhy o univerzálních tématech. Bylo znát, že se filmaři nespokojili s cílem pouze diváky rozesmát.

Režisér a autor Tom McGrath říká: „Je potřeba, aby příběh dostal emocionální kostru, která ho ponese. Pokud pouze slepíte spoustu vtipných scén dohromady, chybí spojovací materiál a nemáte na čem stavět.“ Režisér Eric Darnell dodává: „Publikum se chce postavám emočně přiblížit, chce soucítit s jejich přáními a potřebami. A je naprosto zásadní to divákům umožnit.“

Cíl filmařů, vzít postavy na nová místa - doslova i obrazně - pokračuje v „Madagaskaru 3“. V duchu citátu Ralpha Waldo Emersona „Život je cesta, ne cíl“, vytvořili filmaři příběh o tom, co znamená být doma, mít sebedůvěru a nalézt něco, pro co se dokážeme nadchnout. Výsledkem je, že Alex, Marty, Melman a Glorie poznali lépe, kým skutečně jsou, než když zápasili v divočině Madagaskaru a Afriky.

Darnell to shrnuje: „To je to, po čem toužili naši hrdinové od začátku nejvíce: najít svoje místo ve světě.” A také zjistit, co svět znamená pro ně. Cesta Zooparty vedla z New Yorku na ostrov Madagaskar a do divoké Afriky. Poslední příběh se odehrává napříč celou Evropou, což samozřejmě vyžaduje větší vizuální i vyprávěcí rozmach.

Režisér Conrad Vernon říká: „Záběr máme tentokrát větší. Podíváme se na spoustu různých míst a potkáme řadu nových postav. Objevíme se v Římě, ve švýcarských Alpách, v Londýně, Monte Carlu a New Yorku.” A co víc, „Madagaskar” je poprvé snímán ve 3D a podle filmařů se pro 3D techniku jejich příběh skvěle hodí.

Darnell k použití této techniky uvádí: „Zjistili jsme, že po stylistické stránce už filmy 3D děláme. Jakmile jsme zjistili, že způsob našeho natáčení a naše komedie skutečně krásně pasují do světa 3D, ani jsme nemuseli měnit moc z toho, co jsme už dělali předtím. To, že se naše zvířata ukryla v cirkuse, nám dalo automaticky spoustu skvělých možností - nepohybují se pouze po zemi, ale také vzduchem, skákala, dělala otočky, létala - to vše samozřejmě ve 3D.” McGrath dodává: „S 3D prostě máte v ruce víc nástrojů, s kterými můžete pracovat. Pohltí vás to. Můžete zdůraznit jak scény plné emocí, tak scény plné akce.“

Stejně tak Darnell, McGrath a Vernon, kteří jsou dlouholetými přáteli a veterány DreamWorks Animation, oceňovali možnost pracovat spolu na jednom projektu. Když Darnell a McGrath režírovali první dva filmy, sloužil Vernon jako jejich umělecký poradce. Kromě toho namluvil šimpanze Masona a režíroval „Shreka 2”, později „Monstra vs. Vetřelci”. Není běžnou praxí, aby měl film tři režiséry, ale v tomto případě byla spolupráce splněným snem filmařů pracovat spolu a sdílet celý proces tvorby filmu.

Darnell k tomu říká: „Co se nás týká, je celek lepší než součet jeho částí. Protože jsme do „madagaskarových“ filmů namočení všichni, mít tři režiséry pracující jako tým skutečně pomáhá, protože já mohu jet do New Yorku a nahrávat Bena Stillera, Tom může pracovat s výtvarníky a s osvětlovači a Conrad zatím může režírovat práci animátorů. Potom se sejdeme a víme, že jsme všichni posunuli příběh a film jedním směrem.”

McGrath dodává: „V naší skupině existuje jedno zásadní pravidlo, které zní ‘nikdy neměň téma během procesu dolaďování a vždycky říkej ano, a.’ Když některý z nás dostane nějaký nápad, sdílíme ho s těmi druhými a je skvělé, že můžeme spolupracovat, přispívat a stavět na těchto myšlenkách. To je skupinová dynamika. Výsledkem toho je společná vize filmu.“ Tato jedinečná vize je představována příběhem, který má srdce stejně jako humor, příběhem zvířat, která společně přicházejí, aby se stala většími, než si kdy myslela, že by mohla být.

obrazek
Kdo nemá rád cirkus?

Díky vynalézavosti šimpanzů a jejich protistojným palcům na konci „Madagaskaru 2“ se zle poškozené letadlo Air Penguin dostalo do provozuschopného stavu a teď se řítí s primáty a tučňáky na palubě do kasina v Monte Carlu, kde plánují strávit dovolenou hazardem. A hned na začátku „Madagaskaru 3“ se ukáže, že té legrace, kterou si užívají, je trochu moc. Unavena čekáním na jejich návrat opustila Zooparta Afriku a vynoří se, ve stylu tajných agentů, ze Středozemního moře, aby zahájila fázi jedna „Operace vyzvednutí tučňáků“. Plán je jednoduchý: namířit si to přímou cestou do kasina, chňapnout tučňáky a, jak se vyjádřil Alex: „popadnout je a donutit, aby nás vzali zpátky do New Yorku v super letadle na opičí pohon“. Ale není to tak jednoduché, jak to zní.

Vstup do kasina se promění ve velkou scénu a než si stačíte uvědomit, co se děje, stanou se z Alexe, Melmana, Martyho a Glorie uprchlíci, kteří se ocitají na útěku před šílenou agentkou z oddělení odchytu zvěře.

Zřejmě nejvíce fascinující novou postavou filmu je zloduška s ocelovým pohledem, kapitánka Chantel DuBois, která byla povolána k odchytu Zooparty poté, co její členové vtrhli na party do kasina v Monte Carlu. DuBois není obyčejná agentka z oddělení odchytu zvěře. Částečně stopařský pes a částečně Cruella DeVil (trochu do Edith Piaf, aby byla dodržena správná míra), jejímž cílem není pouze pochytat členy Zooparty. Jejím plánem je vyhladit je, vymazat je ze světa - a jakmile se jí to podaří, pověsí si Alexovu hlavu na stěnu přeplněnou zvířecími trofejemi.

McGrath říká: „DuBois je nejsilnější zloduch, s kterým měli naši hrdinové co do činění. V prvních dvou filmech padouchové nedrželi v rukou akci celého příběhu, a myslím, že tlak, který postavy pociťují a konflikt mezi nimi celý příběh ještě vylepšuje.“

Režisér Conrad Vernon dodává: „Pro sledování má silný zvířecí instinkt. Má jemný čich, je velmi pružná. Je schopná chodit a čichat jako pes a skákat jako gazela. Rozhodně má přirozený talent. Netřeba dodávat, že je skutečně dobrá v lovu a odchytu zvěře.“ Kromě toho je prakticky nezničitelná. Honí svou kořist Evropou, naráží do budov, předvádí nadlidské skoky, ve svém úsilí je neúnavná.

Režisér pokračuje: „Chce zažít skutečnou výzvu. Jakmile zjistí, že se jí v ulicích volně pohybuje lev, přichází chvíle, na kterou čekala. Chce dokázat sama sobě, že je víc než někdo, kdo chytá jen malá zvířata - že ona dokáže ulovit lva, ona má na víc. Do honičky a lovu vkládá vše, odhodlaná vytrvat, dokud ho nedostane.”

Filmaři věděli, že k vykreslení takové postavy potřebují najít herečku, která dokáže hrát nemilosrdně a rozhodně. Našli ji v držitelce ceny Akademie Frances McDormand. Vernon slovy chvály na herečku rozhodně nešetří: „Frances je geniální. Ke každému řádku, který četla, jí tryskalo z hlavy 50 nápadů k tomu, jaká její postava je - jak mluví, chodí a přemýšlí. Jako by nic jiného nevnímala. To jste jí viděli ve tváři, když hrála. Kdykoliv promluvila, slyšeli jste lovce na stezce. To měla v hlavě neustále.“

Pro McDormand byla tato role vzrušujícím zážitkem: „DuBois je legrační, svěží postava a přede mnou bylo tolik směrů, kterými jsem ji chtěla vést. Nakonec jsem ji uchopila jako lehce vyšinutou, ale přesto odhodlanou a sebevědomou vražedkyni. Neúspěch neuznává.” „Mám ráda animaci,“ dodává herečka. „Dává mi možnost pocvičit si jiné herecké svaly než ty, které používám v hraných filmech.”

obrazek
Pod velkým cirkusovým stanem

Po zběsilé honičce ulicemi Monte Carla nakonec Zooparta a zbytek tlupy kapitánce DuBois o vlásek uniká. Jejich jediným cílem je najít místo, kde se mohou okamžitě schovat nebo se z Alexe stane ozdoba na zeď. V pouhých několika vteřinách zakopnou o kočovný cirkus. Může snad existovat lepší místo, kde se dá schovat a nepozorovaně projet celou Evropu?

Tak jako je faktickým vůdcem Zoopaty Alex, je nejvýše postavenou kočkou cirkusu Zaragosa tygr Vitalij. Na rozdíl od Alexe je Vitalij zahořklý, popudlivý a deprimovaný. Po nehodě, která se stala během jednoho z jeho dech beroucích čísel, je jen polovinou tygra, kterým býval kdysi.

Bryan Cranston vysvětluje, jak přistupoval ke ztvárnění tygra, který ztratil svoji velikost: „Vitalij není špatný chlapík. Ve skutečnosti má dobré srdce, jen zažil těžké časy. Pro mě bylo důležité zachytit a vyjádřit jak jeho agresivitu, tak ‘lidskost’. Práce se třemi režiséry byla docela zábavná, protože přesto, že jsme začali podle scénáře, mně dali svobodu odchýlit se od něj, abychom měli několik různých verzí scény a tak to dělali se všemi herci. Vzbudili v nás pocit, že nemůžeme udělat nic špatně.”

Ve vlaku jsou také dvě další cirkusové hvězdy: Stefano, italský lvoun a Gia, exotická italská jaguárka. Laskavý Stefano Zoopartě okamžitě pomáhá. Lvouna namluvil herec Martin Short: „Stefan je soucitný a milý chlapík. Mluví s vášní. Když hraji roli - a je jedno, jestli je animovaná - která má široký rejstřík emocí tak jako Stefano, je to velká improvizace a mě to vždycky baví.” Gia, která je zpočátku k Zoopartě poněkud ostražitá, poleví, jakmile je Alex a jeho parta přesvědčí, že oni jsou taky „cirkus“.

Na Oscara nominovaná herečka Jessica Chastain, která propůjčila svůj hlas Gii říká: „Líbilo se mi hrát Giu. Má velké srdce a zároveň nelítostně ochraňuje svou cirkusovou rodinu,“ a dodává: „Pracovat v animovaném filmu pro mě byla nová zkušenost. Je to docela osvobozující, stát před mikrofonem a říkat si ‘Hm, teď hraju italskou jaguárku. Kdy se mi ještě podaří se změnit tak, abych mohla hrát italského jaguára?“

Zatímco vlak zamíří ze stanice směrem do Říma, naskočí Zooparta na palubu a zjistí, že cirkus zamíří do New Yorku - jejich sen se splnil! - za předpokladu, že umělci udělají dojem na amerického promotéra v Londýně. Ale Alexovi, Martymu, Melmanovi a Glorii netrvá dlouho, než přijdou na to, že … cirkus Zaragosa nutně potřebuje jejich pomoc.

obrazek
Inovace cirkusu, madagaskarský šmrnc

Co uděláte, když hvězda vaší show ztratí najednou důvěru ve vlastní schopnosti? Začnete ztrácet svou. Aspoň to je to, co se přihodilo umělcům z cirkusu Zaragosa poté, co Vitalij přestal sám sobě věřit. Příšerné vystoupení v Římě přesvědčilo Alexe, že tato kočovná společnost vážně potřebuje zásah zvenku - a vlastně kompletně přetvořit - pokud mají mít skutečnou šanci dostat se zpět domů do New Yorku.

A že ho skutečně zcela po svém přetvoří a dodají mu vlastní šmrnc, na to vemte jed. Scény, ve kterých dochází k vzájemnému působení Zooparty a lidského světa, byly pro filmaře zdrojem velké zábavy. „V myšlence cirkusu složeného pouze ze zvířat se skrývá spousta humoru, což je to, o co Alexovi šlo,“ konstatuje Darnell.

Ben Stiller to vidí takto: „Cirkusová zvířata přestala riskovat. Alex je přesvědčen, že způsob, jak znovu vzkřísit jejich show - aby se odlišili od všech ostatních - je znovu zažehnout v umělcích ten zápal, který ztratili. Řekne jim ‘Nepotřebujeme lidi, protože máme nadšení’, a potom použije svoji představivost a zkušenost, aby ten žár rozdmýchal.”

Filmaři odvedli skvělou práci na vytvoření pasáže zachycující představení nového a vylepšeného „dobrého cirkusu“, ve které přinese tvrdá práce zvířat své plody před oceňujícím londýnským publikem. Tato scéna ukazuje kreativitu filmařů a sílu velkolepých efektů 3D. Filmaři nebyli svázaní žádnými pravidly, jak má takový cirkus vypadat. Ve skutečnosti vytvořili záměrně nemožné.

Conrad Vernon pokračuje: „Když jsme si připravovali podklady, navštívili jsme Cirque du Soleil a jeho představení Iris, které bylo úžasné. Vzali jsme si z něj kousky, které se nám opravdu líbily a přemýšleli jsme, jakým způsobem si je přetvoříme. Jak vytvoříme něco, co v cirkusech nikdy nebylo za použití unikátní animace? To bylo těžké, protože Cirque du Soleil umí spoustu věcí. Viděl jsem dívku, která ležela hrudníkem na zemi a zároveň běžela kolem vlastní hlavy. To je jako karikatura. A tak jsme si pro natáčení vybrali věci, které jsou efektní na pohled a které je zároveň opravdu nemožné udělat přímo před vašima očima.”

V tryskajících tónech písně „Firework“ zpěvačky Katy Perry se na scéně objevují zvířata z cirkusu spolu s naší Zoopartou v kaleidoskopu barev, skoků, přemetů, otoček a letů vzduchem s radostnou bezstarostností.

Eric Darnell říká: „Na cirkuse je úžasné, že se neodehrává pouze na zemi. Můžete se pohybovat v celém třídimenzionálním prostoru. V počítači nepotřebujete jeřáb, kaskadéry nebo helikoptéru. Prostě natočíte kameru kamkoliv potřebujete, abyste dostali záběr, který potřebujete, takže cirkus se stal nádherným plátnem, na kterém se odehrává uchvacující 3D show. Všechno do sebe krásně zapadá.“

Vernon pokračuje: „Sedli jsme si s Erikem a Tomem s výtvarníkem Kendalem Cronkhitem a s uměleckou režisérkou Shannon Jeffries, abychom probrali možnosti, které se nám skutečně líbily - například co třeba Glorie s Melmanem na laně? Nebo možná by mohli dělat hudební číslo. Dali bychom na scénu pět strun, po kterých by tančili jako po schodech. Kendal vzal tento koncept, který jsme navrhli, svému týmu a jejich kreativní mozky ho dál rozpracovaly. Potom přišli s nějakým ztvárněním, ke kterému jsme my přidali další nápady. Nebylo to ani tak o specifických výtvarných pravidlech, jako spíš o tom, jak můžeme přijít koncepčně s něčím, co bude vizuální bomba. Takže jsme nechali výtvarníky, aby to uvedli do života. A přesně to udělali.”

obrazek
Staří přátelé, nové kousky

Po třech filmech a třech kontinentech je Zooparta z Madagaskaru stále schopná nalézat maximum zábavy a zažívat nejdivočejší dobrodružství, jaké si lze představit. Jejich pronásledování napříč Evropou a úkryt v cirkuse představuje příjemný nový způsob pohledu na postavy, které publikum už dávno miluje.

Chris Rock má rád humor celé série: „Diváci na komedie reagují pozitivně. Postavy jsou jejich kamarádi a milují i nové postavy, které jim příběh představí. „Madagaskar“ vás nezklame. Je to značka, s kterou můžete počítat. Je to jako McDonalds, víte? Objednáte si Filet-O-Fish - a víte, že tyhle filety jsou docela dobré. A Filet-O-Fish, které dostanete v Brooklynu jsou ty samé Filet-O-Fish, které dostanete v Kentucky. To je něco, s čím můžete počítat. A to samé je „Madagaskar“. Je to jako Filet-O-Fish. Pevná položka v nabídce.“

Jada Pinkett Smith říká: „To, co na všech ‘madagaskarových’ filmech miluju, je, že je v nich humor a zároveň mají srdce. Vždycky pracují s jednoduchými, obecnými otázkami: vztahy a s tím, jakým způsobem jedinec souvisí s ostatními a se světem, což souvisí s námi všemi, ať už jste dospělý nebo dítě.”

Podle Bena Stillera se lidem líbí přátelství a vztah, který mezi sebou postavy mají a to, že žijí jeden pro druhého. Postavy podle něj mají určitou nevinnost, s kterou jdou životem, aniž by věděly, jak se vyrovnat se skutečným světem. Stále se učí - a učí se společně, což hraje velkou úlohu.

Conrad Vernon věří, že je to nápaditost jednotlivých členů Zooparty, co publikum oslovuje: „Vždycky byli schopní využít svízelné situace k humorným zakončením, ale nikdy více než v tomto filmu, když jsou jejich životy v ohrožení a oni jsou nuceni se skrýt u cirkusu. Co to povznáší na vyšší úroveň, je to, jak dostanou ze situace to nejlepší - nejen si najdou nové přátele a objeví nové talenty, ale využijí všechny okolnosti k tomu, aby se dostali domů. Tomuhle já říkám nápaditost. Také zjistí něco o sobě - že život nemá smysl pouze díky místu, kde žijí, ale že to jsou spíše lidé, díky kterým stojí za to žít.“

Podobné filmy

V tom domě straší!
(Monster House) Trojice dospívajících dětí se rozhodne pořádně prozkoumat starou rozpadají...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
X-Men 2
(X-Men United (X2)) Mají nadpřirozené schopnosti a lidé se jich bojí. Když neznámý mutant...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Slunce, seno, erotika
Rodina Škopkových i ostatní obyvatelé Hoštic se připravují na návštěvu italských zemědělců...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 23. 8. 2019 Svátek má Sandra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz