fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

57% 1163 hlasů
5.7 10 1163
film / komedie, akční, krimi, USA, , 98 min., od 12 let
The Whole Ten Yards
Kinopremiéra v ČR 26.8.2004, DVD od 3.1.2005 MagicBox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:22Cynthia byla unesena mafií. Smolař Oz se musí zase spojit se zabijákem Jimmym
V pokračování populární krimi-komedie Můj soused zabiják si bývalý nájemný zabiják Jimmy "Tulipán" Tudeski užívá poklidného života v Mexiku, nekonečně vzdálen od své předchozí rušné existence. Domáckému lenošení a manželce Jill se může bez obav věnovat jen proto, že byl před čtyřmi lety oficiálně prohlášen za mrtvého díky svému kamarádovi, zubaři Nicholasi "Ozovi" Oseranskymu.
Ten se však jednoho dne nečekaně objeví u Jimmyho dveří, aby udělal konec jeho pohodě. Ozovu manželku Cynthii totiž unesla mafie, jako pomstu za nevyřízené účty z minulosti - kmotr Lazlo Jimmymu nikdy nezapomněl, že připravil o život jeho syna. Jimmy "Tulipán" Tudeski, zabiják na odpočinku, naštěstí neztratil nic ze svých mimořádných schopností a jeho reflexy zabijáka vyvažují komickou ztřeštěnost neohrabaného Oze ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Prvý diel je pre mňa stále skvelý, ale toto pokračovanie ma časom prestalo baviť. Je veľmi podpriemerné, a to po všetkých stránkach. Dejovo je to fakt nezaujímavé a komédia už tu pre mňa nefunguje... Hodnotenie: 4.1/10
Všechny komentáře k filmu 42+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Můj soused zabiják 2

obrazek
Atraktivní kráska Jill se nespokojeně vrací domů, do domu v Mexiku. Zatímco ona se snaží stát špičkovou nájemnou vražedkyní, stejné pověsti jakou má její manžel Jimmy "Tulipán" Tudesky, ten se stal ukázkovou domácí hospodyňkou a jak se zdá není schopen mluvit o ničem jiném než o vaření a úklidu. Jill se netají rozmrzelostí. Nedaří se jí v práci ani doma. Muže, kterého měla zastřelit zabila spíš její nešikovnost, než dobře mířená střela. A Jimmyho vinou stále nemůže otěhotnět. Ani jejímu bývalému zaměstnavateli, Jimmyho bývalému sousedovi a příteli, zubaři Ozymu Oseranskému to příliš neklape. <>Obrázek nenalezen<> Jeho manželka Cynthie nelibě nese jeho posedlost obavami o jejich bezpečnost, se kterou vybavil jejich dům kamerami a slušně vybavenou zbrojnicí. Navíc se zdá, že Jimmy s Cynthií něco chystají a nehodlají se o své tajnosti podělit se svými partnery. Už tak zdánlivě složitou partnerskou situaci ještě zkomplikuje skutečnost, že z vězení je po dvaceti letech propuštěn Laszlo Gogolak, který je odhodlán pomstít smrt svého syna Janniho. Zjistil, že jeho vrah, Jimmy, není mrtev a uniknout, že mu pomohl zubař Oz záměnou zubařských záznamů a vhodnou úpravou chrupu náhodně zabitého agenta. Gogolakův přihlouplý syn Strabo má zubaře unést z ordinace, to se mu však nepovede. Když však Oz dorazí domů, čeká tu Laszlo Gogolak se svými gorilami. Zmocnili se Cynthie, která právě ten den šťastnému muži prozradila, že je těhotná.
obrazek
Goglak chce vědět, kde je Jimmy. Oz zpanikaří a ve zmatku, který nastane se mu podaří uprchnout. Jede do Mexika přímo za Jimmym, který ho nevítá zrovna s radostí. Nejenže Oz přejel jeho milovanou slepici, ale navíc k domu přivedl Gogolaka, který Ozův vůz sledoval pomocí GPS. Rozpoutá se přestřelka, Ozovi, Jimmymu i Jill se však podaří zmizet nouzových východem. Cynthie, kterou v Laszlově domě hlídá Strabo, hloupého gangstera převeze. Místo, aby utekla začne v domě cosi hledat. Mezitím se Jimmy a jeho přátelé zmocní Straba a navrhnou Gogolakovi výměnu. Nájemný střelec, kterého Gogolak najme, však Straba zamknutého v kufru omylem zastřelí. Oz už má všeho dost a řekne Julii, své asistentce v ordinaci, aby zavolala FBI. Jenže z ní se vyklube sestra zabijáka Frankieho Figse, kterého zabil Jimmy.
obrazek
To ona se nechala Gogolakem najmout na jejich likvidaci. Podaří se jí zajmout Jimmyho i Oze a dopraví je do Gogolakova domu. Tady se ovšem vzápětí objeví Jill s mrtvým Strabem v kufru. Ukáže Gogolakovi půlku roztržené dolarové bankovky, kterou našla u Jimmyho a chce, aby ji gangster zaměstnal. Ten souhlasí a na zkoušku jí přikáže zabít Jimmyho. Jill skutečně vystřelí, zdaleka to však není konec neobvyklé šachové partie, kterou rozehráli Jimmy a Cynthie a kde na vítěze čeká výhra téměř tří set milionů dolarů.


O filmu

obrazek
O tom, že by Můj soused zabiják mohl mít pokračování, se podle představitele Oze, Matthewa Perryho, začalo mluvit už během interview, které herci vedli s novináři, když propagovali první film. Než však došlo k realizaci tohoto nápadu, uplynulo několik let, během nichž si každý z hereckých protagonistů připsal na své konto další filmy. Když se Bruce Willis, Matthew Perry, Amanda Peet, Kevin Pollak a Natasha Henstridge znovu sešli na place, aby se vrátili ke svým postavám a vyprávěli jejich nové příhody, znamenalo to pro ně něco jako setkání s dávnými dobrými známými. Zřejmě nejvíc to zapůsobilo na Amandu Peet, které role Jill v roce 2000 přinesla nominaci na Blockbuster Entertainment Award a ovlivnila i skutečnost, že v témže roce získala i Young Hollywood Award. Matthew Perry a Bruce Willis dostali zcela zvláštní příležitost stvořit - Perry po Chandlerovi Bingovi ze seriálu Přátelé a Willis po bláznivé komedii Hudson Hawk (1991) - další ze svých "kuřecích" postav.

obrazek
Pro herce bylo rozhodující, že se scénáře druhého dílu opět ujal osvědčený Mitchell Kapner, který si k práci přibral i neméně zkušeného George Galloa. Ten má jako scenárista na svém kontě takové hity, jako ceněnou krimikomedii s Robertem De Nirem a Charlesem Grodinem Půlnoční běh nebo jiný komediálně odlehčený kriminální film, který se dočkal úspěšného druhého dílu - Mizerové. Pro Galloa bylo přitom novinkou rozvíjet klasický příběh o dvojici nerozlučných parťáků, kteří se od sebe liší snad ve všem na světě, s přihlédnutím ke konkrétním hereckým představitelům. Scenáristé vycházeli z toho, že situace je tentokrát přesně obrácená, než byla na začátku minulého dílu: zatímco v původním filmu hrál Bruce Willis zkušeného, aktivního zločince a Matthew Perry obyčejného zubaře, který je proti své vůli zatažen do souboje s mafií, Willisův Jimmy tentokrát žije obyčejný rodinný život a po ničem netouží víc než po klidu. A je to právě kdysi tak naivní a ustrašený Oz, který teď Jimmyho nutí, aby zahodil všechno, čeho tak pracně dosáhl.

obrazek
Bláznivá výchozí situace, v níž se oba hrdinové ocitají, přilákala do projektu i Howarda Deutche, který na režisérské židličce nahradil původního režiséra, Jonathana Lynnea. Tvůrce, který má na svém kontě řadu divácky úspěšných snímků různých žánrů, ale kriminální komedie počítá ke svým specialitám, samozřejmě přesvědčila i možnost pracovat se špičkovou hereckou sestavou v čele s hvězdným Brucem Willisem. Deutch se nemusel bát, že ho ostatní nevezmou mezi sebe a že zůstane mimo partu, která se zformovala při natáčení prvního Mého souseda zabijáka. Pomohlo mu to, že patří k fanouškům minulého filmu a že mu tedy nedalo velkou práci osvěžit si hlavní charaktery a začít rozvíjet vztahy, které hrdinové navázali v minulém příběhu. Podobnou práci považuje za náročnou, ale zajímavou a velmi vděčnou - pokud se ovšem výsledek podaří. A Můj soused zabiják 2 je důkazem, že na takové husarské kousky je Deutch tím pravým režisérem. Velkým přínosem bylo i to, že podobnou situaci už zažil při natáčení komedie Dej si pohov, kámoši 2, kde stejně bezproblémově zapadl do týmu, v jehož čele stály takové herecké hvězdy, jako byl Jack Lemmon a Walter Matthau.

obrazek
Jako "autor druhých dílů" se Deutch těmto klasickým hvězdám zdál natolik vhodný že mu vzápětí nabídly i režii svého dalšího společného filmu, Správné. Deutch ani v Můj soused zabiják 2 nezapřel, že si během své kariéry vytvořil cit pro herecký timing a improvizaci. Spolupracoval s takovými herci, jako je Eric Stoltz a Lea Thompson (která se v roce 1989 stala jeho manželkou a s níž má dvě dcery) ve filmu Báječná chvíle, Ted Danson v komedii Kšefty s tátou, Kiefer Sutherland ve filmu Článek 99 či Keanu Reeves a Gene Hackman ve snímku Náhradníci.

Deutch připomíná, že by zůstal osamocený, kdyby se mu nedostalo podpory nejen od hereckých představitelů, ale i od producentů Allana Kaufmana, Arnolda Rifkina, Elieho Samahy a Davida Willise. Po natáčení dokonce prohlásil, že by se za takových podmínek klidně pustil do třetího dílu - museli by v něm ovšem zase hrát herci, kteří mu při natáčení poskytli vedle profesionální podpory i vstřícně přátelskou atmosféru, v níž se daří improvizaci.

obrazek
Především Bruce Willis nezůstal nic dlužen své pověsti herce, který dokáže sebe i své spoluhráče během natáčení pobavit - a také spolehlivě vyvést z míry. Tentokrát si zřejmě nejvíc užil Matthew Perry: při natáčení scény, kdy Oz vyruší Jimmyho v posteli, byl Willis pod pokrývkou nahý - což pro Perryho představovalo skutečný šok... Pro Natashu Henstridge bylo zase občas obtížné udržet krok s mužskými spoluhráči, kteří někdy začali bujaře improvizovat bez ohledu na to, co bylo napsáno ve scénáři. Henstridge se nepovažuje za herečku, která by se v takové situaci cítila přirozeně a bezpečně, nakonec však situaci - často především díky zkušenému Kevinu Pollakovi - zvládla na výbornou. Na režisérovi Howardu Deutchovi v takových okamžicích zůstala jen povinnost hlídat, aby se herci příliš nevzdálili od původního zadání a zůstali věrni svým charakterům.

obrazek
Během práce na Mém sousedu zabijákovi 2 se osvědčil i vysoce profesionální filmařský štáb. Režisér Howard Deutch se opíral především o úzkou spolupráci s kameramanem Neilem Roachem, který se ve své profesi prosadil už na počátku 70. let a s Deutchem spolupracoval už na televizním filmu Gleason. Společně nyní dokončují i snímek The Beginning of Wisdom, v němž si hlavní roli opět zahrál Matthew Perry. Také střihač Seth Flaum se s Deutchem už několikrát sešel: společně pracovali na televizním seriálu Povídky z krypty, Náhradnících, Dej si pohov, kámoši 2 a televizním snímku Gleason.

Kostýmní výtvarník Rudy Dillon také není ve své profesi žádným nováčkem: pracoval už třeba na komedii Příběh z L.A., dobrodružném snímku Ruby Cairo či adaptaci Vonnegutova románu Snídaně šampiónů. S režisérem Deutchem spolupracoval už na filmu Článek 99 stejně jako Virginia L. Raldolph. Tato zkušená výtvarnice ve svém oboru začínala prací na hororu Olivera Stonea Ruka a podílela se třeba i na divácky velmi úspěšných filmech Jerry Maguire nebo Na pokraji slávy.

obrazek
Hudba k filmu je dílem Johna Debneyho, který má na svém kontě více než 90 televizních projektů a celovečerních filmů. Jeho práci známe ze seriálů Star Trek: Nová generace, Star Trek: Hluboký vesmír 9 či Ponorka SeaQuest (1993, cena Emmy). Taky jsme Debneyho hudbu slyšeli v kontroverzním pašijovém projektu Mela Gibsona Umučení Krista.

Natáčení filmu probíhalo v nizozemském Amsterodamu, v Los Angeles a v kalifonském Oceano Dunes State Vehicular Recreation Area. Právě tam však došlo k tragické nehodě, které se bohužel nevyhýbají ani komediím. Na sklonku října 2002 během natáčení tragicky zahynul jeden z kaskadérů, který zmizel při seskoku nad Tichým oceánem. Helikoptéry, lodě a motorové čluny marně hledaly parašutistu, který pro potřeby filmové akce vyskočil z letadla letícího 4.200 metrů vysoko poblíž kalifornské pláže Pismo Beach.

O hercích

Bruce Willis
obrazek Willis se narodil v někdejším západním Německu jako syn amerického vojáka a německé matky. Od svých dvou let vyrůstal už ve Spojených státech, ve státě New Jersey, kde se jeho otec usadil se svou německou ženou. Studoval na malé univerzitě v Montclairu, kterou si vybral pro její renomovaný divadelní soubor. Když tam jako herec uspěl, rozhodl se, že zkusí štěstí v New Yorku. Několik let se objevoval na off-broadwayských scénách a v reklamách, hrál na harmoniku v několika hudebních skupinách. Průlom přišel v roce 1984, když vystřídal představitele hlavní role v off-obroadwayském uvedení hry Sama Sheparda "Fool for Love". O rok později získal v konkurenci tří tisíc zájemců roli Davida Addisona v později populárním televizním seriálu "Měsíční svit". Ten mu přinesl nejen slávu, ale i uznání v podobě cen Emmy a Zlatý glóbus.

Na filmovém plátně debutoval po boku Kim Basingerové v romantické komedii Schůzka naslepo. Hvězdu z něj udělal jeho třetí film, už klasický akční thriller Johna McTiernena Smrtonosná past. Vedle trháků typu dvou pokračování Smrtonosné pasti, sci-fi Luca Bessona Pátý element či katastrofické podívané Armageddon, se Willis sem tam objeví v podstatně skromnějším zajímavém projektu. Hrál v hitu Quentina Tarantina Pulp Fiction - Historky z podsvětí, po boku Paula Newmana ve filmu Nejsem blázen či v adaptaci románu Kurta Vonneguta Breakfast of Champions, na níž se podílel i jako producent. Nedávno Willis opět prokázal svůj čich na divácky úspěšné projekty. Zahrál si hlavní roli v thrilleru Šestý smysl, který se už stihl zařadit mezi desítku nejúspěšnějších snímků všech dob.
Willis navíc natočil dvě hudební alba, přičemž první z nich, "Bruce Willis: The Return of Bruno", se stalo platinovým.

Matthew Perry
obrazek Narodil se 19. srpna 1969 ve Williamstownu v Massatchusetts. Rodiče se rozvedli brzy po jeho narození a dětství prožil s matkou v Ottawě v Kanadě. Jako teenager hrál závodně tenis, ale vždy toužil po herecké kariéře. V patnácti letech se přestěhoval k otci do Los Angeles. Po skončení studií získal roli v sitcomu Druhá šance. V roce 1993 se pustil do psaní vlastního komediálního seriálu s názvem Maxwell's House. Obrovský průlom přišel v roce 1994, kdy Perry získal roli Chandlera Binga v seriálu Přátelé. Ze všech hlavních představitelů se přes noc staly hvězdy. Díky tomu se i Perrymu začali hrnout nabídky na celovečerní filmy.

Natasha Henstridgeová
obrazek Narodila se v kanadském Springdale a do čtrnácti let vyrůstala ve městě Fort McMurray. Ještě nedospělá ovšem vyrazila do Paříže zkusit štěstí jako modelka a dosáhla nemalých úspěchů. Už po roce se objevila na obálce Cosmopolitanu a později se objevila v reklamách společností jako Oil of Olaz či Old Spice. Když v roce 1995 potřeboval režisér Roger Donaldson pro titulní roli svého úspěšného sci-fi Mutant neobyčejně přitažlivou ženu, volba padla právě na Henstridgeovou. Její přechod na plátna pokračoval akčním thrillerem Maximální riziko, v němž se do ní zamilovala obě dvojčata, představovaná Jeanem-Claudem Van Dammem. V její filmografii můžeme nalézt i další snímky z akčního či sci-fi soudku (Adrenalin, Mutant 2, Duchové Marsu), ovšem herečka nemá v úmyslu nechat se "zaškatulkovat" a objevila se např. i v dramatu s Benem Affleckem Nahoru dolů či jako manželka Bruce Willise a milenka Matthewa Perryho v černé komedii Můj soused zabiják a Můj soused zabiják 2 právě nyní.

O tvůrci

Howard Deutch
Rodák z New Yorku měl se světem showbyznysu kontakt už od dětství: jeho otec Murray Deutch totiž byl dlouholetým prezidentem a hudebním vydavatelem u United Artists Records. Když Howard vystudoval, pracoval téměř deset let v různých funkcích u filmu (hlavně při výrobě reklamních trailerů a videosnímků). Režírovat začal na divadle. Příležitost vyzkoušet si filmovou režii mu nabídl producent John Hughes, podle jehož scénářů Deutch režíroval dva snímky o citových problémech středoškolské mládeže Pretty in Pink a Báječná chvíle.
Od roku 1989 je manželem herečky Ley Thompson, s níž má dvě děti a která hrála v jeho filmu Článek 99. Objevil se v manželčině televizním portrétu Intimate Portrait: Lea Thompson (1998).

Podobné filmy

Willow
Když se zlá čarodějnice dozví o dávném proroctví, které říká, že dívka narozená se zvláštn...
dnes 12.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Zatímco jsi spal
(While You Were Sleeping) Sandra Bullock se nejprve zamilovala platonicky, ale ta skutečná...
dnes 12.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Přes noc třicítkou
(13 Going on 30) Každá mladá dívka si přeje být starší. Stejné přání měla i třináctiletá J...
dnes 14.50
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 15. 12. 2019 Svátek má Radana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz