fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

81% 1723 hlasů
8.1 10 1723
film / drama, akční, dobrodružný, historický, válečný, Velká Británie/USA, , 161 min., od 12 let
The Bridge on the River Kwai
DVD od 12.5.2008 a Blu-Ray od 1.11.2010 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1957, Oskar, Film, Adaptovaný scénář (P. Boulle, C. Foreman, M. Wilson), Mužský herecký výkon (A. Guinness), Hudba (M. Arnold), Kamera (J. Hildyard), Režie (D. Lean)

V TV televize dnes Sky Movies Greats HD 14.00
Sky Movies Greats HD 14.00
Ukázka
03:05Dokázali obrátit porážku ve vítězství. Ale bylo to skutečně vítězství?
V zajateckém táboře v době II. světové války je skupina britských zajatců nucena stavět strategický železniční most přes řeku Kwai pro své japonské věznitele. O mostě, který by pomohl Japoncům zásobovat odříznutá území, se dozvěděli Američané a rozhodnou se jej zničit.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Úžasný a velkolepý film o vojenských hodnotách, cílech a morálce. Velký film s velkým scénářem a památnými scénami, 5 hvězd.
Všechny komentáře k filmu 18+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Mezi zloději možná nic takového jako čest neexistuje, ale válečný nepřítel, to je něco jiného. Toto přesvědčení aspoň sdílí ve snímku Most přes řeku Kwai důstojník Nicolson v podání Aleca Ginnese, který trvá na tom, aby japonští dozorci ve vedrem sužovaném barmském zajateckém táboře zacházeli s jeho muži i s ním slušně. Ale když tento dokonalý velitel a vzor anglického pragmatismu řídí stavbu nepřátelského železničního mostu, oddíl Američanů pod vedením uprchlého válečného zajatce majo Shearse (Willam Holden) se ho zatím chystá vyhodit do povětří.        Režisér David Lean rozehrává konflikt s maximální ironií a staví Guinnesse do role tragického protějšku Holdenova nesentimentálního Američana. Lean jako obvykle zatěžuje svůj film spoustou detailů, plní široúhlý obraz propracovaným dějem a bezchybně konstruovanými stavbami. Ale velkofilm o druhé světové válce drží pohromadě především díky výkonům tří kultovních herců v hlavních rolích, urputného a tradičního Guinne... Celá recenze
Archinek, 10 z 10

Popis filmu Most přes řeku Kwai

obrazek
Jednoho žhavě slunečného dne roku 1943 přibude do japonského zajateckého tábora uprostřed džungle další várka britských zajatců. Přestože jsou muži zbídačení vyčerpávající cestou, připochodují s říznou písničkou. Jejich nadřízený, plukovník Nicholson, totiž nehodlá nepříteli ukázat žádnou slabost. Velitel tábora, plukovník Saito, viditelně znervózní: tuší, že na jeho úseku stavby železnice, která má ve vražedně krátkém termínu spojit Bangkok s Rangúnem, nastávají problémy... Jeden ze zajateckých "starousedlíků", Američan Shears, to všechno ironicky sleduje ze stínu marodky, kam se právě ulil. Plukovník Nicholson si dokáže pro sebe a pro své důstojníky vyvzdorovat právo nepracovat.
obrazek
Postupně pak propadá posedlosti vybudovat dokonalý most. Podle jeho názoru dobře organizovaná práce udrží v mužstvu vysokou morálku a Zajatci pod Nicholsonovým vedením skutečně postaví skvělý most a jsou na něj patřičně hrdí. Mezitím z tábora uprchl Shears a brzy se vrací s jednotkou spojeneckých diverzantů. Jejich úkolem je vyhodit dokonalý most přes řeku Kwai do povětří společně s prvním projíždějícím japonským vlakem. Jak se zachová plukovník Nicholson?


Podobné filmy

E.T. Mimozemšťan
(E.T.: The Extra-Terrestrial) Malý mimozemšťánek se po přistání na Zemi ztratil a nemůže s...
dnes 15.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vánoční koleda
(A Christmas Carol) Kdo by neměl rád kouzlo Vánoc? Zdá se, že jedna osoba na světě se najd...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Ve jménu krále 2
(In the Name of the King 2) Bývalý voják má za úkol vrátit se do středověku a za pomoci sv...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 13. 12. 2019 Svátek má Lucie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz