fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 2907 hlasů
7.4 10 2907
film / thriller, akční, dobrodružný, USA/Spojené arabské emiráty, , 133 min., od 15 let
Kinopremiéra v ČR a SK 15.12.2011, DVD a Blu-Ray od 2.5.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize dnes Film 4 22.00Ukázka
02:25Bez plánu. Bez podpory. Bez šance.
Ethan Hunt byl spolu se všemi ostatními členy odvolán z IMF - agentura byla obviněna z teroristického bombového útoku na Kreml a prezident vyhlásil ‚Ghost Protocol‘. Nemají žádné kontakty ani prostředky, přesto jsou rozhodnuti očistit jméno agentury a zabránit dalším útokům. A aby toho nebylo málo, Ethan je nucen spolupracovat s týmem kolegů, kteří jsou na útěku a jejichž pohnutky k operaci mu nejsou úplně jasné.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Od tohoto pokračování klasické Mission Impossible se nedalo čekat ani nic jiného- spousta mrtvol, chytrých triku, akce a samozřejmě hlavní hrdina Tom Cruise musí všechno přežít a zachránit :-D Čím jsem byla naopak velmi potěšena a to je důvod i pro vyšší hodnocení, protože jinak to opravdu nebylo nic extra, jsou čeští herci v menších rolích :thumbsup: Super, že dostali takovou příležitost a zahráli si v americkém velkofilmu.
Všechny komentáře k filmu 35+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Nesplnitelné mise patří už pomalu k filmovému koloritu. Jednou za pár let nás bez ohledu na politickou, mediální či jinou situaci navštíví Ethan Hunt. Jediným limitem zůstává hlavní představitel Tom Cruise, který ale ještě pár dílů hravě zvládne.    Tentokrát má IMF obrovský problém. Při jedné akci v Moskvě totiž někdo spáchá úspěšný útok na Kreml, který zčásti vyletí do vzduchu. Vzhledem k tomu, že se to stalo ve stejnou dobu, kdy byla IMF v této oblasti činná, stává se podezřelou organizací a americký prezident dává od agentury ruce pryč.    Zbývá jediná možnost. Využít stávající zdroje, které zbyly a pod vedením zkušeného Ethana Hunta odhalit jak se věci doopravdy mají. V jeho týmu potkáme tentokrát tajemného analytika Brandta (Jeremy Renner), který zvládne i boj muž proti muži. Dále pak starého známého Benjiho (Simon Pegg), který kromě různých technických vychytávek už také splnil kritéria pro práci v terénu. A pak tu máme velice schopnou Jane (Paula Patton), k... Celá recenze
moviefan, 9 z 10

Popis filmu Mission: Impossible - Ghost Protocol

Špionážní agentura IMF má obrovský problém. Právě když její eso, Ethan Hunt, provádělo tajnou operaci v Moskvě, spáchal kdosi úspěšný bombový útok na Kreml. Ruští představitelé jsou rozezlení na nejvyšší míru a mluví dokonce o válečném aktu. A protože se všechny nitky sbíhají právě u IMF, americký prezident dá pro jistotu od agentury oficiálně ruce pryč vyhlášením „Ghost Protocolu“, čímž ji odřízne od zdrojů, zázemí, podpory a z jejích členů udělá lidi na odstřel. To rozhodně není přehánění, krátce po tomto byrokratickém úderu umírá násilnou smrtí její oficiální šéf. Ethan Hunt se proto pokusí o nemožné. Společně s trojicí věrných a odhodlaných kolegů se pokusí najít pachatele útoku a smýt tak ze sebe veškerou vinu. Jak bylo řečeno už v úvodu, tahle mise bude skutečně nesplnitelná.


O filmu

obrazek
Tým "Ghost Protokolu"

Ethan Hunt na sobě tvrdě makal a z osamělého vlka se vypracoval na výborného šéfa týmu. V předchozích třech dílech se Ethan vždy spoléhal na sebe, ale tentokrát musí důvěřovat jiným. Je to pro něj náročné, protože už mnohokrát byl členy vlastního týmu podražen. Teď ale nemá na výběr a musí třem vybraným, téměř neznámým lidem plně důvěřovat.

Scénáristé chtěli ve filmu mít i silnou ženskou postavu - agentku. Režisér Brad Bird popisuje, že agentka Jane Carter umí být pěkně drsná. Má velké zkušenosti, ale na této misi ji žene něco víc - touha po pomstě. “Paula je mimořádně talentovaná, velmi charismatická a skvěle se umí do role vžít,” říká Tom Cruise.

Z Mission: Impossible III se vrací technický kouzelník týmu, Benji Dunn , který byl povýšen na agenta v poli. Pegg svoji postavu popisuje jako chlápka, který ví naprosto všechno o všem. Scénárista Josh Appelbaum vzpomíná, že přání J.J. Abramse, že by Benjiho rád viděl v akci, jim poskytlo při psaní scénáře velkou zábavu, protože tento chlapík mezi zkušené tvrďáky rozhodně automaticky nezapadl. Ethan nebyl na misi velmi dlouho, proto je pro něj všechno nové. Herec Simon Pegg dodal své postavě vtip a humor, což je pro filmovou sérii, plnou velkých, akčních scén, spíše výjimečné.

Agent William Brandt je tak trochu kancelářský typ - rád chodí v obleku. A je to jeden z těch, na které si celý film musí Ethan dávat pozor a být před ním ve střehu. To je něco, co jsme v předchozích dílech zatím neviděli.

Herec Renner svoji postavu popisuje takto: “Brandt je analytik, zdánlivě suchar, ale mimořádně chytrý úředník. Moc si nic nepřipouští k tělu. Postupně se začne ukazovat, jaký skutečně je a jak je fyzický zdatný. To byste u člověka, jehož nejběžnější oblečení je košile s nažehleným límečkem, nečekali. Nechce být součástí týmu, ale okolnosti ho k tomu přinutí.”

Čtvrté pokračování je charakteristické mimořádně silným mezinárodním, hereckým obsazením. Ve filmu hrají mimo jiné herci z Ruska, Indie, Švédska a Francie.

“Kurt Hendricks představuje prototyp padoucha z éry studené války - má geniálně propracovaný plán destrukce, který se mu daří naplňovat,” vysvětluje André Nemec. “Jeho praktiky patří do hodně staré školy,” přitakává švédský herec Michael Nyqvist. Nápad sociopatického protivníka vzešel z diskuze mezi Birdem, Cruisem a Abramsem. “Chtěli jsme, aby nebyl jeho plán příliš složitý a abstraktní,” scénárista Appelbaum. “Naopak vykazuje starodávné rysy. Ale způsob, jakým po něm jdeme a jakým se on brání, je velmi moderní.” Zajímavé je, že Hendricks je přesvědčen, že jeho plán je morálně v pořádku. Takový nepřítel je velmi nebezpečný, protože jejich činy jim přináší zadostiučinění. Stále jsou přesvědčeni, že bojují ve jméno dobra,” říká Simon Pegg.

Sabine Moreau, kterou hraje Léa Seydoux, je jako vystřižena ze starých špionážních filmů. “Je to zabiják - vraždí pro peníze - a v případě Ghost Protokolu ji stejnou radost udělají diamanty,” říká o své postavě francouzská herečka. “Je nemilosrdná, přesto v sobě má trochu něžnosti, což z ní dělá ještě horší bestii,” poznamenává Josh Holloway, který hraje agenta Trevora Hanawaye, jenž se s touto postavou setká ve velmi výjimečné situaci.

Herecký ansámbl uzavírá indická hvězda Anil Kapoor, proslavený oscarovým snímkem Milionář z chatrč, který hraje indického magnáta podnikajícího v komunikacích a ruský herec VLADIMIR MASHKOV jako operativec ruské inteligence Anatoly Sidirov.

obrazek
Nedosažitelná mise - Odstrčeni, odpojeni

Agenti agentury Impossible Missions Force (IMF) Jane Carter a Trevor Hanaway a technický kouzelník, Benji Dunn mají za úkol najít kurýra, který má u sebe kódy k nukleárním zbraním. Jejich mise je bohužel zhacena a kódy se dostanou do rukou svůdné vražedkyně Sabine Moreau.

Mezitím se šéf týmu Ethan Hunt musí dostat z moskevského vězení a následně proniknout do Kremlu, aby získal bližší informace o tom, kdo má kódy obdržet - jde o muže přezdívaného Kobalt. Krátce nato Kobalt odhalí jejich totožnost a dřív než se Ethanovi a Benjimu podaří uniknout, otřese Rudým náměstím ohromná exploze. Ethan a celá IMF jsou z útoku obviněni a to tak závažně, že americký prezident vydá takzvaný “Ghost Protocol” - naprosté distancování se od agentury.

S novým členem Williamem Brandtem se Hunt poprvé v životě ocitne v situaci, kdy si nevybral svůj tým. Na první pohled je Brandt kancelářský analytik, ve skutečnosti za sebou má velmi komplikovanou minulost. Chtě nechtě musí Ethan a nový tým pracovat dohromady - a to bez jakékoliv podpory či zázemí domovské agentury, která je také zapovězená. A to vše do doby, než se jim podaří očistit svá jména, dokončit misi a zabránit nukleárnímu vyhlazení.

Producent J.J. Abrams chtěl v dalším pokračování ukázat agenta Hunta v jiném světle. Chtěl, aby byl tento příběh skutečně o něm, o tom, jak umí vést lidi a udržet tým dohromady i ve vypjatých situacích. Tím vznikl koncept Ghost Protocolu. Poté, co je odstřižen od agentury, musí se Ethan ukázat jako dobrý šéf, ale i spoluhráč.

Dalším specifikem tohoto příběhu je, že jsou agenti odstřiženi od obvyklé podpory - žádné zdroje, žádné informace, žádná podpora. “Chtěli jsme, aby byli agenti ve světě informací a technologií ochuzeni o možnost spoléhat na okamžitý přístup k čemukoliv. Chtěli jsme, aby pomůcky, které normálně používají, nefungovaly jako obvykle,” říká scénárista Nemec. Ethanovy legendární Gecko rukavice určené ke šplhání po budovách a jindy nepostradatelná maska selžou ve chvíli, kdy je tým potřebuje nejvíc. Appelbaum k tomu dodává, “Je to o tom, že v životě všechno nejde tak, jak si naplánujeme. A platí to i pro špičkové agenty. Nemůžou spoléhat na svoji agenturu, ani na nástroje a triky, která mají. Můžou se spolehnout jen jeden na druhého. Tento film není o ultimátní síle zbraní. Naši hrdinové jsou skvělí ve svých intuicích a schopnost, a to velmi chytrými a invenčními způsoby.”

Producenti podporovali režiséra Birda, aby do filmu vnesl I své nápady. Přišli za ním s otázkou ´Toto je hlavní děj příběhu. Co dalšího byste chtěl ve špionážním filmu vidět?´ Díky tomu v Ghost Protocolu uvidíme kontaktní čočky, které fungují jako kamera, honičku ve sluneční bouři nebo telefonní automat, ze kterého Ethan přijme svůj úkol, a který “se za pět minut sám zničí” - nezničí.

Všechno komplikuje Ethanova reputace mezi jednotlivými členy i uvnitř celé agentury. Součástí jeho vysvobození z vězení jsou úvahy, že pomáhají člověku, který rozhodně nemá hruď plnou hrdinských metálů. V týmu není atmosféra ve smyslu “Jasně, že s tímhle chlapem půjdu do boje”, spíše je to něco jako “Ten chlápek musel udělat něco, kvůli čemu se dostal do vězení.” Takže pořád dokola ho kontrolují a zkoumají, jestli během mise dělá správná rozhodnutí.

obrazek
Sestavení týmu

“Jako dítě jsem měl filmy strašně rád,” říká Cruise. “Toto byl první film, který jsem produkoval. Jako tvůrce i jako herce mne vždycky nejvíc zajímají diváci. Chci, aby se dobře bavili a aby zažili nova dobrodružství.”

Poslední díl Mission: Impossible III režíroval J.J. Abrams, který se v novém filmu Mission: Impossible - Ghost Protocol ujal role producenta.

K napsání scénáře přizval Abrams dva své kolegy z populární televizní show Alias, Joshe Appelbauma and André Nemece, kteří na seriálu procovali tři roky a měli obrovské zkušenosti s tím, jak udělat tento žánr zajímavý.

“Tento typ filmu je velmi obtížný,” říká Cruise. “Vždycky je to o novém, svěžím nápadu - jak to uděláme zábavné a uchováme napětí?”

Tři první filmy byly super hity, dohromady vydělaly celosvětově více než dvě miliardy. Každý natočil jiný režisér, díky čemuž má každý rozdílný vzhled I atmosféru.

Režisér animovaných snímků Brad Bird možná nebyl neobvyklejší volba pro velký akční film, ale ukázalo se, že určitě nejjednodušší. Dosud natočil jen tři filmy, všechny animované, z čehož dva byly oceněny Oscarem, což je vlastně malý rekord.

Fakt, že režisér přišel z prostředí animace, neměl na rozhodnutí producentů vliv, zásadní byly jeho filmařské schopnosti. “Bylo jen otázka času, kdy přesedlá na hrané filmy. A naštěstí to udělal s námi.” říká Bryan Burk.

Cruiseovi se Burkova práce moc líbila, a proto ho pozval k sobě domů, aby si o případné spolupráci promluvili. “Řekl jsem mu ´Jestli někdy budeš chtít režírovat hraný film, režíruj prosím mne. ´“

obrazek
Kolem dokola Zeměkoule

Mission: Impossible - Ghost Protocol se natáčel pět měsíců (říjen 2010 - březen 2011) v Los Angeles, Moskvě, Praze, Dubaji, Bombaji a Vancouveru.

“Jsou to planetu obíhající filmy,” říká Brad Bird o sérii Mission: Impossible. “Je to součástí jejich image.” Proto štáb hledal co nejzajímavější a nejexotičtější místa.

Natáčení začalo v říjnu 2010 v Praze. “Praha je jedno z nejkrásnějších měst na světě,” říká Bird. Vězení, ve kterém se natáčelo, byla dlouho zavřená věznice v Mladé Boleslavi.

Ohromující exploze Kremlu a Rudého náměstí v Moskvě vznikla ve studiu pomocí fotografie skutečného náměstí. Scénu natočil oscarem oceněný specialista na vizuální efekty John Knoll (Star Wars, Avatar). “Naplánovali jsme polohu, kde a kdy kdo je je a potom natočili panorama a běžný život náměstí,” popisuje Knoll. Tyto záběry pak byly zkombinované se snímky Toma Cruise a dalších členů. Vše bylo natočeno v kanadském Vancouveru, který sloužil jako severoamerická základna štábu.

Další mimořádnou lokací ve filmu je Dubaj. Nejen jako uchvacující místo, ale jako centrum pro nejefektivnější kaskadérské kousky tohoto dílu.

“Vidět Dubaj osobně je ohromující. Moderní město dvacátého prvního století vyrůstá uprostřed pouště,” říká producent Bryan Burk. “Toto město nikdy nikdo do filmu neobsadil,” upozorňuje Brad Bird. Ještě nikdo neukázal vertikální skvosty Dubaje “Je to město, které na plátně vypadá moc dobře,” říká Bird. “Hodně místní architektury vypadá dost futuristicky. A fakt, že je obklopena souší z toho dělá surrealistický pohled. Vidíte rovinu, duny a najednou město tyčící se jako země Oz”

V roce 2009, strávili Burk a Abrams během propagování nového filmu Star Trek jednu noc v Dubaji. “Byli jsme na prohlídce města a J.J. se na mne otočil se slovy, ‘Musíme se sem vrátit a natočit tu film.’” O rok později, když jsme začali mluvit o tom, kde by se mohl nový Mission: Impossibleodehrávat, hned se nám vrátila vzpomínka na Dubaj s tím, že bychom mohli natočit scénu v Burj Khalifa.’”

obrazek
Burj Khalifa

Dubaj, hlavní město Spojených arabských emirátů je vizuálně uchvacující.

Producenti scénáristům navrhli, aby budovu Burj Khalifa nějakým způsobem ve scénáři použili. Je to první věc, na kterou se jdete v Dubaji podívat,” říká Bird. “Blýská se z dálky a tyčí se nahoru jako jehla propichující nebe.” Budova byla i v Cruisově podvědomí, který ji viděl v době, kdy se stavěla. “Když vidím odlišné struktury, vždycky mě napadne ‘Jak bych po tomhle mohl šplhat? Jak bych z toho mohl skočit?’”.

Scénárista Nemec si vzpomíná, “Když jsme mluvili o této scéně, říkali jsme si, co je nejhorší věc, jakou si lze představit? Odpověď zněla, ‘Ve jménu zachránění mise ho nechme šplhat po venkovních stěnách Burj Khalifa.´ A Tomovi se ten nápad líbil.” Proto ve filmu šplhá po exteriéru Burj - nejvyšší budovy na světě, která se vzpíná do výšky 828 metrů, aby se dostal do vyššího patra bezpečnostní kontroly, aniž by si ho někdo všiml.

V reálu má budova tři funkce - hotel, podnikové apartmá a soukromé rezidence.

“Původně se sekvence, ve kterých Ethan leze po budově, měly natáčet tak, že Cruise vyleze jen krátký úsek a potom záběry digitálně nastavíme, aby to vypadalo, že zdolal celou budovu,” vysvětluje producent zodpovědný za vizuální efekty Tom C. Peitzman. “Pak jsme si sedli s Tomem, který řekl, že to chce vylézt sám. To otočilo naše plány zcela jiným směrem.”

Zkoušky a trénink trvaly měsíce, takže ve chvíli, kdy se Cruise dostal ke skutečnému povrchu budovy, byly pro něj všechny pohyby rutinou. Pod natáčecí plac bylo umístěné lešení, na které byly nainstalovány světla, jež zahřála sklo na sto stupňů.

Štáb získal povolení ke vstupu do 123. patra, které ještě nebylo dokončené a odkud mohly kamery seshora snímat Cruisovy pohyby. Aby mohly být pořízené záběry zvenku, vyndalo se z fasády kolem 20 oken v různých patrech. Během dne byl povrch skla tak horký, že se ho nedalo ani dotknout. Štábu se náhodou podařilo najít jedno místo - přímo nad veřejnou vyhlídkou v budově, kam nepadalo přímé sluneční světlo, takže tam nebylo tak horko, zároveň tam ale byl dostatek světla potřebného k natáčení.

Cruise byl při výstupu upevněn v přiléhavém a ne příliš pohodlném postroji, který byl napojený na kabelový systém, který kontroloval jak pevně je “přilepen” k budově.

S lezením mu pomáhal lezecký veterán Dave Schultz, který spolupracoval i na jiných lezeckých filmech Cliffhanger a Vertical Limit.

Výkonem Cruise při natáčení scény, ve které mu z ruky vypadne potřebný nástroj a on spadne třicet stop volným pádem, než se mu podaří se něčeho zachytit, byli ohromeni I zkušení lezci.

Další záběr, který Cruise zvládl s naprostou finesou, byl pohyb zvaný ´australské slanění´. Ethan se nemůže vrátit do patra, kde jsou jeho kolegové, a tak mu nezbyde nic jiného než běžet obličejem dolů proti zemi.

Během natáčení Cruise, Smrz a kameraman prokázali svoji nebojácnost z výšek a podnikli výlet na úplný vrchol budovy, aby se zde vyfotili. Na úplném vrcholu je bouda ve stylu ponorky, která brání pronikání vzduchu při vstupu do budovy.

Tom Cruise neodolal a požádal Smrze, aby ho na provaze spustil 15 stop, aby se mohl na budovu podepsat…

obrazek
Kaskadéři

Hlavním slovem je: “Tom.” Tom chtěl dělat všechno,” říká Smrz, “I když nemusel. U některých záběrů byli producenti dost nervózní a on chtěl pokračovat dál a dál. Říkal jsem mu, ‘Tome, nikdo neuvidí, že to nejsi ty. Není důvod, abys to dělal ty, zvládne to dvojník.’ Jen se na mne podíval a řekl, ‘Mne to ale baví.”

Bird přitakává: “Souhlasím s Tomem, že když to dělá herec, tak se tím získá něco navíc a diváci to vnímají. Nevidíte jen hercovu tvář, ale vidíte jeho výraz, protože je to herec, který to umí zahrát. Když padá, vidíte mu v obličeji strach člověka, který právě spadl. Je v tom herecký výkon a to je velký rozdíl.“ Cruise triky a kaskadérské kusy hodně zajímají. “Má rád akční filmy, bere to velmi zodpovědně a vždy přichází na plac připraven,” říká Bird. “Je snem všech kaskadérských koordinátorů, protože do toho jde naplno.”

Paula Patton doplňuje, “Proto je Tom ideální Ethan Hunt. Je nebojácný. Žije nebezpečím a vzrušením a zdoláváním nemožného, což dělá celou svoji hereckou kariéru.”

Mission: Impossible - Ghost Protocol nabízí přesně to, co fanoušci akčních filmů očekávají, a co jim od roku 1996 tato série přináší. “Je to epitom významu slova “dobrý biják”,” říká Tom Cruise.

Podobné filmy

K-9: Můj přítel se studeným čumákem
(K-9) Detektiv James Belushi má nového partnera - svérázného policejního psa s nejlepším n...
dnes 16.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Hellboy
Zlo nikdy nespí, chce ovládnout svět. Naštěstí je tu Hellboy, který přišel na svět už v do...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Dva výtečníci
(I due superpiedi quasi piatti) Terence Hill a Bud Spencer jako nedobrovolní policisté, kt...
dnes 21.10
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 18. 10. 2019 Svátek má Lukáš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz