fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 913 hlasů
7.3 10 913
film / drama, historický, válečný, Německo/Kazachstán/Rusko/Mongolsko, , 120 min., od 14 let
Mongol
Kinopremiéra v ČR 17.4.2008 v SK 29.5.2008, DVD od 6.10.2008 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2007, Nominace na Oskara, Cizojazyčný film


Ukázka
02:15Byl zrozen k vítězstvím.
Monumentální epos o cestě ke sjednocení mongolských kmenů Čingischánem, největším vojevůdcem konce 12. století, který dobyl Čínu. Jeho otec, chán, tedy vůdce kmene, je zákeřně zavražděn. Jeho syn, Temudžin - pozdější Čingischán - je zrazen vlastními lidmi a vězněn. Podaří se mu uprchnout do stepí a zde postupně shromažďuje bojovníky. Vojenský stratég a vynikající vojevůdce se pomalu rodí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Poetické ztvárnění života Čingischána v nijak neuspěchané stylu. Nabízí velkorysou podívanou, jejichž dramatizace a překrásné záběry vytvářejí opravdu neskutečný zážitek. Výprava je veliká a tak i pohled na přírodní scenérie nenechá nikoho chladným. Nabízí se i několik, byť kratičkých bitev. Silný scénář však velkolepou bitvu zase tolik nepotřebuje. Trochu větší je až na konci, ale vypadá spíše průměrně. Na dvě hodinky stopáže toho moc zase snímek neprozradí. Poetika ono vyprávění prostě natahuje. Je čas se rozjímat a přemýšlet o přirozených lidských věcech.
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Kdo by neznal jméno Čingischána – vůdce, který sjednotil Mongoly a stal se jedním z nejslavnějších dobyvatelů na světě. Každá cesta však někde začíná, a právě tomu, „jak Temüdžin k velkému chánovství přišel“ je věnován snímek Mongol – Čingischán ruského režiséra Sergeie Bodrova.    Dějiny se přehouply do druhé poloviny dvanáctého století po Kristu, a chán Yesugei jede se svým mladým synem Temüdžinem vybrat mu nevěstu. Po cestě z námluv je však chán zákeřně otráven, vlastní kmen Yesugeiova syna vyžene a rozebere si jejich majetek. Temüdžinovi jde o život, a proto utíká do neznáma, aby se zachránil. Uprostřed zasněžené pustiny se setkává s mladíkem Džamuchou, který mu zachrání život a stane se Temüdžinovým pokrevním bratrem. Po několika letech si budoucí Čingischán přichází pro svou ženu Börte, se kterou odchází do ústraní. Když je však dívka uloupena nepřátelským kmenem, přestane se Temüdžin skrývat, požádá svého „bratra“ Džamuchu o pomoc, a započne tak dlouhou životní cestu,... Celá recenze
Tma, 7 z 10

Popis filmu Mongol - Čingischán

Byl zrozen k vítězstvím. Ovládal polovinu tehdy známého světa, sjednotil Mongolsko, dobyl tisíce let trvající okolní říše, podmanil si Čínu a jeho vojska se zastavila až v Evropě. Čingischán byl jedním z nejúspěšnějších vládců a vojevůdců světa, ale jeho životní příběh začal prostě - světový stratég, vladař a politik vyšel z nuzných a neuspořádaných poměrů; bylo to na sklonku 12. století uprostřed Mongolských stepí v jedné z mnoha vesnic suverénně ovládaných rodinnými klany, které soupeřili mezi sebou. Devítiletý Temudžin odjíždí v doprovodu svého otce vybrat si nevěstu do vesnice, se kterou má jeho rodina nevyřízené účty. Nejenže Temudžina cestou do vesnice okouzlí při jedné jejich zastávce o něco starší Börte, která bude mít na jeho další život až magický vliv, ale otec je později v cíli jejich cesty zákeřně zavražděn. Mladého chlapce jeho vlastní lidé zradí, neuznají za chána a i s jeho rodinou je nechávají napospas osudu. Nový pán klanu se Temudžina nepřestane bát a pokouší se ho zabít. Temudžin se mu zatím nedokáže postavit, ale také mu nedá příležitost, aby se ho jen tak zbavil, a utíká do stepi. Právě tady se zrodil tvrdohlavý bojovník, který si umí naklonit Bohy a v samotě nachází rovnováhu a odvahu vymykat se tehdejšímu společenství. Když Temudžin dospěje, odjíždí si pro Börte a společně začnou pomalu budovat svůj domov. Na cestě ke spokojenému životu je ale spousta překážek a pár je několikrát násilně odloučen. Temudžin projde mnoha krvavými bitvami, je prodán do otroctví, ale vždy se dokáže zase postavit na nohy a vrátit se na cestu k vysněnému cíli - stát se chánem všech Mongolů, stát se Velkým Chánem, Čingischánem.


Podobné filmy

Gorily v mlze
(Gorillas in the Mist) Antropoložka Sigourney Weaver miluje své horské gorily, které pomal...
dnes 11.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pouto mlčení
(Bond of Silence) Katyin manžel se vydává o silvestrovské noci k sousedovi přerušit divoko...
dnes 18.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Labyrint mysli
(Mindscape) Nedávno ovdovělý John Washington je nadaný zvláštní schopností. Dokáže se dost...
dnes 22.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 12. 12. 2019 Svátek má Simona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz