fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 7.9.2005 

Recenze

Před každým animovaným filmem se zvedá v řadách diváků vlna nadšení. Většinou se opěvuje nádherná animace, to v případě disneyovek nebo dokonalá technologie. Druhé jmenované se dočkalo již několika úspěchů - první revoluční film byl Příběh hraček, který dokonale kombinoval počítačovou 3D animaci s reálnými herci. Nedávno na plátno vkročili Malí válečníci, kteří v podstatě nic nového nepřinesli, až na hlas hlavního zlouna, který patří Tommy Lee Jonesovi. MravenecZ (víte, ten překlad je blbý, budeme tomu říkat AntZ) představuje jak dokonalou počítačovou animaci, tak hlasy hollywoodských herců.  
 
Mraveniště je kolektivní záležitost, podobně jako ideální škola - všichni táhnou za jeden provaz a výsledky se dostavují v podobě nového tunelu či nových vědomostí. Vždy se ale najde jeden kverulant, jeden provokatér, který vybočuje z davu a kazí pracovní výsledky ostatním. Ve škole jsem to byl já, v AntZ je to mravenec Z 1495. Z není dokonalý, unese pouze desetinásobek své váhy a při kopání je mírně za ostatními, k velké nelibosti své šéfové. Volné chvilky tráví v baru, kde rozebírá existenční otázky, případně vliv kolektivního mraveniště na nekolektivní mravence. A tak se Z, kterého ostatní považují za zbytečného, bouří a strhává se sebou celé mraveniště. Stává se duchovním vůdcem revoluce, kterou sám nezažije, protože se zrovna nachází mimo mísu a pátrá po hmyzí utopii.  
 
Hlavního členovce namluvil Woody Allen, který dodal své postavě charakter a plastičnost. Žádný jiný herec by nemohl osobitěji zahrát mravence, který vyvolává rozpaky a katastrofy všude, kam přijde. Za utržení mravenčí demoliční koule či za zpoždění pracovního plánu může roztržitý Z, který je prostě JINÝ. Animace mravence byla vytvořena podle Allenových pohybů a gesta, která vidíte na plátně, jsou jeho vlastní. Koneckonců i tváří se podobá svému hlasu, stejně jako Sharon Stoneová, která hraje hlavní ženskou roli. Podle mravence tedy poznáte herce - nejlepší přítel Z má hranatý obrys podobně jako Sylvester Stalonne, černošké rysy bojovníka proti termitům zase prozradí Danny Glovera. A kdo by mohl zahrát vosu lépe než Dan Aykroy? Hlasy herců naštěstí nezanikají, protože je vtipná česká distribuce natitulkovala. Jen ten překlad, opravdu dost ubral.

Archinek, 7 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 9. 12. 2019 Svátek má Vratislav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz