fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 794 hlasů
7.8 10 794
film / drama, USA, , 109 min.
On Golden Pond
DVD od 7.2.2005 Universal

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1981, Oskar, Mužský herecký výkon (H. Fonda), Ženský herecký výkon (K. Hepburnová), Adaptovaný scénář (E. Thompson), Film


Ukázka
01:42Letní měsíce, které prozářily nejkrásnější lidská pouta.
Starý profesor Norman Thayer skrývá svůj strach ze smrti a pocit nemohoucnosti za nevraživost a sarkasmy nejen ve vztahu ke své chápající ženě, ale i ke všem ostatním. Návštěva jejich rozvedené dcery vyhrocuje staré konflikty, které pomáhá řešit i nový cizí element - poněkud rozmazlený dospívající syn Chelseina nového přítele.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Celý snímek jsem měla strach, že se Henry Fonda před kamerou rozpadne a Hepburonová roztřese k nezastavení. Obojí mě poněkud rušilo v tom, abych si mohla plně užít poetického příběhu staré dvojice. Lidé by měli znát své limity a v momentě, kdy začnou trouchnivět, by měli zvážit, zda si ještě stoupnout před kameru. Dílem z ohleduplnosti vůči vidoucímu obecenstvu a dílem kvůli tomu, aby si diváci zachovali vzpomínky na časy, kdy byla radost na ně pohledět.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Na Zlatém jezeře

obrazek
Starší manželé Norman a Ethel Thayerovi přijíždějí jako každoročně strávit léto do půvabného domu na břehu Zlatého jezera. Zatímco Ethel se nadšeně zdraví se svými milovanými potáplicemi, nevrlý Norman, který má nemocné srdce a čím dál, tím častěji také potíže s pamětí, hudruje jako obvykle na všechno kolem. Přítel Charlie, který vozí na ostrov poštu, přiveze zprávu od dcery Chelsey, která chce přijet spolu se svým novým přítelem, zubním lékařem Billem, na oslavu otcových narozenin. Ethel, která svého muže nadevše miluje a promíjí mu všechny jeho špatné nálady, protože dobře ví, že Norman těžce nese své stáří a všechny neduhy a chátrání těla, má z dceřina příjezdu obavy: mezi otcem a dcerou totiž vždy panovalo určité napětí.
obrazek
Její obavy se naplní okamžitě po příjezdu obou mladých lidí, kteří s sebou přivezli i Billova třináctiletého syna Billyho. Otec a syn zůstávají chvíli v domě se starým pánem a ani jejich konverzace neprobíhá právě uspokojivým způsobem. Později Ethel Normanovi prozradí, že Chelsea s Billem, kteří odjíždějí na měsíc do Evropy, by rádi Billyho nechali u nich. Norman samozřejmě zpočátku brblá, ale něžná a trpělivá Ethel nakonec prosadí svou. Hned po odjezdu otce se Billy snaží siláckými řečmi upoutat pozornost starých manželů a také je provokovat, Norman však zcela nečekaně začne s chlapcem jednat tak, že se z nich zanedlouho stanou dobří přátelé. Nemůže být tato téměř zázračná Normanova změna prvním krokem ke zlepšení vztahu mezi otcem a jeho dcerou?


Podobné filmy

Romeo musí zemřít
(Romeo Must Die) Bývalý policista Jet Li uprchne z hongkongského vězení, aby pomstil záhad...
dnes 23.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Dějiny násilí
(A History of Violence) Viggo Mortensen poklidně žije se svou manželkou a jejich dvěma dět...
zítra 01.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Válečný kůň
(War Horse) Šestnáctiletý chlapec Albert svého koně Joeyho považuje za věrného přítele. Je...
zítra 03.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 26. 3. 2019 Svátek má Emanuel
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz