fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

62% 1480 hlasů
6.2 10 1480
film / komedie, válečný, USA/Velká Británie, , 94 min., od 12 let
The Men Who Stare at Goats
Kinopremiéra v ČR 1.4.2010 v SK 17.6.2010, DVD od 8.10.2010 HCE

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize ne. 22.12. Filmbox Extra HD 02.00
Filmbox Extra HD 02.00
Ukázka
02:16Žádné kozy, žádné potěšení...
Reportér Bob Wilton se snaží zapomenout na rozpadlé manželství hledá velký námět pro svůj příští článek. Potkává agenta speciální jednotky Lyna Cassadyho, Který mu odhalí existenci tajné vojenské jednotky, jejímž cílem je změnit válku tak, jak ji známe. Zakladatel této jednotky zmizel Bob Přidává se k Misi Pátrací, kterou vede Cassady. Aby přežil tuto dobrodružnou výpravu, Bob Musí čelit nepřátelům, o kterých se mu ani nezdálo.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pamatuju si, jak jsem šla na něco do kina, a tam mě zaujal plakát na tento film. Díky tomu jsem se na něj asi podívala. Musím říct, že nápad to byl i vcelku zajímavý, hrál tam můj oblíbený herec Ewan McGregor, ale pár vtipů mi přišlo až moc nevtipných a pár pasáží až moc nepodstatných. Nic extra.
Všechny komentáře k filmu 30+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Muži, co zírají na kozy

Herec, scenárista a producent Grant Heslov (nar. Po prohrané válce ve Vietnamu se na konci sedmdesátých let začalo v armádě pracovat s poznatky hnutí New Age a objevily se pokusy využívat pro vojenské účely různé psychotronické techniky a mimosmyslové vnímání. V roce 2003 se však v Kuvajtu setká s obchodníkem Lynem Cassadym (George Clooney), jenž mu po překonání počáteční nedůvěry vypráví téměř fantastický příběh Projektu Jedi, vedeného plukovníkem Djangem (Jeff Bridges), který měl v osmdesátých letech pomoci vytvořit supervojáky s mimosmyslovými schopnostmi. Na vojenské základně v poušti pak narazí na zbytky původního projektu... Heslov, který se podruhé ujal i režie, vytvořil originální černou komedii, jejíž styl může upomínat na klasická díla jako MASH či Hlava 22, ale jinak stojí zcela na vlastních nohou. Přesvědčivosti místy neuvěřitelným událostem, jež však mají nepochybně reálný základ, dodává přesné herecké obsazení zvučných jmen, mezi nimiž dominuje Jeff Bridges jako šamanský hippie Bill Django, jenž k obrazu svému hodlá přetvořit celou americkou armádu.


O filmu

obrazek
Silnější, než fikce

Některé příběhy se zdají být přímo předurčeny pro film, jako např. tento: armáda Bojovníků nového věku je financována americkou vládou, aby rozvíjela metody boje za použití pouhé mysli. Překvapivě, tento příběh je skutečný. Ve své extrémně vyšetřované knize, novinář Jon Ronson odkrývá historii “Prvního praporu země “ a úžasným, veselým pohledem dává nahlédnout do zatím veřejně neznámé historie americké armády.

Když producent Paul Lister obdržel první dvě kapitoly knihy od agenta Jona Ronsona, přišly mu neodolatelné. “Je to tak dokonalé”, říká Lister. “Hned jsem si pak přečetl celou knihu a říkám.. “Co to je? .A to je ústřední myšlenka celého filmu.” “Kapitoly byly velmi, velmi, zábavné”, dodává. Nemohl jsem se dočkat, až přečtu celou knihu. Bylo to plné zvláštních, pravdivých příběhů, které resonovaly. To pro mne bylo jako lákadlo, pomyslel jsem si, počkej chvíli, jak něco tak legračního a divného může být pravda? “Kniha obsahovala dost neobvyklých odhalení, které vydají za dva filmy, ale neodpovídala tradičnímu vyprávění o třech dějstvích. Scénárista Peter Straughan tak musel dále rozvinout příběh ve scénáři.“ “Peter přišel s nápadem, který jsme potřebovali přetvořit do filmu. Odstoupil od čistého faktu do zbeletrizované série událostí a hrdinů inspirovaných knihou.”

“Petr mi poslal neuvěřitelně silný první návrh”, pokračuje producent. “Bylo to chytré, komické a svěží. Něco takového tu ještě nebylo.” Straughan říká, že si dal za úkol najít nějakou nit, která jde skrze Ronsonovi rozhovory a kterou by mohl zformovat do silné vypravěčské linie. “Doslova jsem procházel knihu se značkovačem a podtrhával vše, co by nemělo zůstat stranou,” říká. “Potom jsem se snažil vytvořit linii příběhu, která by do toho co nejvíce zapadala.”

“Co jsem doplnil byly všední věci, které byly nezbytné, aby příběh držel pohromadě. Lidé si myslí, že jsme doplnili ty voloviny a bláznivé věci, ale to je vše podle pravdy. Ta část příběhu, jako například snaha projít zdí nebo zabít křečka pohledem, je vzata z různých experimentů, které se zkoušely v armádě nebo CIA během 60., 70. a 80. let. Některé z těch nejbláznivějších scének ve filmu jsme převzali slovo od slova z rozhovorů, které Jon dělal.” “Dokončený scénář spojuje vtipnou satiru a sladkou nadějnost, přesně v duchu knihy.

“Stále jsem myslel na to, jak by asi vypadal svět, kdyby armádu ovládali hipíci?”, říká Straughan. Nálada vychází z osoby, kterou Jon vsadil do jeho rozhovorů, a která je velmi otevřená a tolerantní. Nikdy nepochybuje o lidech, které zpovídá, i když jejich příběhy vypadají velice zvláštně. Skončil jsem tak, že jsem cítil to samé o postavách a síle jejich přesvědčení.”

<>Obrázek nenalezen<> Scénář přitáhl pozornost Granta Heslova a George Clooneyho, partnerů z produkční společnosti Smokehouse. Heslov, producent filmů Good Night and Good Luck (za který dostal nominace na Academy Award) a Tvrdé palice, plánoval svůj režijní debut, když mu do cesty přišel tento scénář. “Zamiloval jsem si to,” říká. “Četl jsem mnoho scénářů, ale u tohoto jsem se smál od začátku do konce. Jon Ronson zachytil tento svět velmi reálně a Peter to adoptoval, jak nejlépe to mohlo jít. Když jsem to dal přečíst Georgovi,, řekl, “Víš ty co? Jdem do toho.” Clooney přinesl do projektu vice než jen jeho hvězdnou slávu. “George je fantastický herec a je perfektní pro roli Lyna Cassadyho”, říká Lister. “Ale není jen filmová hvězda. On a Grant vědí, jak udělat film. Umí poskládat všechny prvky.

“Lehce podvratný charakter materiálu je pro ně perfektní, “ připojuje producent. “Dostalo to politický břit. Má to humor. Úhel pohledu skutečně krystalizuje podle toho, jak oni vidí svět. Bylo skvělé je mít u toho, byli jako motor, který to žene dopředu”.

Straughanův scénář přidal další, vice emocionální úroveň filmu. “Na povrchu je to příběh skupiny mužů v armádě, kteří studují psychologické válečnictví,” poznamenává Heslov. “Ale je to také příběh dvou mužů, kteří jsou oba ztraceni v jejich životech, a kteří si vymýšlejí skutečné vztahy”

Ve filmu je První prapor země nazýván Armádou Nové země. Ve filmu se také odkazuje na “Projekt Jedi”, říká Heslov. Konkrétně si říkali Válečníci Jedi. Bylo to o vyčištění mysli a objevení nové nedestruktivní metody válčení.”

Lister popisuje nápad skupiny vojáků, kteří mají průkopnické nápady a scházejí se, aby inspirovali duši Armády Nové země “Chtěli najít nové způsoby boje, kde by nikdo nebyl zraněn”, říká producent. “V našem příběhu, se tento fantastický, zidealizovaný nový způsob boje zkorumpuje, což se stalo i ve skutečném světě”.

Jim Dever, staršina z Marine Corps ve výslužbě, který za sebou má 25 let služby a je poradcem filmu, byl šokován, když zjistil, že film se zakládá na skutečném příběhu. “Když jsem dostal scénář, řekl jsem, “Je tohle opravdu skutečné? Stalo se to opravdu v americké armádě?. Tak jsem zapátral a ono to tam všechno bylo”.

Jon Ronson se inspiroval k napsání knihy tím, když slyžel nepravděpodobný a fascinující příběh o snaze americké armády využít extra smyslového vnímání a telepatie pro boj. Jim Channon, podplukovník americké armády, řekl Ronsonovi, že byl jedním ze zakladatelů Prvního praporu země, a napsal jeho operační manuál po letech výzkumů ve filozofii, bojových umění, psychice a psychologii a mimosmyslovém vnímání.

“Byla to skupina vojáků, vysoce postavených, kteří toužili naučit se paranormálním schopnostem, “ říká Ronson. “Oni se skutečně snažili projít zdí a stát se neviditelnými. Nacvičovali zdravení nepřítele “jiskřivým” pohledem, a ve finále dokonce zabít kozy tím, že na ně zírali…”.

obrazek
Channon se začal o alternativní boje zajímat po jeho službě ve Vietnamu. Začal zkoumat široce technicky vybavenou Armádu nového věku. 125 stránek nákresů, grafů a textů popisujících kompletní revizi tradiční armády sahá až tak hluboce do rozličných pramenů, jako třeba k Leonardu Da Vincimu či Buddhovi.

“Jim strávil roky studováním různých autorit a také změn v “Armádě nového věku”, říká Heslov. “Když se vrátil, napsal manifest, aby byl vyslyšen. Ten naznačuje způsob, jak vést války a přitom zachovat mírové způsoby. Je poměrně detailní, od způsobu, jak vést dialog s nepřítelem, až po konkrétní způsoby bojů”.

Channon přesvědčil jeho nadřízené, aby mu dovolili službu v praporu vojáků, kteří byli trénováni v psychologických a paranormálních válečných technikách, včetně mimotělového vnímání, které umožní subjektům vidět události, které se dějí stovky mil od nich.

Podle důkladně vyšetřované knihy Jona Ronsova, byl generálmajor Albert Stubblebine III. mezi prvními, kdo předvídal, že armáda příštího věku bude používat smyslových technologií k řešení mezinárodních konfliktů. Generálmajor Stubblebine byl přesvědčen, že každá lidská bytost je schopna dojít nadpřirozených zázraků.

Generál byl zaujatý vizí Jima Channona - koncem konvenčních válek s pomocí vojska “válečných mnichů”, kteří budou schopni vidět budoucnost, číst a přenášet myšlenky, stát se neviditelnými. Veškerý jeho vliv nechal stranou pro myšlenku Armády nového věku - sérii antiradarových projektů ve Fort Meade. Také zasvětil značný čas posilování jeho psychické síly, doufaje, že zlepší umění fázování - které zahrnuje schopnost projít zdí.

“V první scéně v knize generálmajor Stubblebine vstává zpoza jeho stolu v Arlingtonu ve Virginii,“ říká Ronson. “Oznamuje, že jde do vedlejši kanceláře, dává se do klusu a naráží svým nosem do zdi kanceláře”.

Ještě dříve, než se stal šéfem INSCOMU (velitelství rozvědky a bezpečnostních složek armády Spojených států), Stubblebine zavedl program nazvaný “High Performance Task Force”. Task Force využíval technologie nového věku včetně neurologického programování a mozkové synchronizace a posílal některé své členy do Monroeova institutu, aby se zde věnovali studiu lidského vědomí.

Podle Ronsona, program začínal velmi jednoduše. “Nejprve CIA a Ministerstvo obrany dostali výběr vojáků, shromáždili je v tajné místnosti a řekli jim, že jsou médii.” “Zkoušeli různé věci, které zní absurdně, jako třeba pomalu se spouštějící smrduté bomby nebo útočící včely,” pokračuje. “První šéf jednotky vidění na dálku - příslušník CIA , jistý Sidney Gottlib- se také hodně snažil a užíval MK-Ultra. Nic netušícím příslušníkům armády byl do nápojů tajně přidáván LSD. Některé hrozné věci v podání Kevina Spaceyho ve filmu, jsou inspirovány právě postavou Gottlieba.

obrazek
“Prozkoumali všechny možnosti fylozofie a všechny možnosti nesmrtících způsobů bojů”, říká Lister. “Zkoušeli věci, jako třeba “Predátora”, malou plastickou kuličku, která vypadá jako dětská hračka, ale je právě velmi nebezpečná.“

Oficiální dokumenty Prvního praporu země jsou stále zapečetěné a armáda tvrdí, že její psycho programy byly již rozpuštěny. Ale veteráni tohoto programu mají stále vliv uvnitř i vně armády, včetně Jima Channona, který je nyní znám jako „globální staršina“ a „první světový korporátní šaman“, John Alexander, jeden z předních expertů nesmrtících zbraní, Joseph McMoneagle, jeden z prvních odvedenců, kteří psychotronicky identifikovali předtím neznámou sovětskou ponorku, Ingo Swann, tvůrce termínu „dálkové vidění“ a autor prvních tréninkových manuálů, Lyn Buchanan a Mel Riley, kteří v současnosti nabízejí psychotronické služby v soukromé společnosti ve Washingtonu,D.C. a Ed Dames, proslulý expert na vidění.

Straughan se rozhodl nezpovídat žádnou z reálných postav pro jeho scénář. “Jon to už udělal”, vysvětluje. “Myslel jsem si, že by to jen mátlo mou mysl. Potřeboval jsem to udělat právě naopak a vytvořit fiktivní vyprávění, které převede Jonovu knihu do komediálního filmu, takže jsem se od toho držel dál, dokud jsem s psaním neskončil”.

Producenti a režisér hovořili s Jimem Channonem, když se připravovali na film. “Jim je velmi chytrý a zároveň volnomyšlenkářský, “ říká Lister. “Je to fantastický chlápek a obrovský přívrženec filmu. I když jsme zfiktivnili jeho úsilí, myslím, že doufá, že lidé uvidí film pobaví se a pak si najdou nějaké spojení s Prvním praporem země.”

Heslov a Clooney jsou pyšní na pohodový a veselý tón filmu, který pokračoval, dokonce, když už kamery přestaly natáčet. “Snažili jsme se to udělat stejně, jako naše obchody”, říká Heslov. “Snažíme se a baví nás to. Dělat film může být napínavé. Je to konzumní. Máš jen tolik času, kolik máš peněz, takže se opravdu snažíme, aby to byla příjemná zkušenost.“

“Grant odvedl opravdu skvělou práci,” říká Jeff Bridges, jedna z hlavních hvězd filmu. “Vytvořil úžasnou atmosféru, která byla relaxační a zároveň nutila soustředit se. Celou dobu byl nakloněn nápadům ze strany herců a vždy něco zahrnul. Přišel velmi připravený. Myslím, že publikum se má na co těšit. Není způsob, který film popíše přesně. Film je zároveň legrační, děsivý, vážný, roztomilý. Je to prostě škála emocí.”

Kolega z filmu, Kevin Spacey souhlasí. “Grant měl zcela jasno, jak chce film udělat.”, říká. “Přesně věděl, kam se má film směřovat. Překvapivě, nakonec je film i vcelku dojemný. Část mého já skutečně chtěla věřit tomu, že je možné mít armádu, která bude bojovat beze zbraní. A kdo ví, třeba tam někde venku je pořád část Armády nového věku….

“Je to velmi, velmi komické a chytré, a hlavně, má to velké srdce,” říká Ronson. Všichni jsou v tom fantastičtí. Je tam i trochu toho temna z knihy, ale jen tak, jak má být. Jsem velmi pyšný.”

Podobné filmy

Malí válečníci
(Small Soldiers) Alan pomáhá svému otci v obchodě s hračkami a teď zkouší nové sady - koma...
dnes 05.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Sedm a jedna noc
I poezie má v tomto uspěchaném světě své nezastupitelné místo. Povídka z oblíbeného cyklu ...
dnes 11.07
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Vánoční hvězda
Romantická komedie, která potěší nejen o Vánocích. Igor Bareš jako nesmělý muzikant, který...
dnes 16.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 16. 12. 2019 Svátek má Albina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz