fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

59% 24 hlasů
5.9 10 24
film / krimi, Česká republika, , 81 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize po. 29.7. ČT1 21.40 /ST/


Je schopen mrtvý člověk dále vraždit? Vítězný scénář z televizní soutěže Dýmka Sherlocka Holmese.
Několik důchodkyň, bydlících ve staré městské zástavbě, bylo ve svém bytě přepadeno neznámým mužem. K smrti žádné z nich nedošlo, ale brutalita pachatele případ od případu stoupá. K přepadení dochází vždy ve stejnou dobu, ve čtvrtek odpoledne - a po násilí se sexuálním podtextem následuje loupež, ztrácejí se peníze, šperky... Vedením případu je nečekaně - a na přímluvu přítele - pověřen major Bohuslav, z trestu dočasně přeřazený do policejního archivu, neboť v poslední době řešil své svízelné rodinné problémy alkoholem. Bohuslav, ještě nedávno vynikající kriminalista, chápe tento případ jako svou poslední šanci znovu si získat důvěru nadřízených i veřejnosti.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Snad by to byla dobrá detektivka s dobrým obsazením. Ale pokus udělat to, co vidíme každý den mnohokrát z produkce USA se zásadně nepovedl. Děj nudí, táhne se příšerně dlouho a neustálé snahy o nečekané okamžiky jsou tak násilné, že spíše připadají jako střihy z jiného filmu. Děj vázne, dialogy slabé, kamera a střih také. Závěr už je vyvrcholením slabosti celého filmu.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Muž, který vycházel z hrobu

Před lety vznikla malá série tří detektivních příběhů, volně propojených postavou vyšetřovatele majora Bohuslava v podání Jana Kanyzy a jeho kolegyně a zároveň přítelkyně. První detektivka pod názvem Muž, který vycházel z hrobu nás seznámí jak s hlavními postavami, tak i se zapeklitým případem tří vražd. Několik důchodkyň bylo ve svém bytě přepadeno neznámým mužem. K znásilnění a smrti žádné z nich zatím nedošlo, ale brutalita pachatele případ od případu stoupá. K přepadení dochází vždy ve stejnou dobu, ve čtvrtek odpoledne, a po násilí následuje loupež, ztrácejí se peníze i šperky. Vedením případu je na přímluvu bývalé kolegyně pověřen major Bohuslav, z trestu dočasně přeřazený do policejního archivu, neboť v poslední době řešil své svízelné rodinné problémy alkoholem. Bohuslav chápe tento případ jako svou poslední šanci. A zapeklitý propletenec rodinných i "podnikatelských" vztahů, v němž jak se zprvu zdá vraždil muž, který byl nedávno pohřben, také ve spolupráci se svou kolegyní zdárně vyřeší. Jan Foll: Kriminální drama, jež podle scénáře Viktorína Šulce natočil režisér Dušan Klein, mělo na obrazovkách premiéru v březnu roku 2002. Triptych, jehož další části režírovali Milan Růžička a Miroslav Sobota, mapuje různorodé podoby novodobého zločinu i průběh jejich odhalování. Spojují jej postavy civilně pojatých vyšetřovatelů - majora Bohuslava a kapitánky Mazancové, jež se objevila v prvním a třetím příběhu. Příběh Muž, který vycházel z hrobu je komponován jako velkoměstský thriller. Neznámý pobuda stopuje náhodně vytipovanou ženu a do jejího bytu pronikne pomocí prastarého triku s balíkem. Do soukromí další oběti, kterou si rovněž vyhlédne na ulici, se dostane v přestrojení za instalatéra. K vyšetřování případu "fantóma důchodkyň" je přizván major Bohuslav, který se představuje jako člověk rozháraný pitím a osobními traumaty. Jinou klíčovou figuru spletité kauzy, v níž dlouho chybí motiv, zosobnila Vilma Cibulková. Její sympatická policistka suverénně konkuruje svým mužským kolegům... "Je tam postava muže, který napadá starší ženy - to je skutečný případ z osmdesátých let. Ten člověk byl popraven, protože po sobě zanechal dvě oběti. Zajímavostí té kauzy byl fakt, že ho dlouho nemohli dopadnout. Měli ho totiž evidovaného jako pedofila, nikoli jako gerontofila. Nakonec ho dostali na otisk prstu. Od něj jsem si vzal ten moravský dialekt. Nadával svým obětem 'Ty sviňo, já ti zlámu pazury'. Další motiv, který jsem použil, souvisí s hospodářskou kriminalitou devadesátých let. Jde o problém takzvaných fakturantů, neboli bílých koní, kteří se dodnes musejí skrývat, protože jsou nebezpeční svým bývalým zaměstnavatelům," vysvětlil scenárista Viktorín Šulc, který se problematice novodobého zločinu věnoval i jako novinář.


Podobné filmy

Madigan
Newyorští detektivové na stopě zabijáka. Americký kriminální film (1968). Hrají: R. Widmar...
dnes 21.40
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Red Rock West
S pár dolary v kapse a poloprázdnou nádrží dorazí Nicolas Cage do malého městečka a vyfouk...
zítra 02.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Policejní akademie 2: Jejich první nasazení
(Police Academy 2: Their First Assignment) Čerstvé absolventy akademie čeká první nasazení...
zítra 12.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 19. 7. 2019 Svátek má Čeněk
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz