fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

80% 103 hlasů
8 10 103
film / drama, válečný, Československo, , 92 min., od 12 let, černobílý
DVD od 1.3.2005 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize so. 23.11. CS Film 22.00
CS Film 22.00
Ukázka
05:23Příběh mezinárodní posádky bombardovacího letounu typu Wellington, ve které byli i čeští letci. Mimořádně zdařilý válečný film o Češích v britské R. A. F.
Podzim roku 1942. Posádku bombardéru typu Wellington tvoří první pilot a kapitán letadla Čechoslovák Pavel, druhý pilot Angličan Frank, navigátor Angličan George, telegrafista Kanaďan Tommy a palubní střelci Študent a Prcek, oba Čechoslováci. Noční nálet na Düsseldorf skončí úspěšně a jejich letoun se vrací šťastně na základnu. Takové štěstí už však neměla posádka dalšího letounu, který byl nucen nouzově přistát na moři a je považován za ztracený. Mladičká příslušnice WAAF Patricia odváží posádku do jídelny. Kapitán Pavel i ostatní dobře vědí o jejím vztahu se Študentem a mají pro ně porozumění. V jídelně se setkávají s polskou posádkou letounu, který nouzově přistál na jejich letišti. Večer si všichni jedou do městečka zatančit, uprostřed nejbujnějšího veselí však ohlásí hlídka nepřátelský nálet...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dobrý film,který má jistě hodně do sebe,mohu jen doporučit.
Všechny komentáře k filmu 20+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Nebeští jezdci

obrazek
Pod britskou R.A.F. bojovali proti nacistům příslušníci mnoha národů. Byla mezi nimi také řada českých pilotů. Slavný válečný film, který se odehrává v roce 1942, vypráví příběh několika z nich. Posádku bombardéru typu Wellington tvoří dva Angličané, druhý pilot Frank a navigátor George, jeden Kanaďan, telegrafista Tommy a tři Češi, kapitán letadla a první pilot Pavel, dva palubní střelci přezdívaní Študent a Prcek. Po náletu na Düsseldorf se jejich letoun v pořádku vrátí na základnu, kde se Študent setká se svou přítelkyní, mladou a pohlednou příslušnicí WAAF Pat Watkinsovou. Ostatní se v jídelně seznámí s polskou posádkou letounu, který musel nouzově přistát na jejich letišti a večer si všichni společně jedou do městečka zatančit. Pobavit se s nimi nejde jen Frank, na kterého čeká přepychový Rolls-Royce, Frank je totiž nejen velmi dobrým pilotem, ale také synem hraběte z Norfolku.
obrazek
Také další akce bombardéru dopadne dobře a všichni se ve zdraví vrátí na letiště. Študent v doprovodu Prcka jde na večeři k rodičům Patricie. Prcek se sice nechová zrovna nejvhodněji, naštěstí umí jen velmi málo anglicky a tak jeho kamarád mnohé zachrání upraveným překladem jeho poznámek. Nastal čas náletu na Norimberk, který má být poslední akcí jejich bombardéru. Všichni mají neblahou předtuchu, která se začne naplňovat krátce poté, co shodí bomby. Jejich letadlo je zasaženo na levém křídle, těsně vedle motoru. Motor se podaří uhasit a letoun se přes značné potíže vydává na zpáteční cestu. Nad mořem je však napaden dalšími dvěma stíhačkami. Študent jednu z nich sestřelí, je však při tom těžce zraněn. Nad pevninou přikáže Pavel posádce opustit letadlo a pak se pokusí o riskantní nouzové přistání, ve snaze zachránit zraněného kamaráda.
obrazek
Podaří se mu to, i když Študent při explozi utrpí vážné popáleniny. V nemocnici se uzdravuje jen velmi pomalu a stejně vážný je jeho psychický stav. Jeho zranění zřejmě nezůstane bez následků a mladý voják ztratí zájem o život, možná i proto, že od svého zranění neviděl Patricii, kterou k němu přísná sestra nepustila. Posádka už nelétá bombardovat Německo, ale provádí meteorologický průzkum. Ani tyto lety však nejsou bez nebezpečí. Při jednom z nich zahyne Tommy. Patricie je nešťastná, že Študent neodpovídá na její dopisy a sblíží se přitom s Pavlem. Potom se však Študent k jednotce vrátí a zjistí, že Pavel, který mu zachránil život, se stal jeho nástupcem u Patricie.


Podobné filmy

Nezlomný
(Unbroken) Louis Zamperini, jako přistěhovalec z Itálie, neměl lehké dětství. A tak se pra...
dnes 12.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kolja
Zdeněk Svěrák v hlavní roli laskavé komedie o muži, který se domníval, že už nemůže být hů...
dnes 16.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Percy Jackson: Moře nestvůr
(Percy Jackson: Sea of Monsters) Táboru polobohů, Olympu i celému světu hrozí zkáza. Jedin...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 17. 11. 2019 Svátek má Státní svátek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz