fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

69% 125 hlasů
6.9 10 125
film / komedie, Československo, , 94 min.
DVD od 16.2.2009 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
02:16Rodinná komedie o rodičích nastávajících rodičů a také o podnikavém mladším sourozenci, který napravuje chyby, omyly a nedorozumění těch starších.
Oním príma bráchou je Martin Pavelka přezdívaný Prcek, který se s pomocí své spolužačky Pavlínky rozhodne usmířit svého poněkud tvrdohlavého staršího bratra Honzu se sympatickou Zuzanou Vránovou. Rozešli se poté, co oslava Honzova vítězného závodu na ploché dráze nedopadla podle jeho představ. Když se jim to po dlouhém snažení konečně povede, Honza rukuje na vojnu. Ani teď však nemá Martin klid, zjistí totiž, že Honzovo a Zuzanino usmíření nezůstalo bez následků. Nejprve se energický brácha rozjede za Honzou do kasáren, a pak to ještě musí zařídit s rodiči a Vránovými. Ani poté, co všechno dobře dopadne a nastane svatební den, však není problémům konec, a tak má Martin opět plné ruce práce.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Bylo patnáct a moc se mi to líbilo, hlavně Libuška. Je mi ,,mnogo" a pořád se mi to líbí.
Všechny komentáře k filmu 17+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Můj brácha má prima bráchu

Plochodrážní jezdec Honza Pavelka suverénně vyhraje důležitý závod. Úspěšně se zbaví kamarádů, kteří to s ním chtějí oslavit, protože doufá, že stráví noc se svou dívkou Zuzanou Vránovou. Schůzka však nedopadne podle jeho představ a dvojice se pohádá. To neunikne Honzovu mladšímu bratrovi Martinovi, kterému nikdo neřekne jinak než Prcek. S pomocí kamarádky Pavlínky se rozhodne tvrdohlavého staršího bratra se sympatickou Zuzanou usmířit. Jejich první plán s lístky do kina sice nevyjde, ale dlouhé snažení nakonec přece jen dojde úspěchu. Možná až nečekaného, protože Honza krátce poté rukuje na vojnu a Prcka čekají nové starosti, když zjistí, že Honzovo a Zuzanino usmíření nezůstalo bez následků. Nejprve se energický brácha poradí s doktorem Navrátilem, který má ve škole přednášku pro dívky a chlapcovy dotazy ohledně dítěte ho poněkud vyvedou z míry. Pak se rozjede za Honzou do kasáren, aby ho informoval o úspěchu jeho usmiřování. Honza se rád se Zuzanou ožení, netroufá si to však napsat rodičům, a tak je zase na Prckovi, aby vše zařídil nejen doma, ale také u Zuzaniných rodičů.


O filmu

obrazek
Česká filmová komedie z roku 1975 vznikla podle stejnojmenné povídky Karla Bečky, kterou do podoby scénáře přepracovali František Vlček a V.P.Borovička. Režisér Stanislav Strnad obsadil do hlavních rolí Libuši Šafránkovou jako Zuzanu, Jana Hrušínského coby Honzu, Slávka Budínová a Josef Bláha ztělesnili Pavelkovy a Blažena Holišová s Vladimírem Menšíkem Vránovy. Hvězdou filmu se však stal malý Roman Čada, který na sebe coby energický Martin alias Prcek strhl veškerou pozornost.

Podobné filmy

Život brouka
(A Bug's Life) Na Ostrov mravenců se každé léto slétne banda chamtivých kobylek a dožaduje...
dnes 16.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vejška
Tomáš Vorel ml., Jiří Mádl a Eva Josefíková ve volném pokračování divácky mimořádně úspěšn...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Italské prázdniny
(The Lizzie McGuire Movie) Výlet s kamarády do Říma obrátí půvabné Hilary Duff život v poh...
zítra 04.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 19. 3. 2019 Svátek má Josef
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz