fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

66% 1523 hlasů
6.6 10 1523
film / komedie, dobrodružný, fantasy, USA, , 87 min.
Antz / AntZ
DVD od 1.10.2001

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:27Americká animovaná dobrodružná komedie ze světa hmyzu se může pochlubit pozoruhodnými vizuálními efekty, ale především originalitou a vtipem, jimiž si získala publikum i kritiky.
Na rozdíl od ostatních příslušníků svého pracovitého rodu MravenzeZ už dál nebaví pracovat v mraveništi a tak se spolu s mravenčí princeznou vydá do světa. Pořadě dobrodružství ve vnějším světě se Z vrací domů a konečně všem dokáže,že je opravdový hrdina! Celý tento odstaveček by se dal taky napsat jednou větou: "Prostě další pecka od DreamWorks!". Kritika o tomto filmu napsala: "Velmi chytrý a velmi legrační film!" (Good Morning America), "MravenecZ je moderní rodinný film, na který se budete dívat znovu a znovu" (Newhouse Newspaper) nebo "Báječné! Jakožádný film, který jste dosud viděli!"
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tak tenhle animák se mi líbil už při prvním shlédnutí, když jsem byla malá, a ani ted po tolika letech neztratil kouzlo a stále zde najdu něco co mě pobaví. Woody Allen je doslova vtělením kopáče/délníka mravence Z a to se vší sebeironií a deprimovanou povahou. Podívanou dokresluje povedená animace a několik strhujících akcí. Pro mě jedna z klasických animovaný podívaných, která zabaví.
Všechny komentáře k filmu 16+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Před každým animovaným filmem se zvedá v řadách diváků vlna nadšení. Většinou se opěvuje nádherná animace, to v případě disneyovek nebo dokonalá technologie. Druhé jmenované se dočkalo již několika úspěchů - první revoluční film byl Příběh hraček, který dokonale kombinoval počítačovou 3D animaci s reálnými herci. Nedávno na plátno vkročili Malí válečníci, kteří v podstatě nic nového nepřinesli, až na hlas hlavního zlouna, který patří Tommy Lee Jonesovi. MravenecZ (víte, ten překlad je blbý, budeme tomu říkat AntZ) představuje jak dokonalou počítačovou animaci, tak hlasy hollywoodských herců.    Mraveniště je kolektivní záležitost, podobně jako ideální škola - všichni táhnou za jeden provaz a výsledky se dostavují v podobě nového tunelu či nových vědomostí. Vždy se ale najde jeden kverulant, jeden provokatér, který vybočuje z davu a kazí pracovní výsledky ostatním. Ve škole jsem to byl já, v AntZ je to mravenec Z 1495. Z není dokonalý, unese pouze desetinásobek své váhy a při... Celá recenze
Archinek, 7 z 10

Popis filmu MravenecZ / Mravenec Z

obrazek
Frustrovaný mravenec Z-4195 se narodil jako prostřední z pěti milionů dětí a matka na něj nikdy neměla čas. Pracuje jako dělník pro kolonii a nikdo se nezajímá o jeho potřeby. Na rozdíl od statisíců svých kolegů, například své sousedky, dělnice Aztéky, pochybuje o smyslu jejich práce a svou energii by rád namířil jinam než je kopání tunelu pro dobro mraveniště. To se mu shodou náhod podaří, i když jinak než čekal. Generál Kusadlo, který pohrdá dělníky, vyhlásí válku termitům a přesvědčí královnu, aby souhlasila s útokem na termitiště. Zet není jediný nespokojený mravenec v mraveništi. Tím dalším je princezna Bala. Nechce se smířit s tím, že by si měla vzít Kusadla, nechce skončit jako její matka neustálým rozením nových mravenců a už vůbec se jí nelíbí upjatá dvorská etika. Zatímco Zet touží po důstojnějším životě, Bala si chce užít nevázané zábavy obyčejných mravenců, které nic nesvazuje. <>Obrázek nenalezen<> Ti dva se jednoho večera setkají v baru, kam se Zet vydal se svým kamarádem, dobráckým vojákem Snovačem, a Bala inkognito se svými dvorními dámami. Zet se do princezny zamiluje a chce ji ukázat jak je odvážný. Přesvědčí proto Snovače, aby si s ním na jeden den vyměnil místo, aby se mohl zúčastnit velké vojenské přehlídky a znovu vidět princeznu. Jenže armáda je hned z přehlídky vyslána do boje proti termitům, kteří jsou pětkrát větší než mravenci. Krutá noční bitva skončí smrtí všech, mravenců i termitů. Jediný, kdo přežije, ukryt v podzemní chodbě, je Zet. Je sice prohlášen za hrdinu a přijat na audienci u královny. Tady však vyjde najevo pravda a Zet se musí dát na útěk. Jako rukojmí přitom vezme Balu. Na útěku se dostanou do odpadní štoly a ocitnou se venku z mraveniště. Pronásledovatele spálí sadistický kluk s lupou, uprchlíkům se před spalujícím paprskem podaří uniknout, ale zabloudí v džungli trav, což se vůbec nelíbí Bale, která se chce vrátit domů. Ale Zet kdysi slyšel historku o krásné zemi Hmyzutopii a chtěl by bájné místo najít, princezně nezbývá než jít s ním. <>Obrázek nenalezen<> Ani jeden z nich netuší, že Kusadlo po jejich stopách poslal elitní tým, protože Balu potřebuje k naplnění svého plánu na zničení mraveniště a založení nové kolonie. Stejně tak Zet netuší, že se stal v mraveništi slavným a dokonce kvůli němu vypukla vzpoura. Po řadě dalších nebezpečných dobrodružství se jim podaří najít deku s rozloženým jídlem, kterou považují za bájnou hmyzutopii, a postupně se sbližují. Když už se schyluje k polibku, objeví princeznu pronásledovatelé a proti její vůli ji dopraví zpátky do mraveniště, kde ji uvězní a prozradí, že tunel, který mravenci kopou, vede k jezeru, jež má mraveniště zatopit a zahubit dělníky i královnu. Jediný kdo může mraveniště zachránit je Zet, kterému se podaří proniknout k Bale a dozvědět se od ní pravdu o Kusadlových úmyslech.


Podobné filmy

Super Wings I (8)
Bubliny Seznamte se s roztomilým tryskáčem Jettem, který cestuje po celém světě, aby mohl...
dnes 06.50
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Hon za svobodou
(Chasing Liberty) Anně je osmnáct a právě jí zase překazili rande s klukem, který se jí lí...
dnes 09.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Happy Feet 2
(Happy Feet Two aka Happy Feet 2) Mistr stepu Mambo a jeho žena Gloria mají starosti - jej...
dnes 10.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 17. 11. 2019 Svátek má Státní svátek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz