fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 1180 hlasů
7.5 10 1180
film / drama, krimi, Velká Británie/USA, , 122 min., od 12 let
Dead Man Walking
DVD od 13.8.2007 Bontonfilm, Blu-Ray od 9.10.2013 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1995, Oskar, Ženský herecký výkon (S. Sarandonová)


Ukázka
02:17Film o vztahu zločince, odsouzeného na smrt, a jeptišky, která ho duševně doprovází několik dní před popravou.
Před šesti lety byl Poncelet odsouzen k trestu smrti za znásilnění a vraždu dvou lidí. Žije v těsné izolované cele. Čekáním na smrt ztrpknul a unavil se. Jeho poslední naději tvoří milosrdná sestra Helen, která s ním mluví hodiny a hodiny o jeho činu a pokouší se všemi způsoby dosáhnout pro něj milost. Naráží na sebe dvě rozdílné osobnosti, altruistka a zabiják. Dokáže zločinec pod jejím vlivem převzít odpovědnost za své činy?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ako film hlasa, je to drama o tom, ako je isty muz /Sean Penn/ odsudeny na smrt a vsetko sa toci okolo tejto temy. Scenar j z principu fajn, ale reziser Tim Robbins je len rutiner bez kuska originality a bez vacsej snahy divaka vtiahnut do deja a niecim poriadnym zaujat. Herecke vykony mdle a nevyrazne. 40 %
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mrtvý muž přichází

obrazek
"Mrtvý muž přichází!" Tato věta, která zazní v závěru stejnojmenného filmu, označuje ve vězeňském slangu odsouzence, právě odváděného na popravu. Současně je to jeden z nejotřesnějších a nejkrutějších okamžiků filmu, který nám neobyčejným způsobem přibližuje neskutečný svět vězeňské popravy.
Filmový příběh zachycuje autentické prožitky sestry Helen Prejeanové, kterou její nesmírná láska k bližním zavedla do nejchudších končin státu Louisiana, odkud náhodou dostala dopis od muže, čekajícího v cele smrti na popravu. Její výchova a předchozí práce s dětmi ji nikdy nemohly připravit na setkání s člověkem tak zlým a nelítostným, jako je Matthew Poncelet. Bez kousku citu v těle, se sršící nenávistí k menšinám, politikům, byznysmanům a každému, kdo vybočuje z průměru, tento vězeň není vůbec podobný romantické představě o odsouzenci. Je to bigotní muž, prosáklý patologickou zlobou, že je vskutku velice obtížné najít v něm něco, proč ho mít rád - pro sestru Helen i pro diváky.
Nejsilnější stránkou Robbinsova příběhu je, že nás prostřednictvím obětavé jeptišky vtahuje do propasti temnoty lidského nitra. Ukazuje nám, jak otřesný zločin jednou provždy poznačí všechny okolo - počínaje vrahem až po rodiny obětí. Ačkoli by se mohlo zdát, že film se snaží vyjádřit stanovisko odmítající trest smrti (tím, že je proti jakémukoli zabíjení, nikdy nesklouzne do polohy vnucování názoru. Tento film nám naznačuje, že dokonale poznat člověka - kteréhokoliv člověka - znamená uvědomit si, že každý je hoden kousku lásky... a ona byrokratická zvrhlost státu tkví v tom, že vzít někomu život znamená, že zabíjí cosi, co vlastně nebyl schopen poznat.
Strhující drama Mrtvý muž přichází (Dead Man Walking) představuje i mimořádný herecký koncert jeho protagonistů, což ocenila i Americká akademie filmových věd a umění. Susan Sarandonová (sestra Heley získala její výroční cenu za ztvárnění hlavní role a Sean Penn (Matthew) byl na ni nominován. Nominací se dočkali i režisér Tim Robbins, jakož i Bruce Springsteen (interpret stejnojmenné písně.
"Jeden z nejlepších filmů roku. Mrtvý muž přichází se nedá s ničím porovnat!" - napsaly noviny Chicago Sun Times a v podobném oceňujícím tónu se vyjadřoval i další americký tisk. My dodáváme, že tento film, naštěstí, není pouze americkou záležitostí, se stejnou zaslouženou pozorností se setkává i v ostatních zemích.


Podobné filmy

Útok na Bílý dům
(White House Down) Bílý dům podle všeho není nedobytná pevnost a prezident není ve svém sí...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Zimní příběh
(Winter's Tale) Někteří lidé věří, že hvězdy na nebi jsou zářící křídla duší, jež se promě...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Smrt darebáka
(Mort d'un pourri, La) Korupce stejně jako kapitál nezná hranic. Alain Delon jako muž, kte...
dnes 20.02
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 8. 12. 2019 Svátek má Květoslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz