fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

71% 13 hlasů
7.1 10 13
film / drama, krimi, Česká republika, , 97 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Viktor Preiss v roli otce, který usiluje o záchranu syna podezřelého ze spáchání těžkého zločinu.
Napínavý detektivní příběh, v němž se odhalují spletité rodinné vztahy, zejména otce k synovi, obžalovanému z vraždy známého a bohatého majitele nakladatelství.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Stará dobrá staroanglická předloha žonglující s časovými nesrovnalostmi a zdánlivě dokonalými alibi solidně obsazená a zahraná
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Manželka Ronalda Sheldona

<>Obrázek nenalezen<> Jack Duluth je spolu s Ronaldem Sheldonem majitelem bohatého nakladatelství a pokládá svého spoluvlastníka za nejlepšího přítele. Proto ho značně pobouří, že jeho syn Bill se zamiloval do Ronaldovy mladičké novomanželky Jean. Jean a její chudá podivínská rodina je na Sheldonovi zcela finančně závislá. Zejména otec, zneuznaný spisovatel, který očekává, že nakladatel vydá jeho problematické spisy. Vzájemné milostné zaujetí mladých lidí však vyjde brzy najevo a Sheldon vybuchne. Hodlá přerušit přátelské styky nejen s Duluthem a jeho synem, ale vyhnat ze svého domu i manželku a její rodinu. Druhý den ho však sluha nalezne zastřeleného. Bill je zatčen, smrtící zbraň vzal svému strýci. Napínavý příběh pak v mnoha dějových peripetiích sleduje snahu otce Dulutha a jeho rodiny očistit Billa a osvobodit ho z vazby. Zároveň se tu odhalují nečestné činy Ronalda Sheldona z minulosti. Duluthovo úsilí je nakonec korunováno úspěchem. Za přispění bratra a detektiva Barnese se mu podaří usvědčit skutečného vraha.


O tvůrcích

Zdeněk Zelenka (režisér)
(1954) Po maturitě na Střední průmyslové škole elektrotechnické v roce 1974 nastoupil jako pomocný režisér do Filmového studia Barrandov, kde spolupracoval na výrobě celovečerních filmů předních režisérů (Věra Plívová-Šimková, Ota Koval, Karel Smyczek, Jiří Svoboda, Jaroslav Papoušek...). 1976-1981 studoval FAMU, obor filmová a televizní režie. I během studií stále spolupracoval s Filmovým studiem Barrandov, jehož zaměstnancem byl až do r. 1990. Od té doby je na "volné noze". Filmový debut, koprodukční film Čarovné dědictví natočil v roce 1985. Od r.1990 spolupracuje s Českou televizí, pro kterou jako svůj první titul natočil v roce 1990 komedii podle vlastního scénáře Radostný život posmrtný, od té doby pro ČT natočil dalších přibližně třicet titulů nejrůznějších žánrů - od psychologického dramatu (Návštěva staré dámy) , přes třídílnou životopisnou fresku z Ameriky počátku 20.století (Arrowsmith) až po lidovou detektivní komedii (Paní Piperová zasahuje). K většině svých prací si píše scénáře - buď původní náměty nebo adaptace románů, povídek či divadelních her. Tři roky byl pedagogem FAMU, posléze spolupracoval s filmovými školami ve Zlíně a Písku.

Ivan Hejna (scénarista)
(1953) Absolvoval obor dramaturgie na AMU v Praze. Pracoval jako dramaturg ve Státním divadelním studiu a později jako dramaturg rozhlasových her v Českém rozhlase. Je autorem mnoha televizních her a filmů (Posel dobrých zpráv, Mílaři, Pohoří královny Maud, Nade mnou země, Jestřábí věž, Portrét, Zahrada dětí, Hadí pohledy), ale také seriálů (Dlouhá míle, Přízraky mezi námi) a cyklu Černí andělé.

Podobné filmy

Katastrofa letu č. 19
(Final Descent) Několik vteřin po startu do boeingu narazí malé letadlo. Kapitánu Robertu ...
dnes 16.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Muži v říji
Film o vábení jelenů, lásek i voličů z rozmarné moravské vesničky, kde sice končí silnice,...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Šestý smysl
(The Sixth Sense) Psycholog Bruce Willis se snaží pomoci chlapci, kterého navštěvují proti...
dnes 22.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 17. 1. 2019 Svátek má Drahoslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz