fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

77% 15 hlasů
7.7 10 15
film / komedie, Československo, , 109 min., černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:33Česká filmová komedie o chudé rodině, která skrz miliónovou výhru v loterii ke štěstí přišla.
Paní Barbora Kráčmerová je starostlivá matka. S manželem pilně pracuje a škudlí každý groš, aby dceři našetřila věno. A pak se jednoho dne dá pobláznit zprávou v novinách, sebere valnou část úspor a koupí za ni drahý los. Sice toho vzápětí lituje a chtěla by ho vrátit, je však pozdě, tah už proběhl. Ještě že Barbora nepřišla do loterijního střediska včas: rodina vyhrála celé dva miliony! Mohou tedy od základů změnit svůj život. Kupují starý palác a stěhují se do něj. Ovšem matka Kráčmerka se těžce vpravuje do role vznešené paní domácí. V hloubi duše je to pořád prostá zelinářka se zlatým srdcem a neznalostí panských móresů...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Parádní koncert Antonie Nedošínské a Theodora Pištěka na téma, které se neustále opakuje i v dnešní době, jen ty losy netahají děvčátka (které matka Kráčmerka nazývá tolika jmény), nýbrž je vycucává podtlak. Co s rychle získaným majetkem je ale pořád stejné...
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Matka Kráčmerka

obrazek
Život chudé rodiny zelináře Kráčmery plyne ve všedních starostech, jak vyjít s penězi, jak uchránit počestnost dcerušky Betynky, a tak podobně, pod velením rázné paní Barbory, která rukou starostlivou, i když přísnou, řídí její chod. Jednoho dne se v jejich prostém obydlí objeví los výherní loterie. Naděje na výhru se začne rozplývat v okamžiku, kdy se paní Barbora rozhodne, podle hesla lepší vrabec v hrsti než holub na střeše, prodat los zpátky do loterie. Naštěstí k tomu nedojde, takže se zanedlouho může rodina radovat z nečekaného štěstí.
obrazek
Jenže jak se brzy ukáže, i majetná rodina může mít starosti. Navíc se zdá, že zelináři i když žijí v přepychu, zůstanou zelináři, i kdyby byli "panštější než panstvo". Samozřejmě nechybí velká láska, jíž k sobě zahoří Betynka a Václav Zdeborský, která však musí překonat nejednu překážku, zejména pak odpor matky Kráčmerové. Ta totiž pro svou dceru připravuje "lepší partii".


O filmu

Scénář lidové veselohry vznikl podle populárních románů Popelky Bilianové Do panského stavu a V panském stavu. Předloha má šest dílů, na plátně je tedy děj velmi zhuštěný a řada motivů musela být vypuštěna. To však tehdejším divákům nevadilo, s nadšením sledovali komické příhody své oblíbené hrdinky, ztělesněné Antonií Nedošinskou. Jejího muže představuje jako obvykle Theodor Pištěk, dceru hraje Hana Vítová.

Podobné filmy

Strašpytlík
(Chicken Little) Malé nešikovné kuřátko Strašpytlík jednoho dne vyvolá ve městě obrovskou ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Jak se krotí krokodýli
Miroslav Etzler zdaleka netušil, že ve Vysokých Tatrách, kam odjel se svou dcerou a její t...
dnes 20.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Arachnofobie
Jedovatý pavouk přicestoval z Venezuely v rakvi s mrtvým fotografem. Jeff Daniels jako prv...
zítra 01.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 20. 4. 2018 Svátek má Marcela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz