fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

78% 6 hlasů
7.8 10 6
drama, Česká republika, , 100 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Film o zážitcích mladičké vychovatelky ve zchudlé šlechtické rodině.
Jde o příběh domácí vychovatelky Olgy, osamělé mezi lidmi a prožívající pocit člověka, který nepatří nikam. Ani mezi povýšené panstvo, ani mezi služebnictvo. Mladičká a citlivá dívka přichází do zchudlé šlechtické rodiny plná ideálů a odhodlaná milovat děti, který jí byly svěřeny. Bohužel tu však prožije řadu situací, které ji zraňují a ponižují, ale zároveň přinášejí i poučení pro budoucí život.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Na zámku

Jde o příběh domácí vychovatelky Olgy, osamělé mezi lidmi, prožívající pocit člověka, který nepatří nikam. Ani mezi povýšené panstvo či na druhé straně mezi služebnictvo. Mladičká a citlivá dívka přichází do zchudlé šlechtické rodiny plná ideálů a odhodlaná milovat děti, které jí byly svěřeny. Prožije tu však řadu situací, které ji zraňují a ponižují, ale zároveň přinášejí i poučení pro budoucí život. Scenáristé Věra a Václav Šaškovi ve snaze zachovat křehký styl povídky dlouho hledali nejvhodnější formu přepisu. Subtilní děj proto zakomponovali do vyprávění hlavní hrdinky Olgy, o desítky let starší a zmoudřelé, která tu líčí životní epizodu, možná determinující její charakter a příští osud. Režisér J. Strach do hlavní role obsadil tehdy mladičkou Kláru Issovou, která pojala svou postavu se vší jemností i pevností charakteru, který odolává směle i citovým a erotickým nástrahám. Natáčení proběhlo v reálech zámečku Krásný Dvůr u Žatce.


O filmu

Scenáristé Věra a Václav Šaškovi, ve snaze zachovat krásnou křehkost povídky, dlouho hledali nejvhodnější formu přepisu. Subtilní děj proto zakomponovali do vyprávění hlavní hrdinky Olgy, o desítky let starší a zmoudřelé, která tu líčí svou jednu životní epizodu, možná determinující její charakter a příští osud.
Scénář natočil mladý talentovaný režisér Jiří Strach, čerstvý obsolvent FAMU. Natáčení proběhlo od 15.8. do 5.9.1999 v reálech zámečku Krásný Dvůr u Žatce.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 16. 1. 2019 Svátek má Ctirad
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz