fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

58% 16 hlasů
5.8 10 16
Slovensko/Česká republika, , 90 min., od 15 let
Kinopremiéra v ČR 11.4.2013 v SK 21.3.2013, DVD od 23.10.2013 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , ,


Ukázka
01:32Příběh strachu, bratrství a krevních pout.
Drama jednoho dne. Osmnáctiletý Marek žije v bezútěšném prostředí blízko slovensko-moravských hranic se svým otcem vinařem a rasistickými kamarády - hooligans. Markovým nejlepším přítelem je jeho pes, který je perfektně vycvičen proti všem vetřelcům. Markovým životem náhle otřese šokující tajemství, které zjistí o své dávno zmizelé matce. Dramatický příběh ze současnosti, který se vyznačuje syrovostí a velkou mírou autenticity, se dotýká aktuálních otázek naší společnosti jako jsou: rasismus, nezaměstnanost a problémy disfunkční rodiny. Nedostatek citovosti a tolerance okolí poznamená hlavního nevyzrálého hrdinu, jehož jediným přítelem je jeho pes. Scenáristka a režisérka Mira Fornay o mezilidských vztazích ve svém filmu podotkla: Drama matky a syna není jen portrétem rodiny, která se musí vyrovnat s chybami z minulosti, ale je zároveň příběhem společnosti, která ze strachu z prázdnoty uvěřila na jednorázové štěstí, slávu a materiální bohatství.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Námět zajímavý, ale jak je v našich končinách zvykem, blbě pojatý.. Spousta hluchých míst, prázdné nebo téměř žádné dialogy, utahaná nuda.. Asi bych se víc zaměřila na psa.. Konci filmu chyběla vyhrocená nálada a postrádal i špetku napětí.. Naprosto zbytečné dílo..
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Můj pes Killer

Môj pes Killer je príbehom mladého neonacistu Mareka. Jeho rodičia už osem rokov nežijú spolu. Matka sa dala dokopy s mužom rómskeho pôvodu, za čo ju vyštvala jej ľudácka rodina. V deň, keď Adam zháňa matkin podpis na odpredaj bytu, je konfrontovaný so svojím nevlastným bratom polorómskeho pôvodu. Pre jeho neonacistickú pospolitosť a vlastne aj pre celé jeho xenofóbne vnímanie sveta je však neprípustné, aby sa s bratom vôbec ukazoval na verejnosti. S tým súvisí aj to, ako sú pre nás dôležité istoty, viera niekedy až bezhlavá, a tiež to, akú veľkú úlohu zohráva v tom všetkom hrdosť a kam môže viesť strach z prípadnej straty spoločenského postavenia. Hanba, ktorá je absurdnou podstatou rasizmu." (Režisérka Mira Fornay).logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 30. 1. 2015 Svátek má Robin
  Vyhrávej v casino.cz    Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz