fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

86% 6385 hlasů
8.6 10 6385
akční / dobrodružný / sci-fi / thriller, USA/Austrálie, , 136 min., od 16 let
The Matrix
Kinopremiéra v ČR a SK 5.8.1999
4. nejhlasovanější

Režie: ,
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1999, Oskar, Vizuální efekty (J. Gaeta, J. Sirrs, S. Courtley, J. Thum)


Ukázka
02:25Svět z jiného pohledu.
Skupina počítačových hackerů pod vedením charismatického vůdce vyhlásí ve 22. století válku světu, který je ovládán a řízen computery.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Matrix je vizuálně nejlepší akční film všech dob.
Ale to ostatní mě nechává postapokalypticky chladným. I když příběh není úplně špatný (motivy posbírané napříč časem a žánry), nenacházím v něm nic osobního ani dostatečně „meta“. Myšlenkově mě celá trilogie míjí jako Schopenhauer Homera Simpsona.
Další mínus, je to strašně namachrované a zahleděné do vlastní podoby ve virtuálním zrcadle. Lidi v Pulp Fiction ze sebe sypou hlášky a tváří se u toho, jako by se nechumelilo, tady naopak dávají při každé scéně a každém dialogu hrozně moc najevo, že zuří sněhová vánice. Intonací, řečí těla, fetišistickým důrazem na hypercool oblečení a černý brejličky. Je to hustý, neříkám, ale čas od času sklouzneme z té macho chůze po hraně až k sebeparodii (Fishburne!). Ovšem přednáška agenta Smitha o škodlivosti lidské rasy si zaslouží hlasitý potlesk..
Za třetí, nemám rád ty postavy. Kromě Reevese a stylově přehrávajícího Weavinga mi většina ostatních leze na nervy: Trinity, která vypadá a chová se jako chlap počínaje, Cypherem pokračuje a mentorujícím Morpheem konče. A za ten ultimátní happy end by Matrix zasloužil vytáhnout ze zásuvky.
81 %
Všechny komentáře k filmu 182+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Matrix

Život mladého počítačového experta s perspektiví budoucností, a zároveň obávaného hackera s přezdívkou Neo, Thomase Andersona, se radikálně změní ve chvíli, kdy ho po několika nočních můrách kontaktuje záhadná Trinity. Nabídne mu odpovědi na otázky, které ho už delší čas sužují, a hlavně odpověď, která ho zajímá asi nejvíc od chvíle, kdy dostal záhadný e-mail: Co je to Matrix? Rozhodne se jí uvěřit , a po poslední možnosti volby, kterou mu nabídne černoch Morpheus, se probouzí ve skutočném světě. S hrůzou zjišťuje, že život, který doposud žil, byl jen iluze. Že zdaleka není rok 1999, a že Matrix je obrovský software, na který jsou všichni lidé napojení, a žijí si v něm svůj vlastní "život" tak, jak doposud žil i on. Ve skutečnosti jsou umístění v obrovské elektrárně, která tímto způsobem přináší užitek novodobým pánům světa - strojům. A zjišťuje i to, že on je jediný, kdo může lidstvo z nadvlády strojoů zachránit. On je Vyvolený. Teda alespoň podle proroctví. A tak nemá na výběr - musí se přidat ke skupině rebelů, kteří této vojně zasvětili celé své životy. Boj o budoucnost může začít....logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 1. 2015 Svátek má Ingrid
  Vyhrávej v casino.cz    Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz