fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 535 hlasů
7.3 10 535
film / drama, dobrodružný, USA, , 100 min.
Duma
DVD od 12.1.2006

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:35Dvanáctiletý Xan přemluví svého otce, aby se mohl starat o opuštěné mládě geparda. Když ale začne zvíře dospívat, je nutné vrátit kamaráda zpět do divočiny. Než se tak stane, budou muset společně překonat řadu dramatických situací.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Trochu roztahané a ukecané, ale moc hezky se na to dívá. Člověk by si hned jednoho geparda domů pořídil...
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Můj kamarád gepard

obrazek
Samice geparda je napadena a zabita lvy. Zůstanou po ní mláďata. Jedno z nich se dostane na silnici, kde ho najde malý Xan s otcem. Nakrmí ho, vezmou domů a dají mu jméno Duma, což je svahilsky gepard. Duma si zvyká na život na farmě a na všechna zvířata. Pak ale Xanův otec onemocní a musí do nemocnice. Zanedlouho se uzdraví a vrátí se domů. Ale Duma je už skoro dospělý a otec řekne Xanovi, že by ho měli vrátit zpátky do přírody, kam patří. Xanovi se to nelíbí a chtěl by, aby s nimi ještě zůstal. To ale nejde, protože za čas už by bylo na návrat pozdě. Otec najde místo, kde by ho mohli vypustit, a domluví se, že tam příští týden zajedou, utáboří se, budou chytat ryby a vypustí Dumu do přírody. Než se tak ale stane, otec zemře.
obrazek
Matka řekne Xanovi, že musí pronajmout farmu a najít si práci. Odstěhují se do města k tetě a Dumu musí umístit do rezervace. Ovšem tamní pracovník přijde až za dva dny, takže zatím Duma musí bydlet s nimi. Xana odveze matka do školy a on se okamžitě stává obětí šikany. Odpoledne matka jede pro Xana a Duma ji sleduje. Dorazí do školy, kde vypukne panika. Xana na záchodě napadnou jeho spolužáci a chtějí po něm peníze, ale objeví se Duma a zažene je. Xan s ním pak vyjde ven, ale tam čekají muži s uspávacími puškami - a Duma uteče. Xan ho najde a rozhodne se, že ho vrátí domů, jak plánoval jeho otec. Matce nechá doma dopis, aby o něj neměla strach, vezme tátovu motorku, do vozíku naloží Dumu a vyrazí do hor. Na nebezpečné cestě je potká spousta dobrodružství...


O filmu

Režisérka Carroll Ballardová natočila vzrušující dobrodružství dvanáctiletého Xana, který se snaží vrátit do divočiny geparda, o kterého odmalička pečoval. Úžasné přírodní scenérie Jižní Afriky, lvi, krokodýli, dovoké řeky i podivný tulák se stanou testem Xanovy kuráže a rozhodnosti. Připojte se k němu v příběhu o dospívání. O odvaze nechat odejít někoho, na kom vám záleží.

Podobné filmy

Aljaška
(Alaska) Malá Jessie s bratrem Seanem pátrají v aljašské divočině po otci, jehož letadlo s...
dnes 05.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Robinsonovi
(Meet the Robinsons) Sirotek Lewis je geniální chlapec, a tak trochu malý vědec, který neu...
dnes 06.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Hobit: Šmakova dračí poušť
(Hobbit: The Desolation of Smaug) Nastal čas osvobodit vlast všech trpaslíků. Osvoboditele...
dnes 15.25
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 18. 8. 2019 Svátek má Helena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz