fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

52% 724 hlasů
5.2 10 724
film / drama, romantický, USA, , 133 min.
Random Hearts

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:26Romantika ve zralém věku aneb o očistné moci leteckých katastrof.
Je to prosté, dráždivé a přitažlivé: dva dávno dospělí milenci si vyrazí letadlem na tajný výlet, zatímco jejich nic netušící životní partneři se věnují své každodenní práci. Jenže letadlo havaruje a ukáže se, že ani jeden z těch dvou, co seděli vedle sebe, neměl na téhle trase co dělat. Mezi pozůstalými, tedy mezi manželem zemřelé a vdovou po jejím milenci, v této chvíli, vlastně ještě než jeden druhého vůbec poznají, vzniká zvláštní vztah.
Ve skutečnosti by se ovšem patrně nikdy nesetkali, nanejvýš tak letmo, někde na letišti při vyřizování smutných formalit. Ale bez ohledu na to visí ve vzduchu otázka: co by se stalo, kdyby se pozůstalí manželé dvou zemřelých milenců spolu seznámili? Nenáviděli by se? Hledali by jeden ve druhém odpověď na to, co vedlo jejich partnery k nevěře? Je možné, že by se do sebe dokonce
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Harrison Ford ako herec po brilantnom Indiana Jonesovi v 80. rokoch fakt nemal v 90. rokoch co ponuknut divakovi. Film dost pochovava mix dramy, politickeho thrilleru a romantiky. A nezachrani to ani rezia Sydney Pollacka. 35 %
Všechny komentáře k filmu 13+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Náhodné setkání

<>Obrázek nenalezen<> Peyton, manželka policejního detektiva z oddělení vnitřních záležitostí Dutche Van Den Broecka, odletí tajně na Floridu se svým milencem, právníkem Cullenem Chandlerem, manželem republikánské senátorky Kay Chandler. Letadlo však havaruje a zřítí se do moře. Dutch sice zprávu zaslechne v televizi, ale nevěnuje jí žádnou pozornost. Zneklidní teprve, když si večer přehraje vzkaz od manželky, že musí nečekaně odletět kvůli práci na módním katalogu. Zjistí totiž, že firma, kde jeho žena pracovala, žádný katalog nechystala. Přestože v seznamu pasažérů její jméno uvedeno nebylo, přesvědčí Dutch vyšetřovatele, aby se po jeho ženě podívali.
obrazek
Další den vyjde najevo, že Cullen Chandler sice podle záznamů cestoval s manželkou, ta je však naživu. Při identifikaci se Dutch poprvé setká s Kay, která pak smutnou zprávu oznámí patnáctileté dceři a pak pragmaticky probere situaci se svými poradci. Dutch ženu vyhledá, ta se však nechce o manželovi a jeho milostnému vztahu s Peyton vůbec bavit. Znovu se dvojice setká v apartmá, které si milenecká dvojice v Miami objednala, Kay však nechce, aby se jí policista míchal do života a už vůbec nesouhlasí s jeho snahou, hraničí až s posedlostí, zjistit co nejvíce o vztahu mrtvých milenců. Zatímco podrážděný Dutch se marně snaží vyřešit případ s úplatným detektivem Beaufortem, Kay se obává skandálu, který by jí mohl uškodit ve volební kampani.
obrazek
Přes tyto problémy a přes vzájemné rozpory se Dutch a Kay sbližují. Po rozpačitém setkání na Dutchově letní chatě se z nich stanou milenci, Dutchovo neustálé šťourání v minulosti však po několika idylických dnech vede k další vážné roztržce.


O natáčení

obrazek
Společnost Rastar vlastnila práva na román Warrena Adlera už od doby, kdy před patnácti lety vyšel. Za ta léta vzniklo na jeho základě několik scénářů, aniž by se jediný z nich ujal. Jednu z verzí četl režisér Sydney Pollack už v 80. letech a později dokonce začal o filmu diskutovat s Harrisonem Fordem. Nakonec spolu ale natočili romanci Sabrina. Nový život vdechla projektu prezidentka Rastaru Marykay Powellová, když knihu poslala Kurtu Luedtkeovi, autorovi scénáře k Pollackovým Vzpomínkám na Afriku. Luedtke napsal nový scénář, na kterém s Pollackem tvrdě pracovali a po několika měsících ho poslali Harrisonu Fordovi. Fordovi se jeho hrdina - složitá postava, vybavená několika zápornými vlastnostmi - líbil a nabídku přijal. "Mám rád příběhy, které nejsou o supermanech," vyznává se jedna z největších hereckých hvězd současnosti. "Těžko můžeme říct o Dutchovi, že je hrdina. Jak postupně odhaluje nevěru své manželky, ztrácí to, co ho dělalo dobrým policistou. Jako člověk, který se živí tím, že se snaží přistihnout při lži ostatní, je frustrován, že ho obelhávala vlastní žena." Ford pokračuje: "V každé scéně filmu jsem cítil, jak se trápí. Celý film je o tom, jak s námi dokáže minulost zamávat."
Při hledání představitelky Kay se Pollack rozhodl pro britskou herečku Kristin Scott Thomasovou, nominovanou na Oscara za film Anglický pacient. To, jak se její hrdinka, vážená senátorka, musí vyrovnat se smrtí a hlavně nevěrou manžela, není Thomasové cizí: "Chová se stejně jako typická anglická žena - zapře se a předstírá, že se nic tragického nestalo. Žena, která celý život lži ostře odmítala, se najednou snaží věřit té největší lži, totiž že ji manžel miloval a byl k ní upřímný. Zatímco bojovala za pravdu a čest, zatímco se snažila být věrná svým voličům, její osobní život se rozpadl."
Filmy Sydneyho Pollacka se vždy opíraly o skvělé herecké obsazení a režisér se i tentokrát spolehnul na cit svého dlouholetého spolupracovníka a castingového odborníka Davida Rubina. Pollack sám si také ve filmu zahrál, a to postavu mediálního poradce Kay.
obrazek
Natáčení filmu začalo ve Washingtonu, D.C. v září 1998, v napjaté atmosféře po zveřejnění zprávy Kennetha Starra o aféře Clinton-Lewinská. V listopadu štáb přesídlil na Miami Beach, aby svou filmovou pouť ukončil v New Yorku. Pro návrháře kostýmů Bernieho Pollacka znamenal film už šestou spolupráci s bratrem Sydneym a čtvrtou s Fordem. O své práci říká: "Harrison byl policistou už v Tichém nepříteli a tak chtěl tentokrát nosit něco jiného než tradiční džíny a větrovku. Rozhodli jsme se, že bude dobře oblékaný, což není nelogické, když jeho žena pracovala v módním průmyslu." Kostýmy Kristin Scott Thomasové speciálně navrhla renomovaná Ann Rothová, která měla přesnou představu o podobě senátorky Chandlerové: "Nechtěla jsem, aby vypadala jako ostřílená politička - takové mají velmi konzervativní styl oblékání. Kay měla vypadat svěžeji a uvolněněji."
Celý příběh se pochopitelně soustředí na vztah Dutche a Kay, lidí, kteří se setkali za neobyčejných a pro ně tragických okolností. "Je to vztah chvílemi vřelý a chvílemi nepřátelský. Je zvláštní a doufám že i věrohodný - žádná láska na první pohled," dodává na závěr Harrison Ford.

O hercích

Harrison Ford
Je hollywoodská stálice první velikosti, která se objevuje ve filmech nejrůznějších žánrů. Obrovskou popularitu zajistily Fordovi dvě role: Han Solo, svérázný pilot lodi Milennium Falcon z první trilogie Hvězdných válek a Indiana Jones, archeolog s bičem v ruce. Za svůj výkon ve filmu Svědek získal Ford nominaci na Oscara a je držitelem několika prestižních ocenění od diváků a vlastníků kin. Časopis People ho v roce 1998 prohlásil za "sexuálně nejpřitažlivějšího žijícího muže".
Rodák z Chicaga se po studiu na univerzitě vydal za hereckými příležitostmi do Los Angeles. Na konci 60. let se objevil v několika filmech jako smluvní herec společnosti Columbia Pictures. Protože ale chtěl mít nad svou kariérou kontrolu, raději se nakonec věnoval tesařině a čekal na tu pravou roli. Po tříleté odmlce ho mladý režisér George Lucas obsadil do svého filmu Americké graffiti, na který navázal další vedlejší rolí v Coppolově Rozhovoru. Jeho chvíle přišla za několik let ve fenomenálních Hvězdných válkách George Lucase.. V dalších letech dokázal Ford zvládnout všechny žánry, od romantických komedií (Podnikavá dívka, Sabrina, Šest dní, sedm nocí), přes akční thrillery (Vysoká hra patriotů, Jasné nebezpečí, Air Force One) až po dramata jako Svědek, Pobřeží moskytů, Myslete na Henryho nebo Podezření. A zapomenout nelze ani na jeho lovce replikantů v kultovní scifi Ridleyho Scotta Blade Runner.
Ford žije s manželkou, filmovou scénáristkou Melissou Mathisonovou (autorka E.T. - Mimozemšťana) a dětmi daleko od Hollywoodu ve státě Wyoming.

Kristin Scott Thomasová
Byla nominována na Oscara za roli Katharine Cliffordové v romantickém hitu Anglický pacient a naposledy jsme ji mohli vidět vedle Roberta Redforda v další romanci Zaříkávač koní.
Rodačka z anglického Dorsetu se po studiích herectví doma a v Paříži objevila poprvé na plátně vedle zpěváka Prince - ve filmu Under the Cherry Moon. V dalších letech se věnovala střídavě divadlu a filmu jak v Británii, tak ve Francii. My jsme si jí mohli poprvé všimnout v dramatu Romana Polanského Hořký měsíc a především ve výrazné vedlejší roli osamělé Angličanky v britském hitu Čtyři svatby a jeden pohřeb - získala za ni cenu Britské filmové a televizní akademie BAFTA. Ceněná je i její hlavní role ve filmu Angels and Insects režiséra Philipa Haase. Thomasová žije s rodinou v Paříži.

Charles S. Dutton
Je činný i jako televizní režisér a producent, ovšem všichni američtí diváci ho znají především jako Roca ze stejnojmenného seriálu společnosti HBO, který se vysílal v letech 1991 - 1994. Pro HBO režíroval Dutton minisérii "The Corner" a objevil se ve filmech jako Cookie's Fortune Roberta Altmana, Mimic, Dlouhá jízda, Čas zabíjet nebo Vetřelec 3. Jeho kariéra je ovšem spjata především s televizními filmy, minisériemi a seriály - za film The Piano Lesson byl nominován zároveň na ceny Emmy a Zlatý glóbus. Dutton se objeví v novém filmu Sylvestera Stalloneho Detox.

O tvůrci

Sydney Pollack
Filmy amerického režiséra Sydneyho Pollacka sklidily dohromady neuvěřitelných 46 nominací na Oscara. Jeho nejslavnější film Vzpomínky na Afriku získal sedm Oscarů, mimo jiné i za nejlepší film a režii. Pollack byl nominován ještě dvakrát a může se pochlubit mnoha dalšími cenami.
Rodák z Lafayette v Indianě se vydal z rodného města do New Yorku, aby tam studoval herectví. Ačkoliv se později prosadil jako režisér, občas se objevoval ve filmech svých i jiných režisérů - namátkou jmenujme Manžele a manželky Woodyho Allena, Hráče Roberta Altmana, Smrt jí sluší Roberta Zemeckise nebo nejnověji Eyes Wide Shut Stanleyho Kubricka. Vedle Vzpomínek na Afriku patří mezi jeho nejslavnější režijní počiny komedie Tootsie s Dustinem Hoffmanem, špionážní drama Tři dny kondora, western Jeremiah Johnson (oba s Robertem Redfordem, jeho oblíbeným hercem) nebo právnický thriller s Tomem Cruisem Firma. Z dalších filmů uveďme tituly Koně se také střílejí, Takoví jsme byli, Elektrický jezdec, Japonská mafie, Bobby Deerfield, Bez zášti, Havana a Sabrina. V roce 1985 založil Pollack produkční společnost Mirage Entertainment, pod jejíž hlavičkou se podílel na filmech Podezření, Bílý palác, Báječní Bakerovi hoši, Znovu po smrti nebo Rozum a cit. Zároveň se angažuje v několika dalších organizacích spjatých s filmem. Mimo jiné je i zakládajícím členem Sundance Institute.

Podobné filmy

Talisman
(The Lucky One) Seržant americké námořní pěchoty Logan Thibault se vrací ze své třetí mise...
dnes 10.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Síť
(The Net) Sandra Bullock je systémová počítačová analytička, odbornice na vyhledávání virů...
dnes 13.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
10 000 př. n. l.
(10,000 BC) Krásná dívka Camilla Belle osudově vstoupí do života mladého lovce horského km...
dnes 15.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 25. 6. 2018 Svátek má Ivan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz