fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

81% 1079 hlasů
8.1 10 1079
film / drama, fantasy, romantický, science fiction, Německo/Francie, , 127 min., od 11 let
Der Himmel über Berlin
DVD od 15.1.2008 Aerofilms

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:59V Nebi nad Berlínem procházejí andělé místy plnými samoty, bezútěšnosti, stávají se svědky lidského neštěstí, až po této kalvárii přichází katarze, nic není zadarmo: krása se objevuje skrze bolest, naděje skrze utrpení. Teprve potom se zjevuje mystika, kterou německý filosof Ludwig Wittgenstein definoval takto: "Mystično je pociťování světa jako ohraničeného celku." Filmová kamera je jedním z prostředků, jak přijmout tuto ohraničenost a zároveň objevit její bohatost. Andělé filmu nevypráví smyšlené příběhy, ale ukazují svět takový, jaký má být a jaký také je, ač na první pohled vypadá vše jinak. ...a bylo by pošetilé je počítat, stačí, že o nich víme.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Přes veškerou snahu, logisticky naplánovaný čas na sobotní noc a litry kafe, jsem u tohoto Wendersova snímku třikrát usnula a Nebe nad Berlínem změnilo svoji formu na velice originální, přesto však poněkud úmorný seriál. Shlédnutí posledního "dílu" pro mě bylo už spíš otázkou cti. I přesto dávám hvězdy tři. Nebe nad Berlínem mi totiž umožňuje slepit větu typu "bezvadně hrající Bruno bez knírku podává neviditelnou ruku andělskému sympaťákovi Columbovi, aby si za pár minut vyšel na živák Nicka Cavea and The Bad Seeds kvůli kudrnaté artistce". A už jen to stojí za to. Myslím, že brzy najdu odvahu na kompletnější projekci, byť s větší zásobou kofeinu.
Všechny komentáře k filmu 12+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Nebe nad Berlínem

Hlavnými hrdinami príbehu, zasadeného do ešte rozdeleného Berlína, sú dvaja novodobí anjeli Damiel a Cassiel. Neviditeľní pre dospelých ľudí už po stáročia načúvajú ich myšlienkam a snažia sa poskytnúť pomoc a oporu osamelým dušiam, aj keď zmena stavu vecí nie je ani v nich moci. Damiel sa zamiluje do cirkusovej artistky Marion a kvôli láske sa rozhodne vzdať nesmrteľnosti, stať sa človekom a pomaly spoznávať drobné radosti ľudskej existencie, ktoré ostávajú pre anjelov nedostupné. Poeticko-filozofická meditácia o láske a ľudskom bytí i vďaka svojmu brilantnému formálnemu stvárneniu dodnes ostáva najvýznamnejším a najvýraznejším Wendersovym dielom. O šesť rokov neskôr sa k nemu vrátil vo voľnom pokračovaní Tak ďaleko, tak blízko a v USA vznikol aj holywoodsky remake s názvom Mesto anjelov.


Podobné filmy

Willow
Když se zlá čarodějnice dozví o dávném proroctví, které říká, že dívka narozená se zvláštn...
dnes 09.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Harry Potter a Kámen mudrců
(Harry Potter and the Sorcerer's Stone) Harry nastupuje do prvního ročníku kouzelnické ško...
dnes 14.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vánoční hvězda
Romantická komedie, která potěší nejen o Vánocích. Igor Bareš jako nesmělý muzikant, který...
dnes 16.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 16. 12. 2019 Svátek má Albina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz