fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 631 hlasů
7.5 10 631
film / drama, Itálie, , 100 min., od 15 let
Le Conseguenze dell'amore
Kinopremiéra v ČR 13.2.2014 v SK 5.6.2014

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize so. 21.7. Film Europe 20.15
Film Europe 20.15
Ukázka
01:56Každý z nás ma nějaké, hluboko skryté tajemství.
Padesátník Titta vede extrémně nudný, extrémně rutinní a extrémně nezáživný život v blíže nespecifikovaném švýcarském hotelu. Jeho každodenní rutinu, která sestává pouze z několika neměnných úkonů, však naruší láska a všechny problémy, které z ní vyplývají. Jeho dosavadní život bez práce, plný samoty, ticha, vykouřených cigaret a vypitých skleniček v hotelovém baru, se najednou začne měnit. Ocenění: MFF Cannes - Zlatá palma (nominace), ceny Davida di Donatella a Stříbrná stuha.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Krasny dokaz toho, ze sucasna talianska kinematografia uz nema co ponuknut a je plne valcovana Hollywoodom. Prazdny pribeh, lacne kulisy, a kopa nudy. Nic viac nez prazdna talianska sucharina a len taky povrchny vyvar bez umeleckej hodnoty. 20 %
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Následky lásky

Jeden z nejprogresivnějších a nejoriginálnějších současných italských režisérů Paolo Sorrentino vytvořil v roce 2004 pozoruhodným snímkem Následky lásky rafinovanou kombinaci motivů kriminálního žánru s působivou analýzou stárnoucího člověka, kterému mezi prsty uniká život a okolní svět i život už jen bez známky jakéhokoliv sentimentu či emoce nečinně pozoruje. Padesátník Titta vede extrémně nudný, extrémně rutinní a extrémně nezáživný život v blíže nespecifikovaném švýcarském hotelu. Jeho každodenní rutinu, stávající z několika neměnných úkonů, však naruší láska a všechny problémy, které z ní vyplývají. Jeho dosavadní život bez práce, plný samoty, ticha, vykouřených cigaret a prázdných skleniček v hotelovém baru se najednou začne měnit.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Slovo režiséra

Byl jsem v Sao Paolu, Brazílii. V pětihvězdičkovém hotelu. V baru pobitém dřevem, které by se hezky vyjímalo v Tyrolsku, ale my byli v Brazílii. Venku bylo 40°C. Často jsem chodil do tohoto baru a, jako podle hodinek, jsem vždy potkával muže kolem padesátky, s plnovousem a pivním pupkem. Elegantní a evropský. Obchodník. Brazílie byla tam za zdmi baru, ale on si toho nevšímal. Matně zíral na své pivo a na televizi, čekal na jakési obchodní jednání. Tak jsem to alespoň viděl já.

Nápad na tento snímek mi tak přišel na mysl při tomto pozorování. Ze zvědavosti se stala posedlost: co dělají všichni tito obchodníci v hotelích po celém světě? O čem přemýšlí v tom nekonečném tichu ztraceném v horkých, nepřátelských barech. Začal jsem si odpovídat na tyto i další otázky.

Představil jsem si člověka, který žije život, který ukradl někomu jinému. Doslova ukradený život. Takové ztělesněné podezření, které občas v každém z nás hlodá: náš život byl ukraden někým nebo něčím. Nejsme si příliš jistí, čím. Ale náš život se nám občas zdá jiný, než jsme si mysleli, že žijeme.

Mezitím jsem doslova hltal eseje o Cosa Nostra. Můj společník mi, čas od času, z legrace nadával, říkal, že je pomalu na čase, abych začal opět číst romány. Ale já nemohl přestat. Při čtení těchto esejí jsem zjistil, že americká Cosa Nostra byla jen banda šupáků, amatéři, v porovnání se sicilskou Cosa Nostra. Zločin na Sicílii ve skutečnosti vládl světu. Přesto americké umění využívalo jako základ pro svoji fantazii americkou Mafii, díky níž vznikla mistrovská díla. Mnohem častěji jsme tam stáli se vztyčeným ukazováčkem a připomínali jim, kdo jsou hodní a kdo špatní chlápci. Ale oni to již věděli.

A dost často jsme odmítali přijmout jediný názor, který dával smysl: Mafii. Správně. Tak jsem si tak sám pro sebe řekl, proč nezměnit tento pohled na svět? Nebude to snadné, ale zkusím to. Pomalu jsem se do toho příběhu obezřetně vplížil. Můj obchodník nebyl již více obchodníkem. Stal se někým, kdo pracoval pro Cosa Nostra. Žádný mafián. Nýbrž stoupenec. Jednou nohou tam a druhou venku. A to mi umožnilo mu vnést do života dvě odlišné cesty. Na jedné straně, ačkoliv kulturně nepodstatné, byl vyděšen divokostí té nejsilnější a nejlépe organizované asociace na světě, na straně druhé rozuměl jejím pravidlům a mechanismu. Takových stoupenců je mnoho. A jsou horší než zvířata! Horší než divoké bestie! Mafie pracuje příliš dobře a příliš dlouho, aby ji někdo smetl jako něco, co vyvstalo z pravěkého instinktu.

Mafie je spořádaná. Švýcarsko je spořádané. Hotel je spořádaný. Titta Di Girolamo žije uvnitř klece těchto tří souřadnic. Nemůže být ničím jiným než spořádaným mužem. V situacích, jako jsou tyto, se však objeví královna chaosu: láska. Ale pro někoho zamilovaného do pořádku by dokonce i méně znamenalo dost. Dokonce i jen “možnost” lásky může zcela zlikvidovat tuto klec. A zde je náhle mladá dívka. Normální a průměrná. Tak akorát, aby prolomila hráze.

A přesto jsou lásky prožívány a zdolávány s bolestným přechodem, zatímco šance nemožné lásky má jiné následky. Melancholické následky, tak dlouho, jakou máme barvitou představivost. Náš Titta Di Girolamo říká: nemá žádnou představivost. V takových případech není žádný prostor pro melancholii a návrat k dřívější spořádanosti není absolutně možný. A při nedostatku melancholie, což je cesta ven, se věci mění v tragédii. A finále.

Jsou to následky lásky, kdy nic jiného není k mání.

Podobné filmy

Vítězové a poražení
(Any Given Sunday) Fotbalový trenér Al Pacino se potýká nejen se špatnými výsledky hráčů, ...
dnes 23.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Tanec s vášní: Rozbal to!
(Center Stage: Turn It Up) Když se Kate nedostane na vysněnou baletní akademii, zhroutí se...
zítra 08.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Ohňostroj marnosti
(The Bonfire of the Vanities) Finančník Tom Hanks si myslí že je všemocný. Když ale jeho m...
zítra 10.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 18. 7. 2018 Svátek má Drahomíra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz