fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

71% 9 hlasů
7.1 10 9
film / komedie, Československo, , 95 min.
Kinopremiéra v ČR 12.2.1932, DVD od 11.5.2010 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:39H. Haas nejraději tráví volný čas se svým přítelem J. Vojtou v oblíbené kavárně nad partií šachu. Kromě hráčské vášně mají ještě jedno společné, jejich děti.
Pan Načeradec je majitelem obchodu s konfekcí. Svůj volný čas tráví v kavárně, kde hrává šachy se svým konkurentem panem Dundrem. Načeradcova dcera Edith je začínající advokátkou stejně jako její přítel, syn pana Dundry. Při jedné hře se pan Načeradec dostane se svým konkurentem do potyčky, která vyvrcholí až u soudu. Oba pány u stání zastupují jejich děti, které celou situaci berou s nadhledem. Kdo však bude nakonec uznán vinným?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Stejný zápal, stejné vášně, jen fotbalovy stadion se v pamětnické české komedii změnil v šachovnici. Hlavní postavou úsměvného příběhu je totiž majitel obchodu s konfekcí, pan Richard Načeradec, kterého jste mohli poznat jako vášnivého fotbalového fanouška v adaptaci Poláčkova humoristického románu Muži v Ofsajdu. Nyní ho můžete poznat, jak tráví většinu volného času v kavárně, kde hrává při minerálce šachy s majitelem konkurenčního obchodu Jaroslavem Dundrem. Kromě vášně pro šachy však mají ještě jedno společné. Jejich děti, Načeradcova dcera Edith a Dundrův syn vystudovali práva a právě začínají svou praxi v advokacii. A to je dobře, protože je oba otcové budou jednoho dne potřebovat. Protože pan Načeradec mimo šachy často zaskakuje také v karetní společnosti za pana Findajse, který v tu dobu zaskakuje u manželky dalšího z hráčů, majitele detektivní kanceláře pana Tachecího. Oba to dělají rádi, pan Načeradec zejména proto, že výhry si může nechat a prohrané peníze jsou z kapsy Findajse. Jednoho dne se však kibicující pan Načeradec pohádá s panem Dundrem tak prudce a nešťastně, že skončí u soudu. Oba se pochopitelně nechají zastupovat svymi dětmi, které však mají z celé causy spíš legraci.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Načeradec, král kibiců

Majitel obchodu s konfekcí pan Načeradec tráví většinu volného času v kavárně, kde hrává při minerálce šachy s majitelem konkurenčního obchodu panem Dundrem. Načeradcova dcera Edith začíná v advokacii shodou okolností stejně, jako její přítel, Dundrův syn. Pan Načeradec zaskakuje v karetní společnosti často za pana Findajse, který se v těchto chvílích věnuje manželce dalšího z hráčů, pana Tachecího, majitele detektivní kanceláře. Výhry si Načeradec ponechává, prohrané peníze musí platit Findajs. Jednoho dne kibicuje pan Načeradec při hře tak nešťastně, že mezi ním a panem Dundrem dojde k prudké hádce, která končí u soudu. Oba pány zastupují jejich děti, které však mají ze situace spíše legraci. Načeradec je odsouzen k dvaceti čtyřem hodinám vězení. Z rozsudku "těžce" onemocní. Teprve teď se oba rivalové smíří. Edith a mladý Dundr slaví svatbu. Pan Tachecí se dozví o nevěře své ženy a konečně se může v klidu rozvést.


Podobné filmy

Utta Danella: Řecké polibky
(Utta Danella: Griechische Küsse) Vanessin život jde podle plánu - až do chvíle, kdy zjist...
zítra 01.50
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Policajt ze školky
(Kindergarten Cop) Tvrdý policajt Arnold Schwarzenegger se ocitne ve zcela nečekané situac...
zítra 12.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Brácha za všechny peníze
Mladší bráška ochotně zařídí vše - i maléry! Česká komedie (1978). Hrají: R. Čada, M. Reif...
zítra 18.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 14. 10. 2019 Svátek má Agáta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz