fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

73% 67 hlasů
7.3 10 67
film / thriller, krimi, Československo, , 91 min.
Kinopremiéra v ČR 14.8.1970, DVD od 1.8.2006 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
00:12Major Kalaš vyšetřuje loupež nové série bankovek, které byly ukradeny z poštovního vozu rychlíku.
Český kriminální film o velké vlakové loupeži a výbuchu na 201. kilometru. V rychlíku odjíždějícím z Prahy je přepravována velká zásilka bankovek. Velitelem ozbrojeného doprovodu je poručík Lenk, který také jako jediný přežije explozi poštovního vagónu, která má zamaskovat loupež bankovek. Případu se ujímá major Kalaš se svým mladým asistentem Karlíčkem. Několik kilometrů před místem katastrofy kriminalisté objeví mrtvolu mladé dívky Anny Halamové, která se stala náhodným svědkem loupeže a proto musela zemřít. Kriminalisté pomalu postupují vpřed a objasňují události na trati. Přestože se prvotní podezření proti raněnému Lenkovi ukazuje mylné, cesta k pravým pachatelům a muži, který stál v pozadí celé loupeže, je ještě dlouhá.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pic kozu do vazu,Jiří Sovák trochu v netradiční (pro něj)roli které se ovšem zhostil s profesionalitou sobě vlastní,zdařile doplňován Jaromírem Hanzlíkem,samozřejmě nesměl chybět Bohumil Šmída jako profesionální padouch,prostě krimi na tu dobu více než zdařilá.
Všechny komentáře k filmu 12+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Na kolejích čeká vrah

<>Obrázek nenalezen<> V rychlíku odjíždějícím z pražského hlavního nádraží je přepravována zásilka bankovek v hodnotě pěti milionů. Ta je naložena do zvláštního vagónu za asistence policie a poté je poštovní vagón i s muži dohlížejícími na přepravu, bankovním úředníkem Vojtířem, velitelem policejního doprovodu poručíkem Lenkem a jeho podřízeným Vránou ve vagónu zamčeni. Vše probíhá hladce až do 196. kilometru, kde trať křižuje polní cesta. Tady vesnická dívka Anna Halamová přistihne dva muže, kteří sbírají nějaké balíky. Jeden z nich ji chladnokrevně zastřelí. Vzápětí na 201. kilometru exploduje vagón, ve kterém jsou převáženy bankovky. Na místo exploze přilétá vrtulníkem zkušený major Kalaš, aby se spolu se svým mladým kolegou Karlíčkem ujal vyšetřování. Jediný, kdo nehodu přežil, je poručík Lenk, který je v bezvědomí a s těžkým poraněním převezen do nemocnice. Je jasné, že nešlo o nehodu, a že mrtvola zavražděné dívky, které si všiml Kalaš, možná s explozí nějak souvisí.
obrazek
Na místě činu je sice spousta ohořelých bankovek, jedinou stopou je však francouzský klíč nalezený v troskách, který k výbavě vozu nepatří, a jediným svědkem Lenk, který se současně stává jedním z podezřelých, protože jako jediný z mužů ve voze neměl v krvi nalezeny stopy silného hypnotika. Kalaš zpovídá Lenkovu snoubenku, která je sledována neznámou ženou, a s Karlíčkem se pokoušejí rekonstruovat události, ke kterým došlo na trati. Zjistí, že dívka byla zavražděna až po průjezdu vlaku, že vrahové byli dva, jeden odjel na dívčině kole do blízké vesnice a odtud pak autobusem, druhý přespal v blízkém hotelu.
obrazek
Dva kilometry před místem dívčiny vraždy objeví kriminalisté dvě šroubové matky, ke kterým se hodí nalezený francouzský klíč a které patří ke šroubům, jimiž je ve vagónu připevněna klozetová mísa. Je jasné, že jde o loupež a kriminalisté se soustředí na bankovky série C-L, kterou vlak převážel. Přestože měly být zničeny při výbuchu, začnou se brzy objevovat na různých místech. Stopa zavede kriminalisty až k Josefu Trojanovi, který je pravděpodobně jedním z pachatelů. Než může být zatčen a vyslechnut, umírá za podezřelých okolností, když si místo inzulínu píchl smrtelnou dávku morfia. Přes jeho ženu se však kriminalisté dostanou na stopu dalšího z pachatelů. Ani tato stopa však nevede k odhalení organizátora celé loupeže.


Podobné filmy

Hra
(The Game) Osamělý multimilionář Michael Douglas dostal od svého zhýralého bratra Seana Pe...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Temný muž
(Darkman) Zničili mu všechno, co měl a čím byl. Vědec Liam Neeson stojí na prahu nového me...
dnes 24.00
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Nezvratný osud 5
(Final Destination 5) Parta kolegů vyrazila autobusem na firemní výlet a Nicholas D'Agosto...
zítra 00.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 12. 11. 2019 Svátek má Benedikt
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz