fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

75% 88 hlasů
7.5 10 88
fantasy / komedie, Španělsko/Francie, , 100 min., od 18 let
Mamá cumple cien anos
DVD od 15.12.2008 Levné knihy

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1979, Nominace na Oskara, Cizojazyčný film
Anna se po letech vrací na španělský venkov, na sídlo, kde před mnoha lety coby guvernantka prožila perné chvíle při výchově tří vnuček paní domu. Ta dnes slaví sté narozeniny, což je důvod Anniny návštěvy.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Právě jsem zhlédl výborný španělský film předního světového tvůrce Carlose Saury. Jedná se žánrově o tragikomedii, ve které se mísí okamžiky lehkého humoru, absurdity, mystiky, ale jsou zde i chvíle, u kterých není jisté, zda byly míněny vážně či nikoliv. Anna přijíždí spolu se svým přítelem Antoniem na venkovské rodinné sídlo. Vrací se na dobře známá místa, z kterých se v předchozím filmu nevrátila (v předchozím snímku, s kterým "Maminka" volně souvisí byla Anna zavražděna). Saura si zde dovoluje ještějednu scénu popírajících logiku a to když nechá na scénu vkročit jednoho z bratrů Juana, kterého "si vymodlil" Fernando. Ačkoliv je film svým datem řazen spíše do kategorie "pro pamětníky", může velmi dobře zaujmout i mladou generaci. Ze Saurových filmů patří právě tento k těm, které jsou divácky nejpřístupnější. Film si můžete nyní sehnat díky filmovým edicím Levných knih, kde již vyšel spolu se svým "prvním dílem" Anna a vlci. Rozhodně film doporučuji vaší pozornosti.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Maminka slaví 100. narozeniny

Anna nepřijíždí sama, ale se svým manželem Antoniem, čímž v psychologické válce místních proti cizím získává mírnou převahu a může se cítit zcela uvolněně. Ne však nadlouho. Slavnostní atmosféra je zkalena totálním rozpadem rodiny, plánovanou vraždou matky a nevěrou Annina manžela.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 13. 12. 2019 Svátek má Lucie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz