fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

56% 990 hlasů
5.6 10 990
film / komedie, dobrodružný, pohádka, fantasy, USA, , 77 min.
Stuart Little 2
Kinopremiéra v ČR 12.9.2002, DVD od 28.2.2003 , Blu-Ray od 20.6.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:57Myšák Stuart znovu v akci!
Je to dva roky, co jsme naposledy navštívili rodinu myšáka Stuarta Littla. Od té doby se mnohé změnilo - Stuart je o něco starší a spokojeně žije novým stylem života. Jezdí do školy ve svém vlastním autě, naučil se lepit modely letadel a je pyšný na to, že se mu podařilo dostat do fotbalového týmu. Rád si hraje se svým velkým bratrem Georgem a s novou sestřičkou Marthou, začíná si rozumět dokonce i s věčně nabručenou kočkou Snížkem. I přesto ale Stuart touží po blízkém příteli, se kterým by si rozuměl více než s ostatními. Jednoho dne cestou ze školy Stuart zaslechne hlasitý výkřik a na sedadlo spolujezdce v jeho autě dopadne zraněný pták. Když procitne z bezvědomí, představí se tajemná opeřená slečna jako Margalo a vystrašeným hlasem Stuartovi vysvětlí, že je ohrožována Sokolem - obávaným zločincem, který terorizuje všechna zvířata z Manhattanu. Když se Stuart dozví, že Margalo ztratila domov, trvá na tom, aby zůstala s rodinou Littlových. Pan a paní Littlovi Margalu ihned přijmou a k velké nelibosti Snížka jí nabídnou možnost zůstat tak dlouho, jak jen bude chtít. Už po několika dnech je všem jasné, že půvabná Margalo Stuarta okouzlila. Margalo však skrývá temné tajemství a není tím, čím se zdá být. Když pak náhle záhadně zmizí, Stuart se spolu se Snížkem vydává na vzrušující a hrůzyplnou cestu za její záchranou. Dvojice nemá tušení, do čeho se pouští - Stuart ví pouze to, že musí najít hnízdo Sokola a přivést Margalo zpět. Pro malou myš a jejího zhýčkaného kočičího druha je to těžký úkol, ale jak říká sám Stuart: "Pokud jste jednou přáteli Stuarta Littla, jste jeho přáteli na celý život."
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Reziser Rob Minkoff /Mysak Stuart Little, Lvi Kral/ natocil hodne podpriemerne pokracovanie. Straca film na napaditosti a potvrdzuje sa klasicke : filmove dvojky su vacsinou podradne filmy : 40 %
Všechny komentáře k filmu 26+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Myšák Stuart Little 2

obrazek
Myšák Stuart, kterého adoptovala rodina Littleových, roste, chodí školy, jezdí svým malým autem a společně se svým lidským bráškou chodí hrát fotbal. Také sestavují letadlo, které se Stuart bez vědomí George rozhodne vyzkoušet. Opravdu se mu ho podaří nastartovat nezvládne však řízení a vyletí ven a po divokém letu havaruje v parku. Maminka se zlobí, protože je to podle ní nebezpečné. Nejraději by byla, kdyby Stuart maloval nebo tancoval, otec má však pro Stuartovu zálibu v "mužných" sportech pochopení. Jednoho dne, když jede Stuart svým malým autem ze školy, dopadne na sedadlo vedle něj malý žlutý ptáček s leteckou kuklou na hlavě. Pronásleduje ho dravý Sokol, Stuartovi se však podaří před dravcem uniknout. <>Obrázek nenalezen<> Ptáček se představí jako slečna Margalo, a protože je zraněná, odveze ji Stuart domů a ošetří. Nabručenému bílému kocourovi jménem Snížek se Margalo vůbec nelíbí, Littleovi však souhlasí, že se o ni postarají a že může zůstat u nich. Nikdo z nich netuší, že ptáček je ve skutečnosti komplicem Sokola, že pronásledování i zranění pouze předstíral, aby se dostal do domu a zjistil, kolik je tu cenností. Postupně se v rodině zabydluje a Sokolovi předává zprávy stále méně ochotně. Sokol nakonec rozhodne, že má Margolo ukrást prstýnek, který patří mamince. Ta využije příležitosti, kdy ho paní Littleová odloží před mytím nádobí na okno, a sebere ho. Nikoho ani nenapadne uvažovat o krádeži. Všichni se domnívají, že prsten musel při mytí spadnout do výlevky. Nejprve se tam odvážně spustí Stuart, nic však nenajde a když se provázek, na kterém visí přetrhne, zachrání ho v poslední chvíli Margalo. <>Obrázek nenalezen<> Ani instalatér, který přijde trubky rozebrat nic nenajde. Smutná Margalo další den ráno odletí, Stuartovi se však stýská a rozhodne se ji hledat. Domluví se s Georgem, aby ho před rodiči kryl a pak přesvědčí Snížka, aby se na výpravu za ztracenou ptačí slečnou vypravil s ním. Při svém pátrání se dostanou až do parku, kde se od protřelého toulavého kocoura Montyho dozvědí, že Sokol, který tehdy Margolo pronásledoval, žije na střeše Pishkinova mrakodrapu, ale radí myšákovi, aby se bezcitnému zabijákovi raději nepletl do cesty. Stuart však nedbá a hledá způsob jak se dostat nahoru. Jediné, co udělá pro své bezpečí, je to, že zavolá Georgovi a řekne mu, kam jde. Potom se s pomocí balónku nechá vynést nahoru. <>Obrázek nenalezen<> Setká se s Margolo a dozví se pravdu o tom, jak to bylo s prstýnkem a také o tom jak musí Sokolovi sloužit. Než však stačí myšák cokoli podniknout, objeví se sokol a shodí myšáka dolů z mrakodrapu. Je možné, aby Stuart přežil pád z takové výšky? A pokud ano, bude mít dost sil, aby zachránil malou Margolo?


O filmu

obrazek
První díl Myšáka Stuarta Littla se stal v roce 1999 letním trhákem a kromě tržeb ve výši 300 milionů dolarů se mu podařilo získat také nominaci na Oskara za nejlepší vizuální efekty. "Myšák Stuart Little se stal celosvětovou senzací a naším úkolem při natáčení druhého dílu bylo znovu vzkřísit onu magii, díky které se stal tak úspěšným," říká režisér Rob Minkoff. Nový příběh má na svědomí držitel Ceny Akademie Bruce Joel Rubin, který jej napsal ve spolupráci s Douglasem Wickem. Publikum se v něm poprvé setká s Margalo - sympatickou ptačí slečnou, která se stane Stuartovou kamarádkou. V průběhu tohoto vztahu se vyvíjí Stuartova osobnost a malý myšák objevuje zároveň svou vnitřní sílu i strasti, které přináší první láska. "Margalo byla jednou z nejoblíbenějších postav v knižní předloze a my jsme rádi využili možnosti přivítat ji do rodiny Littleových," říká producentka Lucy Fisher.

<>Obrázek nenalezen<> Filmaři také chtěli, aby se Stuart Little 2 dotknul nového tématu a více odhalil povahy lidských postav. Základní myšlenkou bylo přemístit celou rodinu do jiného světa a postavit ji tváří v tvář problémům, které zažívá každá rodina s dětmi. "Chtěli jsme se zaměřit na potíže, které nastanou, pokud mají rodiče odlišný názor na výchovu dítěte," vysvětluje vedoucí výroby Jason Clark. "Paní Littlová se po narození Marthy stala vůči Stuartovi až přehnaně starostlivou," říká Geena Davis, která Stuartovu maminku hrála už v prvním díle. "Stuart tím samozřejmě trpí, protože je ještě stále moc malý a ona mu nechce nic dovolit. Paní Littlová se snaží vytvořit rozumnou hranici mezi věcmi, které Stuartovi dovolí a které ne, bohužel je však v této věci velice přísná." Zatímco se tedy Stuart zajímá o fotbal a wrestling, jeho maminka by jej mnohem raději viděla při kreslení či tanci. Pan Little ale souhlasí, aby Stuart hrál s Georgem ve fotbalovém týmu, a proto v rodině dojde k menšímu konfliktu.

<>Obrázek nenalezen<> "Máme rozdílné názory na to, jak vychovávat děti," říká Hugh Laurie, který hraje pana Littla. "Jdeme na to každý z jiné strany. Začínáme přibližně ve stejném bodě, pak se rozcházíme a na konci se zase vracíme k sobě." Stuart je nyní o několik let starší a rozumnější. "Se Stuartem šije puberta a s ní přicházejí i všechny související potíže, které se týkají zejména první lásky. Stuart je ve věku, kdy chce poznávat svět a prožívat různá dobrodružství. V tomto směru jej velmi ovlivní Margalo, která narozdíl od Stuarta zcela volně žije svým vlastním životem." "Stuart poprvé potkává někoho, s kým si doopravdy rozumí, kdo je skutečně jako on sám. Je to poprvé v jeho životě, kdy má mimo rodinu kamaráda, ke kterému jej váže tak silné pouto. Navíc jde zároveň také o jeho první dětskou lásku," dodává Geena Davis. Stejně jako v případě prvního dílu stojí za animací studio Sony Pictures Imageworks, které pro přenos děje z papíru na obrazovku opět využilo nejmodernějších digitálních technologií. "Lidé někdy přemýšlí, jaký je rozdíl mezi režírováním animovaných postav a živých herců," říká Rob Minkoff. "Ve skutečnosti je to úplně stejné. Pokaždé komunikujete s někým, kdo postavu ve filmu interpretuje, kdo dává její osobnosti tvar a hloubku. A v případě Stuarta Littla 2 je tímto člověkem animátor. Právě ten se stává samotnou postavou - musí ji dokonale pochopit, aby ji dokázal 'zahrát'."

obrazek
Tým animátorů musel vytvořit dvě nové postavy, Margalo a Falcona. "Margalo je pro animátora skvělou postavou," říká vedoucí animace Tony Bancroft. "Její osobnost je velice hluboká a má dvě odlišné strany, které jsme museli zobrazit." Aby se týmu podařilo znázornit postavy co nejvěrněji, studovali animátoři ptačí chování a zároveň také videonahrávky Melanie Griffith a Jamese Woodse ze zvukového studia. Díky tomu se jim povedlo dát Margalo podobu smyslné a ženské postavy, zatímco nebezpečně vyhlížející Falcon působí dojmem dravce. Jedním z nejpokrokovějších technických postupů ve filmu Stuart Little 2 je realistické vykreslení ptačího peří. "Animace peří, při které musíte realisticky znázornit pohyb každého z mnoha grafických elementů, je skutečně velmi náročné," říká režisér Minkoff. Vedoucí vizuálních efektů Jerome Chen, který nese na výsledku výrazný podíl, byl v roce 2000 nominován na Cenu Akademie za nejlepší vizuální efekty v prvním díle Myšáka Stuarta Littla.

obrazek
"Úroveň realističnosti, které jsme dosáhli s Margalo, Falconem a hlavně se Stuartem, nemá v současné době obdoby. Myslím si, že publikum bude po zhlédnutí tohoto filmu příjemně překvapeno," dodává s úsměvem vedoucí animace Tony Bancroft. "Pro tento film jsme změnili paletu barev a šatníky postav," říká Minkoff. "Udělali jsme postavy více přirozené." Hlavní výtvarník Bill Brzeski dodává: "Klíčem k úspěchu bylo vytvoření palety, která koresponduje s reálným světem. Poté jsme mohli vytvořit tak realistické prostředí." Jedním z výsledků Brzeskiho práce na filmu je zlověstně působící Falconovo doupě, které se nachází na střeše nejvyšší budovy New Yorku. Další novou technologií, která je ve filmu použita, je 'Spider kamera'. "Tato kamera nám umožnila natočit například úžasné záběry, ve kterých Stuart letí nad Central Parkem na svém létajícím kole," říká Minkoff. Spider-kamera může být spuštěna z libovolné výšky rychlostí až 70 mil za hodinu. Aby mohl štáb natočit pohled očima Falcona v okamžiku, kdy odlétá ze svého doupěte na vrcholku fiktivní Pishkin Building, musel být na střechu Trumpova hotelu umístěn 200tunový jeřáb. "Podařilo se jim vymyslet výborný příběh," říká Melanie Griffith. "Nebyli byste nadšeni, kdybyste zjistili, že vaše kočka umí mluvit nebo kdybyste se stejně jako s ostatními lidmi mohli přátelit třeba s malým myšákem?"

obrazek
Mnozí lidé říkají, že největší zásluhu na tak mistrném odvyprávění tohoto příběhu má režisér Rob Minkoff. "Rob má vynikající schopnost nenechat se rozptylovat okolními věcmi a soustředit se na to, aby se z příběhu nevytratilo nic důležitého, ať už se to týká živých či animovaných postav," íká Hugh Laurie. "Je zkrátka velmi dobrým vypravěčem. To je ten nejtěžší, ale zároveň nejdůležitější úkol." A co říká sám Rob Minkoff? Jaké morální ponaučení podle něj z tohoto příběhu plyne? "Je možné být malý a zároveň být hrdinou," říká. "Každý je tak velký, jak se sám cítí."


obrazek
ODPOLEDNE S GEORGEM A STUARTEM LITTLOVÝMI

S rodinou Littlových jsme se poprvé setkali před více než dvěma lety, kdy se rozrostla o malého myšáka Stuarta. Nyní, před vydáním jejich nejnovějšího dobrodružství, jsme požádali George Littla, aby svého mladšího bratra Stuarta vyzpovídal. Všichni jsme se sešli v rohu fotbalového hřiště, abychom si popovídali o jejich novém filmu.

G: Tak, Stuarte, v září se znovu vydáme do kin s naším novým dobrodružstvím...
S: Ano, moc se na to těším. Nemůžu se dočkat, až ten film uvidí všichni mí kamarádi!

G: Připadá mi legrační, že to říkáš, protože tenhle film je celý tak trochu o přátelství, nemyslíš?
S: To rozhodně ano. A věř mi, že jsem se při jeho natáčení o přátelství hodně naučil.


obrazek
G: Jako například?
S: No, jednak jsem se při natáčení setkal se všemi přáteli z prvního dílu, čili s tebou, s Geenou Davis, Hughem Laurie a režisérem Robem Minkoffem, a díky tomu jsem si uvědomil, že být v kontaktu se svými přáteli je velice důležité. Navíc jsem si udělal spoustu nových přátel, ale abys pochopil, o čem přesně mluvím, budeš se opravdu muset podívat na film. Dokonce máme i novou sestřičku! V neposlední řadě jsem se taky naučil, že přátelství je nejdůležitější v nesnázích, kdy se musíš postavit po bok přátel, nabídnout jim pomoc a z těžké situace jim pomoci.

G: Máš mnoho přátel? A jsou to spíše lidé nebo myši?
S: Mám hodně přátel a většinou jde o lidské a myší děti. Moc rád si hraji s dětmi, protože je s nimi největší zábava. Dospělí jsou takoví... vážnější.

G: Stuarte, co jsi vlastně dělal od natáčení předchozího filmu?
S: No, měl sem dost napilno. Zahrál jsem si v divadelní adaptaci knihy O myších a lidech a založil svou vlastní filmovou společnost. Momentálně pracujeme na několika projektech...


<>Obrázek nenalezen<> G: Takže ty jsi teď velká hvězda! Máš svou vlastní filmovou společnost a tak...
S: Hvězda? Díky, ale sám sebe raději považuji za vážnějšího herce. Samozřejmě, kdybych mohl být obojím zároveň, kdybych se mohl stát myším Dustinem Hoffmanem, nebránil bych se tomu.

G: Ve Stuart Little 2 jsi hrál všechny kaskadérské scény ty sám, je to tak?
S: Ano. Obvykle mám kaskadéra, který za mne hraje v nebezpečných scénách, ale den poté, co jsme mu zaslali scénář ke Stuart Little 2, nám zavolal, že odjíždí na cestu kolem světa. A pro malou myš je cesta kolem světa záležitostí na hodně dlouhou dobu. Ještě teď od něj dostávám pohlednice.

G: Myslíš, že se těch kaskadérských scén zalekl?
S: No, to se asi nikdy nedozvíme, ale akčních scén je v tomto filmu opravdu hodně. Už dva měsíce před začátkem natáčení jsem musel začít cvičit pod dohledem osobního trenéra. Pracoval jsem na sobě tak tvrdě, že jsem shodil 10 deka, což samozřejmě způsobilo četné problémy s kostýmy.

G: Když už jsme se sešli tady na fotbalovém hřišti, musím se tě zeptat - nebál ses, že budeš během fotbalových scén zraněn?
S: Celkem jo, ale ve skutečnosti to nikdy není tak hrozné, jak to vypadá. Režisér Rob Minkoff mi byl vždycky nablízku, aby mě chytil, kdyby se stalo něco stalo. A když ve filmu visím vzhůru nohama ze sítě, jsem ve skutečnosti jištěný velice silným drátem.


obrazek
G: Tu scénu si pamatuji! Ta pro tebe byla hodně těžká.
S: Myslím, že byla těžká spíš pro tebe. Jsi přece rozený atlet a musel jsi předtírat, že... nejsi moc dobrý fotbalista.

G: Ale ne, byla to legrace. Byl jsem se podívat na pracovním promítání a publikum se téhle scéně velice smálo. A víš co se jim ještě moc líbilo? Pasáže, ve kterých létáš letadlem!
S: Děti, tohle doma nezkoušejte! Ve scénách s letadlem bylo trochu filmové magie - ve skutečnosti jsem nikdy nebyl tak vysoko, jak to vypadá ve filmu. Ale byla to veliká legrace!

G: Jak se ti znovu pracovalo se Snížkem (Snowbell)?
S: Skvěle. Čím lépe znáš Snížka, tím více ho máš rád. Je mi jedno, co o jeho povaze říká štáb a je mi jedno, že se před hraním potřeboval pokaždé hodinu česat, byl prostě vynikající. Teda přinejmenším když ho nakrmili.

G: Řekni nám něco o Margalo a Sokolovi (Falconovi)...
S: V Margalo jsem našel opravdovou kamarádku. Myslím, že všichni, kdo ji ve filmu uvidí, si ji hned oblíbí - bude to pro ni vynikající filmový debut! Sokol vypadá na pohled dost strašidelně, ale v jádru je moc fajn.

G: Stuarte, co budeš dělat dál? Řekni nám něco o projektech, na kterých momentálně pracuješ...
S: Mám dvě velice nadějné myšlenky, které se snažím spolu s několika scénáristy zpracovat. Jedna se týká přistání Apolla 11 na měsíci, ovšem z pohledu myši, která se na palubu dostala jako černý pasažér. Je to velmi tragický příběh, beru ho jako zkoušku svých hereckých schopnosti. Myš se vydá na tuto dalekou cestu jen aby zjistila, že měsíc skutečně není ze sýra.


obrazek
G: A co se stane potom?
S: No, toto zjištění mu zlomí srdce a dva přední zuby. Nejsem si ale příliš jistý, zda je mé publikum připraveno na tak vážný a temný příběh.

G: A co ten druhý nápad?
S: Jde o remake klasické pohádky o princezně, která políbí žábu a tím ji promění v prince. Tentokrát však místo žáby políbí myšáka. Pak jej políbí ještě jednou, ale on se nepromění. Nakonec se do něj ale stejně zamiluje. Pro tuto roli se pokusím získat Jennifer Lopez.

G: Tak, naše interview se pomalu blíží ke konci, takže ti moc děkuji za...
S: Můžu ještě na závěr vzkázat něco lidem, kteří tenhle rozhovor čtou?

G: Jasně!
S: Jděte do kina na film Myšák Stuart Little 2! Moje popularita závisí na vás! Když se vám bude líbit dvojka, uděláme třetí díl...

G: Stuarte...
S: ...a čtvrtý, a pátý...

G: Stuarte, už budeme muset jít.
S: Dobrá, dobrá. Uvidíme se v kině!

O tvůrcích

Rob Minkoff
Přinesl na plátna kin dva komerčně nejúspěšnější rodinné filmy všech dob. Svou kariéru začal u společnosti Walt Disney Pictures jako animátor, později se uplatnil také jako autor příběhu a postav filmů Malá mořská víla a Kráska a zvíře. Jeho režijním debutem byly krátké příběhy ze série Roger Rabbit. Proslavil se režií animovaného filmu Lví král, který na tržbách vydělal více než 768 milionů dolarů a stal se komerčně nejúspěšnějším animovaným filmem z produkce studia Disney. Poté pro Columbia Pictures natočil film Myšák Stuart Little, ve kterém byla použita kombinace počítačové grafiky a reálného prostředí. Tento film zaujal pozici mezi nejúspěšnějšími animovanými filmy, které vznikly mimo studio Disney.

Bruce Joel Rubin
Obdržel v roce 1991 Oskara za nejlepší původní scénář k filmu Duch, v témže roce byl za stejný film nominován na ceny BAFTA a WGA. Jako scénárista se podílel také na filmech Drtivý dopad, My Life, Deceived, Jakubův žebřík, Deadly Friend a Brainstorm.

Steven Poster
Snil o kariéře kameramana už od svých čtrnácti let. Po studiích začal svou kariéru natáčením televizních reklam a v průběhu následujících let se jako kameraman podílel na mnoha filmech včetně Someone To Watch Over Me, Rocky V, The Cemetery Club, Life Stinks, Opportunity Knocks, Next of Kin, Big Top Pee-Wee a The Boy Who Could Fly. Natočil také televizní filmy Roswell, Testament, The Color of Justice, Courage, třídílnou dramatizaci bestselleru Judith Krantz Take Manhattan a kontroverzní videoklip k písni Like A Prayer od Madonny. Poster je prezidentem American Society of Cinematographers.

Bill Brzeski
Uplatnil svůj talent v oskarovém snímku Lepší už to nebude a dále ve filmech Myšák Stuart Little a Matilda. V poslední době se podílel na akční komedii Modrý blesk a na filmu Adventures of Pluto Nash s Eddiem Murphym, který se odehrává na měsíci v roce 2087 a bude uveden do kin v tomto roce.

E. B. White
Narodil se roku 1899 v New Yorku. V roce 1926 nastoupil jako komentátor do novin The New Yorker, kde v letech 1927-76 tvořil převážnou část rubriky Notes and Comments. Mezi Whiteovu obsáhlou knižní tvorbu patří díla jako The Lady is Cold, Is Sex Necessary?, Quo Vadimus, The Wild Flag, The Second Tree From the Corner, The Points of My Compass, Essays of E.B. White, Poems and Sketches of E.B. White, Here Is New York, Writings From The New Yorker nebo The Elements of Style. White napsal také tři knihy pro děti: v roce 1945 byla vydána kniha Stuart Little, kterou o sedm let následovala publikace Charlotte's Web a v roce 1970 knížka The Trumpet of the Swan. E. B. White zemřel 1. října 1985 v Maine. Byl oceněn zlatou medailí za eseje a kritiky Národním Institutem umění a literatury a v roce 1978 také Pulitzerovou cenou za celoživotní dílo.

Podobné filmy

Dva machři mezi nebem a peklem
(Piu forte ragazzi!) Terence Hill a Bud Spencer křižují nad kolumbijskou džunglí v chatrné...
dnes 10.55
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Rivalové
(Happy Gilmore) Mladík Adam Sandler sní o kariéře slavného hokejisty, ale přes své nadšení...
dnes 11.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Policejní akademie 7: Moskevská mise
(Police Academy 7: Mission to Moscow) Absolventi americké policejní akademie kromě družby ...
dnes 11.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 24. 8. 2019 Svátek má Bartoloměj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz