fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

66% 1463 hlasů
6.6 10 1463
dobrodružný / komedie, USA/Kanada, , 112 min., od 12 let
Rat Race
Kinopremiéra v ČR 4.4.2002, DVD od 1.10.2002

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Šest týmů, dva miliony dolarů. Pravidla? Žádná nejsou!
Právník Nick, nešťastný rozhodčí Owen, mladí podvodníci Duane a Blaine, rozhádaná židovská rodina a ukecaný Ital, nemají nic společného, jen se ve stejnou dobu ocitli v Las Vegas a zcela náhodou získali pozvánku na soukromou recepci, kde jim bohatý a výstřední majitel hotelu nabídne účast v neobvyklém závodě. Musí se jakýkoli způsobem dopravit do Nového Mexika a ten, kdo bude první, si může ze schránky na nádraží vyzvednout dvoumilionovou výhru. I když jim takový závod připadá ponižující, pod různými záminkami se vydají na cestu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Plejáda skvělých herců se sešla v této snad nejbláznivější komedii, jaká v roce 2001 vznikla. Spousta gagů, ztřeštěností a etud v závodu, jaký tady ještě nebyl. Že to pořádá milionář jen tak pro zábavu bohaté smetánky sice nepřekvapí, avšak dějově a nápady je to vše dotaženo do naprosté dokonalosti. Co postava, to osobitý charakter, který je v rámci humoru a scén plně využit. Děj je sice prostinký, ale o ten tu v podstatě ani nejde i když je námětem daný. Film pobaví a to mělo být tvůrčím úmyslem, což se povedlo.
Všechny komentáře k filmu 51+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Milionový závod

obrazek
Nemají spolu vůbec nic společného. Seriózní chicagský právník Nick Schaffer, nešťastný fotbalový rozhodčí Owen Templeton, který se právě znemožnil v celostátním televizním vysílání, mladí podvodníci Duane a Blaine Codyovi, rozhádaná židovská rodina Randyho Peara, Vera, jež se po sedmadvaceti letech pokouší usmířit s dcerou Merrill, kterou hned po narození dala k adopci, ukecaný Ital Pollini. Jen se ve stejnou dobu ocitli v hotelu Venetian v Las Vegas a zcela náhodou získali pozvánku na soukromou recepci. Tady bohatý a výstřední majitel hotelu Donald Sinclair nabídne účast v neobvyklém závodě.
obrazek
Mají se jakýmkoli způsobem dopravit do městečka Silver City v Novém Mexiku a ten, kdo bude první, si může ze schránky na nádraží vyzvednout výhru, která činí dva miliony dolarů v hotovosti. Všichni se sice shodnou, že takový závod je pro ně ponižující a odmítnou, kromě Nicka, který je odhodlán odcestovat do Chicaga, se však vzápětí všichni pod různými průhlednými záminkami vydají na cestu. Nikdo z nich netuší, že ve skutečnosti jsou jen zábavou pro Sinclairovy prominentní hosty, kteří si na ně sázejí a v jejich banku je přes pět set milionů dolarů. Všechny účastníky čeká během závodu řada bláznivých situací, které jak se zdá, slouží především k tomu, aby je zdržely.
obrazek
A tak Vera s pragmatickou dcerou skončí na vrakovišti odpůrců veverek, poté co odmítnou koupit veverku od venkovanky, jíž se ptaly na cestu, Randy Pear s rodinou v muzeu Barbie, což však není muzeum hraček, jak se děti domnívaly, ale muzeu nacisty Klause Barbieho a Owen bosý uprostřed pouště, protože si náhodou stopnul taxík pomstychtivého Guse, který jeho vinou prohrál dvacet tisíc dolarů. Přes všechny potíže pokračují všichni v závodu, do něhož se nakonec zapojí i Nick, který se seznámil s energickou pilotkou vrtulníku Tracy, která právě přišla o vrtulník i milence, kterého právě přistihla s jinou. Jenže v Silver City čeká na potenciální vítěze další překvapení.

Větší vzrušení než u filmu, zažijete u opravdové hry v Casinu na www.casino.cz , hrát můžete hazardní hry: ruleta, herní automaty nebo poker.


O filmu

obrazek
Jerry Zucker má jako scenárista, producent a režisér v posledních pětadvaceti letech lví podíl na podobě americké komedie. Uznání si však dokázal získal také jako autor "vážnějších" snímků, především milostné romance Duch (kterou režíroval a za kterou byl jako producent nominován na Oscara). V uplynulém desetiletí tak Zucker svou pozornost sice upnul k vážnějším žánrům, nabídku realizovat pro studio Paramount scénář Andyho Breckmana však přijal s nadšením. Zajímalo ho i to, že text vycházel z už delší dobu opomíjeného typu snímků, který byl úspěšný v 60. letech a který velkoryse zacházel s dějovou linkou i hvězdným hereckým ansámblem. Klasické komedie typu filmu To je ale bláznivý svět (1963) Stanleyho Kramera nebo Velkých závodů Blakea Edwardse (1965) se navíc pořád těší přízni publika.
obrazek
Pro scenáristu Andyho Breckmana se východiskem stala šestice charakterově odlišných hrdinů, které uvedl do série náležitě komických a bizarních situací. Motiv závodu mu umožnil vést paralelně hned několik dějových linií svázaných s jednotlivými závodnickými dvojicemi. Studio poslalo hotový scénář nejprve producentce Janet Zuckerové. Na její doporučení si jej Jerry Zucker přečetl a hned se do něj zamiloval. Text podle jeho názoru nabízel možnost rozpoutat v rámci komediálního žánru akční podívanou ve velkém stylu připomínajícím bondovky.
obrazek
Vedle možnosti režírovat po letech komedii Zuckera zlákala i možnost spolupracovat hned s několika komediálními hereckými hvězdami zároveň. Vedle Johna Cleese a Jona Lovitze atraktivitu komediálního vyprávění o bláznivém závodu zvyšuje i Whoopi Goldberg, která pod Zuckerovým režijním vedením získala Oscara za roli jasnovidky Ody Mae Brown v Duchovi. Herecká účast Golberg a Cuby Goodinga, Jr. filmu zajišťuje historické prvenství: vůbec poprvé se na plátně společně objevují dvě oscarové hvězdy černé pleti. Představitele narkoleptického Itala Polliniho, který měl být původně čínským diplomatem, hledali tvůrci filmu v Evropě. Ideálním řešením se ukázal být britský komik Rowan Atkinson, který přivítal možnost uniknout postavě využívající pouze "fyzické" komiky ve stylu jeho proslulého Mr. Beana. Jerry Zucker nezapomněl ani na svůj tradiční žertík - osobní podpis v podobě obsazení své matky Charlotte do jedné z drobných rolí.

O hercích

John Cleese
obrazek Rodák z britského Weston-Super-Mare vystudoval práva v Cambridgi, kde se stal členem známé revuální skupiny Footlights. Od poloviny 60. let se autorsky podílel na zábavných rozhlasových programech a satirických televizních pořadech Davida Frosta. V roce 1969 spoluzaložil komediální sdružení Monty Pythonův Létající cirkus, na jehož televizních skečích se jako autor a herec podílel až do roku 1974. S Pythony všestranně spolupracoval i na filmech And Now for Something Completely Different (1971), Monty Python a svatý grál (1974), Život Briana (1978), Monty Python v Hollywoodu (1982) a Monty Python: Smysl života (1983). Zahrál si i v post-pythonovských filmech Lupiči času (1981, režie Terry Gilliam), Ryba zvaná Wanda (1988, režie Michael Crichton), Divoká stvoření (1997, režie Robert Young, Fred Schepisi) nebo Žabákova dobrodružství (1997, režie Terry Jones).

Se svou první manželkou, americkou herečkou Connie Booth, napsal a vytvořil hlavní role v šestidílném seriálu Hotýlek. Cenu BAFTA a Oscara získal jako nejlepší herec za postavu Archieho Leeche z krimikomedie Ryba zvaná Wanda, za niž byl zároveň nominovám na Oscara za scénář. Mezi nejúspěšnější tituly jeho filmografie patří i horor Frankenstein (1994), romantické dobrodružství Nová Kniha džunglí (1994) či bondovka Jeden svět nestačí (1999). Tam poprvé vytvořil roli zbrojíře R, v níž pokračuje i v dalším připravovaném dobrodružství 007. V dětském dobrodružství Harry Potter a Kámen mudrců ztvárnil strašidlo Nicka.

Whoopi Goldbergová
obrazek Díky milostné romanci Duch se může pyšnit Oscarem, Zlatým globem a cenou BAFTA jako nejlepší herečka ve vedlejší roli roku 1990. Její další spoluprací s režisérem Jerrym Zuckerem je právě Milionový závod. Důležitý mezník v kariéře Goldbergové představoval už její filmový debut Purpurová barva (1985), který jí přinesl oscarovou nominaci, Zlatý globus a řadu dalších cen. V roce 1992 se mezi nejpopulárnější americké herce vyšvihla komedií Setra v akci (1992), která jí zajistila nomonaci na Zlatý globus. V její filmografii najdeme i komedie Jumpin'Jack Flash (1986) a Lupička (1987), satiru na hollywoodskou továrnu na sny Roberta Altmana Hráč (1992)či komedii o černo-bílé rodině Made in America (1993). Své kvality osvědčila i v pokračování svého hitu Sestra v akci 2 (1993) nebo ve sci-fi Star Trek: Generations (1994), kde si zopakovala postavu sympatické Guinan z televizního seriálu Star Trek: Nová generace, kterou si zahraje i v připravovaném pokračování Star Trek: Nemesis). V poslední době vedle filmového a televizního herectví patří mezi její priority i práce producentky a vedoucí výroby.

Rowan Atkinson
obrazek V rodné Británii se proslavil sérií komediálních televizních skečů, v nichž od roku 1990 ztělesňuje nešikovného, zlomyslného Mr. Beana. Vystudoval elektrotechniku na Oxfordské univerzitě. Začínal na jevišti a na počátku 80. let také v televizi, kde zaujal rolí komisaře Fowlera v seriálu The Thin Blue Line (1995). Objevil se také jako hlavní protagonista čtyř řad historického komediálního seriálu Černá zmije. Jako epizodní herec se prosadil v romantické komedii Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993), kde ztvárnil roli vystrašeného kněze. Mihl se však i v bondovce Nikdy neříkej nikdy (1983) a v parodii Žhavé výstřely 2 (1993). Svůj hlas - podobně jako jeho kolegyně z Milionového závodu Whoopi Goldberg - propůjčil jedné z postaviček v animované disneyovce Lví král (1994). Svého populárního hrdinu využil na ploše celovečerního filmu v komedii Bean (1997, režie Mel Smith). Je majitelem výrobních společností Tiger Television a Tiger Aspect Films.

Cuba Gooding, Jr.
obrazek Je synem černošského bluesového vokalisty. Začínal jako tanečník, ale už ve třidvaceti se prosadil ve filmu postavou Tre Stylese v dramatu Chlapci ze sousedství (1991, režie John Singleton). Viděli jsme ho ve vojenském dramatu Pár správných chlapů (1992), komedii Bleskový Jack (1994), katastrofickém thrilleru Smrtící epidemie (1995) nebo v psychologickém dramatu Ztracený Iziáš (1995). Šíři svého talentu osvědčil i v takových filmech, jako je tragikomedie Camerona Crowea Jerry Maguire (1996), za niž získal Oscara za vedlejší roli sportovce Roda Tidwella, melodrama Jamese L. Brookse Lepší už to nebude (1997) nebo válečné drama Michaela Baye Pearl Harbor (2001). Jeho zatím psledním filmem v českých kinech je bláznivá komedie Bena Stillera Zoolander (2001).

Jon Lovitz
obrazek Po studiích herectví se prosadil účinkováním v televizním pořadu Saturday Night Live (1985-90), za který získal dvě nominace na ceny Emmy. Byl spolupautorem a koproducentem vlastního TV pořadu The Please Watch the Jon Lovitz Special. Ve filmu vytvářel většinou epizodní role (např. tragikomedie Velký, 1988 nebo komedie Krásná mimozemšťanka, 1988 a Šišouni v New Yorku, 1993). Větší příležitost dostal v parodii ze středoškolského prostředí Bláznivá škola (1996) nebo v romantické komedii Píseň pro nevěstu (1998). V českých kinech je momentálně k vidění v rodinné komedii Jako kočky a psi (2001) a v bláznivé veselohře Malý Nicky - Satan Junior (2001).

O tvůrcích

Jerry Zucker
Se svým bratrem Davidem a Jimem Abrahamsem se prosadil jako součást úspěšného komediografického tria ZAZ, které se scenáristicky a producentsky podílelo na parodické sérii Bláznivá střela. Tu inspiroval divácký úspěch jejich televizního seriálu Policejní oddíl. Jako režisér se podílel na parodiích Připoutejte se, prosím! (1980), Top Secret! (1984) či na komedii Bezcitní lidé (1986). Za romantickou love story Duch (1990) s Whoopi Goldberg, Demi Moore a Patrickem Swayzem v hlavních rolích získal jako producent nominaci na Oscara. V odklonu od komediální linie pokračoval i díky historické romanci První rytíř (1995) se Seanem Connerym, Richardem Gerem a Julií Ormond v hlavních rolích. Produkoval např. drama Můj život (1993), retro Procházka v oblacích (1995) nebo romantický snímek Svatba mého nejlepšího přítele (1997). Zuckerovým zatím posledním producentským projektem je film Unconditional Love s Kathy Bates a Rupertem Everettem v hlavních rolích. Snímek Milionový závod pro něj představuje lákavou příležitost vrátit se ke komediálnímu žánru.

Andy Breckman
Začínal jako zpěvák a textař. V roce 1975 se prosadil jako scenárista slavné komediální show Saturday Night Live, kde psal skeče také pro Eddieho Murphyho, Chrise Farleyho nebo Mikea Meyerse. Mezi divácky úpěšné filmové projekty, pod nimiž je podepsán jako scenárista, patří i komedie Arthur 2: S ledem (1980, režie Bud Yorkin) s Dudleym Moorem nebo romantická komedie I.Q. (1994, režie Fred Schepisi), s Timem Robbinsem a Meg Ryan. Na loňské oscarové show spolupracoval s hercem a moderátorem Stevem Martinem.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 18. 6. 2018 Svátek má Milan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz