fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

48% 43 hlasů
4.8 10 43
mysteriozní / psychologický / thriller, USA/Kanada/Velká Británie, , 103 min., od 18 let
Shattered Image

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:13Je A. Parillaudová šťastnou novomanželkou nebo chladnokrevnou vražedkyní? Žije dvěma životy?
Tajemná kráska Jessie sleduje z přeplněné restaurace sympatického muže až na toaletu, kde ho zastřelí. Telefonicky podá zprávu, že úlohu splnila. Tá stejná Jessie se s výkřikem budí z hrozného snu. Teď je s manželem Brianem na svatební cestě. Neustále ji však pronásleduje její druhé násilnické ego. Jessie postupně přestává rozeznávat, co je skutečnost, a co jen její bujná fantazie. Svého muže začne podezřívat, že ji chce zabít pro dědictví. Hledá odpověď na otázku, kdo vlastně je - manželka na svatební cestě, nebo nájemný vrah, který má zlikvidovat svého manžela.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Nájemný vrah

obrazek
Mírumilovná novomanželka a chladnokrevná vražedkyně, dvě tváře jedné ženy v paranoidním americkém thrilleru. V Seattlu sleduje v přeplněné restauraci sleduje tajemná kráska jménem Jessie atraktivního obchodníka. Pak ho na pánské toaletě překvapí třemi přesně mířenými střelami do hrudi a nakonec telefonicky ohlásí, že úkol je splněn. Jde domů, usne a probudí se na palubě letadla, které míří na Jamajku. Uvědomí si, že to všechno byl jen špatný sen, že ve skutečnosti je novomanželkou, která letí se svým manželem Brianem na svatební cestu. Vychází najevo, že se ji Brian snaží chránit před duševním traumatem, které způsobilo její znásilnění. O jeho těžkých důsledcích svědčí jizvy na zápěstí, stopy neúspěšného pokusu o sebevraždu a noční můry o zabíjení mužů. Nebo je to naopak? Novomanželka Jessie je sen, zatímco skutečná Jessie se právě probouzí v Seattlu, bez jizev, bez manžela, pouze s novou objednávkou na vraždu jistého Briana? Jisté je, že je to žena, která prochází různými realitami, sny a iluzemi a pokouší se uniknout z pasti těžkého duševního labyrintu.


O filmu

obrazek
Poněkud paranoidní psychologický thriller, který vznikl v roce 1998, natočil ve Spojených státech chilský scénárista a režisér Raúl Ruiz a ze všeho nejvíc připomíná film, který by vznikl, kdyby Alfred Hitchcock potkat filmovou Brutální Nikitu. V hlavní roli-dvojroli Jessie uvidíte skvělou francouzskou herečku Anne Parillaudovou, která se prosadila také v Hollywoodu. U nás jsme ji mohli vidět nejen ve slavném Besonově filmu Brutální Nikita, ale také v americké hororové komedii Nevinná krev, kde si zahrála jednu z nejúžasnějších upírek v historii žánru. V roli jejího partnera Briana se objeví William Baldwin, známý z filmů jako Někdo se dívá, Hráči se smrtí, Oheň i dalších. V dalších rolích se představí Lisanne Falková jako Paula / Laura, Graham Greene (Taqnec s vlky, Maverick) jako Conrad / Mike, Billy Wilmott jako Lamond, O'Neal Peart coby Simon, Leonie Forbesová jako Isabel a další.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 21. 1. 2020 Svátek má Běla
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz