fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

52% 13 hlasů
5.2 10 13
film / drama, romantický, Československo, , 83 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:34České filmové melodrama o slibu manželství, který osudově zasáhl do života dvou sester.
Sestry Pohlovy osiřely a starší Lea si otevřela módní obchod. Tvrdě pracuje, podporuje mladší Emu na studiích, na soukromý život jí nezbývá čas. Samozřejmě by se jednou ráda vdala, kde ale vzít ženicha? Když jí osud přivede do cesty medika Brožka, který se ocitl ve finanční tísni, vidí v tom Lea vítanou příležitost. Navrhne mu dohodu: bude mu platit studium, pokud se s ní po získání lékařského diplomu ožení. Mladík souhlasí. Nikdo z nich v tu chvíli netuší, jak těžké bude smlouvě dostát, když racionální řeč sjednaných podmínek přehluší hlas srdce. Štěstí se přece nedá vybudovat na chladné úvaze!
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Manželství na úvěr

Samostatná a schopná mladá žena Lea Pohlová si po smrti rodičů otevře módní obchod, současně se však musí postarat a finančně zabezpečit také svou mladší sestru Emu, která dosud studuje. Jednoho dne se Lea seznámí se svým mladým, ale těžce nemocným sousedem, medikem Olekem Brožkem, který je ve finanční tísni. Uzavře s ním dohodu, podle které mu pomůže financovat jeho studia výměnou za slib, že se s ní po dostudování ožení. Brožek souhlasí a odjíždí na praxi do Prahy. Po čase ho Lea v dopise požádá o to, aby dohlédl na Emu, která má na několik dnů přijet do hlavního města, Brožek souhlasí a dělá Emě v Praze společnost. Během společných procházek městem se však do dívky zamiluje. A přestože ona jeho city opětuje, čestný muž přizná, že je slibem vázán k jiné ženě. Krátce poté se také Lea dostane do situace, kdy jí slib manželství s Brožkem zkomplikuje život. To když se objeví její bývalý spolužák, advokát Pavel Navrátil a požádá ji o ruku. Také ona však jeho nabídku s těžkým srdcem odmítne s tím, že už je zadaná. Situace se vyhrotí v okamžiku, kdy nešťastná Ema zjistí, že žena, za kterou se má Brožek provdat, je její vlastní sestra a pokusí se sebevraždu.


O filmu

Melodrama podle románu Marie Blažkové Spodní tóny natočil v roce 1936 Oldřich Kmínek (Zlaté ptáče, Žena na rozcestí, Její hřích). Do hlavních rolí obsadil Zitu Kabátovou a Antonína Novotného. Představitelka Emy Eva Gérová tímto snímkem debutovala a soudobí kritici v ní spatřovali budoucí hvězdu, zmařila však jejich očekávání - tři roky nato se provdala a vzdala se herecké kariéry. Za tu krátkou dobu ale stihla natočit dvanáct filmů (mj. Kariéra matky Lízalky, Otec Kondelík a ženich Vejvara, Slečna matinka).

Podobné filmy

Nezapomeň na lásku
(Remember Sunday) Molly nemá štěstí na chlapy, není spokojená se svým životem a věčně nevy...
zítra 05.15
Nova Cinema
Láska na kari
(The Hundred-Foot Journey) Po smrti matky a ztrátě rodinné restaurace opouští mladý talent...
zítra 13.00
Nova Cinema
Zakletý v čase
(The Time Traveler´s Wife) Knihovník Eric Bana trpí vzácnou genetickou anomálií, díky níž ...
zítra 18.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 16. 1. 2018 Svátek má Ctirad
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz