fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Podobné filmy    

44% 8 hlasů
4.4 10 8
film, Československo, , 110 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...
Dospívající hrdina se ze všech sil snaží splnit nominační limit pro důležité závody, avšak necitlivý trenérův přístup dočasně zaviní ztrátu motivace, mladík dokonce na sportování zanevře. Nabádavě výchovný akcent společně s nepříliš zajímavým příběhem však omezuje dopad tohoto dávno zapomenutého dílka, ani neznámé tváře nepomohly získat potřebnou autenticitu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Snímek byl natočen k 25. výročí Rudé hvězdy Praha, takže jeho výchovný koncept nemůže být překvapením. Upozorňuje na osobní zodpovědnost už v mladém věku a to i v tedy, kdy přijde zklamání v nedostupnosti svého vysněného cíle. Pýcha předchází pád a tady to platí dvojnásob. Byť je příběh natočen jednoduchým a srozumitelným stylem s ohledem na dětského diváka, dobře viditelné šedi se přesto nezbavil. Pokud tedy vůbec k tomu byla nějaká vůle. Atmosféra je velmi ponurá a taková nepřesvědčivá. Naivita a nabubřelost hlavní postavy vůbec nevyznívá reálně, což je u takového druhu filmu v celku průser. Ani jako příkladný příběh nefunguje a padá tak do prázdna. Není divů, že je snímek pozapomenutý. S nostalgického hlediska však k připomenutí stojí. Oslava politické nadřazenosti tu není, tudíž je z tohoto hlediska zcela neškodný.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Na startu je delfín

Honzovi Kánskému je patnáct let a vášnivě rád plave. Trénuje a trénuje, aby dosáhl limitu a byl puštěn na mistrovství republiky. Jenže se mu to nedaří. Sice dře jako kůň, učí se dlouho do noci - a pak ve škole pospává. Ale nakonec limit splní. Jenže do závodů nebyl zapsán, což jej totálně rozhodí. Doma se potom tváří, že na mistrovství s oddílem jede, ale stopuje a nechá se vysadit u komediantů. Pak se jen tak toulá a nakonec končí u babičky. Zde se spřátelí s místní dívenkou, ta mu na stopkách našvindluje lepší plavecký čas. A on, posedlý vytahováním, jde mezi kluky vyzvat je k plaveckému závodu. On totiž ten jeho plavecký oddíl táboří nedaleko. Zvítězí?


Podobné filmy

Výslech
Když je holka na vdávání... Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1976). Hrají: J. Preissov...
zítra 06.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Kousek života
Tak už se na mě nezlobte... Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1975). Hrají: J. Brouskov...
st. 24.7. 10.15
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
O falešných muzikantech
O půvabné paní Zuzaně, jež zvítězila nad loupežníky ženským důvtipem… (1987). Hrají: L. Fr...
ne. 28.7. 06.50
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 20. 7. 2019 Svátek má Ilja
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz