fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

52% 8 hlasů
5.2 10 8
komedie, Československo, , 78 min., černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...
Branný výcvik obyvatelstva je nezbytný, tvrdí veselí výsadkáři ze Svazarmu družstevníkům z Trnkova! Jestlipak je přesvědčí?
V padesátých letech bylo nutno přesvědčovat, přesvědčovat, přesvědčovat, a to vážně i vesele a za každou cenu. A tak sotva zemědělci v Trnkově pochopili výhody jednotného zemědělského družstva, už jsou tu svazarmovci, aby i oni přesvědčili lid o neodmyslitelném významu své organizace a nutnosti branného výcviku obyvatelstva. Protože mají svazarmovští výsadkáři nejen odvahu, ale také smysl pro humor, je to přesvědčování věru veselé. A protože se mu družstevníci stále brání, také značně svérázné. Nevyhýbá se totiž ani tak originálním metodám, jako je únos Martina, předsedy místního JZD.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu 50. léta a další živá a veselá agitka tentokrát krapet z jiného úhlu pohledu nutností a povinností. Příběh nás zcela klasicky zavádí do jedné dědiny, která razantně odmítá den brannosti kvůli jiným a daleko důležitějším povinnostem. Jenomže tzv. ´boj o zrno´, není jedinou důležitou potřebnou věcí. Co takhle obrana? A jak jinak vesničany poučit o její důležitosti, než jim dopřát řádnou lekci. A tak se jednoho dne nad vesnicí objeví několik parašutistů s cílem po dopadu ukořistit zásluhu za vynikající práci. A tak bojové obranné nasazení celé vesnice je náhle na té nejvyšší úrovni. I přesto, že je snímek poskvrněn svou dobou, nejedná se o nijak špatný film. Branná cvičení se kdysi dávno prostě konala, byť to nebyla zase až taková legrace, jak pojednává tento snímek. Hodinu a čtvrt trvající stopáž postačí na ryze českou ztřeštěnou zábavu, která umí za pomocí plejády tehdejších vynikajících herců i přes poněkud zahořklou chuť lehce pobavit i dnes. Nelze opomenout, že byl snímek natočen barevně, což na 50.léta nebyla zrovna levná záležitost. Ale stalo se.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Návštěva z oblak

V letadle je parta výsadkářů. Ti vyskočí nad vesnicí Trnkov, kde tvrdí, že brannost není nijak podstatná. Do 24 hodin chtějí zajmout místního předsedu JZD. Jen tak, z legrace. A místní obyvatelé zase chtějí dostat ty „paragány“. V rybníce se jim to nepovede, jen vyplaší porybného. Předseda dostává tělesnou stráž. Také sem přijíždí neznámá žena, která o sobě tvrdí, že je dopisovatelkou Obrany lidu. Jmenuje se Alena Veselá. Ostatní lidé vymýšlejí různé věci, aby mohli výsadkáře dostat. Například razítka k občance. Přesto se jeden z nich vetře až do středu zábavy. Mistrně se dostane ze slovních pastí, ale nakonec se schválně prozradí. Ohrožena je i standarta družstva. Předseda JZD se pomaličku sbližuje s Alenou. Ta se nastěhuje na noc do bytu do jednoho domku, kde je na ni připravena past z plechovek. To aby v noci neuprchla. Tato se však ukáže jako silně neúčinná a lapí se do ní sám předseda. Alena pak nechává v jeho kanceláři dýmovnici. Začíná plánovaný požár, je polapen jeden z výsadkářů a nastává velká mela.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 16. 10. 2019 Svátek má Havel
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz