fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 75 hlasů
7.8 10 75
film / komedie, Československo, , 80 min.
Kinopremiéra v ČR 24.2.1937, DVD od 1.1.2006 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
05:36Rozpustilá komedie o nejpočestnějším muži městečka, před kterým se nečekaně objeví jeho dávný prohřešek.
Profesor Karas a jeho rodina se řídí heslem "Mravnost nadevše". Otec rodiny má však nemanželskou dceru, kterou tají. Ta nastoupí do rodiny jako vychovatelka nejstarší dcery. Moderní děvče začne rozvracet zaběhnutý pořádek. Otec se bojí, že tajemství vyjde na povrch, a když jde za dcerou tajně v noci do pokoje, bere se to jako zálet.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to zábavné, je to chytré a v kontextu doby určitě 5hvězdičekhodné. Osobně plným počtem cejchuji pouze filmy, které mnou emocionálně pohnuly nebo si je ráda často pouštím opakovaně do zblbnutí, popř. oboje. To Mravnost opravdu není, takže dávám subjektivní hvězdy čtyři.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mravnost nade vše

obrazek
Hlavní postavou příběhu je profesor Karas, vůdčí osobnost sdružení pro povznesení obecné morálky, vážený muž široko daleko známý nekompromisními názory, které lze shrnout jedinou větou - Mravnost nade vše. V tomto duchu vede nejen své žáky, ale železnou rukou diktátora také svou rodinu. Jednoho dne se však Karasovi ohlásí nečekaná návštěva. Jeho nemanželská dcera Věra, živý důkaz jeho mladické nerozvážnosti. Karas si uvědomí, že by mohla zcela zničit jeho "image" bojovníka za mravopočestnost a rozhodne její existenci utajit.
obrazek
To ovšem netuší, že si Věra najde práci jako vychovatelka v jeho vlastní rodině. A pak už se všechno jen a jen zamotává. Zatímco Karasova dcera se zamiluje do sochaře Konráda, který pracuje na bustě pana profesora, do Věry se zamiluje mladý doktor Jílovský. Zvláštní chování pana profesora k nové vychovatelce však neunikne pozornosti rodiny a bohužel ani doktora Jílovského, který začne žárlit. Napětí roste a jediný, kdo si ničeho nevšimne, je sám Karas, který marně přemýšlí jak celou situaci rodině sdělit co nejšetrněji. Zmatek vyvrcholí ve chvíli, kdy je Karas celou rodinou tajně sledován, kterak v noci pokradmu opouští Věřin pokoj.


O filmu

Úspěšná satirická komedie vznikla v posledních dvou týdnech roku 1936. Podle námětu J. Erbenové ji natočil režisér Martin Frič a historie jejího vzniku je poněkud neobvyklá. Frič ji improvizovaně natočil přes vánoce roku 1936 jen proto, aby nebyl přerušen provoz filmových ateliérů v posledních dvou týdnech roku a zaměstnanci studia tak měli nejen zajištěn příjem v období vrcholící hospodářské krize, ale současně si mohli o svátcích přilepšit - proto se tomuto filmu také říkalo "film na rybu". Tak kvapné improvizace se ovšem zalekli i samotní producenti Barrandova, takže se neodvážili film v Praze uvést. Zkušební promítání proběhlo v Prostějově a teprve po jeho nadšeném přijetí tamním publikem měl v únoru 1937 úspěšnou premiéru také v Praze.

Podobné filmy

Dave
Zkuste prožít pár hodin v prezidentově křesle jako jeho dvojník a přitom neztratit rozvahu...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Americká krása
(American Beauty) Prohlédněte si ji zblízka. Kevin Spacey a Annette Beningová v hlavních r...
dnes 21.55
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Junior
Arnold Schwarzenegger v roli vědce, který je pro zdar svých výzkumů ochoten i otěhotnět. A...
zítra 05.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 22. 7. 2019 Svátek má Magdaléna
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz