fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

66% 1150 hlasů
6.6 10 1150
film / komedie, drama, romantický, USA, , 107 min., od 12 let
A Lot Like Love
Kinopremiéra v ČR 23.6.2005, DVD od 12.10.2005 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:16Na správném místě v nesprávnou dobu.
Film vypráví příběh Olivera a Emily - dvou zcela odlišných lidí, kteří se před sedmi lety potkali na palubě letadla z Los Angeles do New Yorku a už tehdy si uvědomili, že se k sobě snad ani nemohou hodit méně.
Po následujících sedm let je ale osud svádí znovu a znovu dohromady - bohužel, pokaždé v nesprávnou chvíli. Zatímco se potýkají s problémy ve vztazích, střídají kariéry a trpí stále novými rozchody, postupně se z příležitostných kamarádů stávají nejlepšími přáteli, kteří se spolu mohou bavit o všem.
Oba zoufale hledají lásku a vztah, které by nebyly odsouzeny ke katastrofickému konci, až je jejich sedmileté přátelství dovede ke zjištění, že je mezi nimi možná ... něco jako láska.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Konečně romantika s nějakým odlišným koncem. Jsem nadšená. Ačkoliv je film pořád dva kroky tam a dva kroky zpět tak se mi líbil .. :-)) ...
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Něco jako láska

V letadle z Los Angeles do New Yorku letí navštívit bratra pohledný mladík Oliver Martin, mezi cestujícími je i energická, poněkud výstřední hezká dívka Emily Friehlová. Mezi těmito dvěma dojde k nepříliš romantické epizodě na záchodku a v New Yorku se oba rozcházejí. Brzy se ale náhodně opět setkají. Extravagantní Emily řekne otci a nevlastní matce, že musí zůstat s Oliverem, který právě čeká na výsledek testu. Oliver jí vypráví, jaké má životní plány a že se neožení, dokud si nevybuduje pevnou kariéru. Pak jí dá své číslo, aby mu za sedm let zavolala - až budou mít oba rodiny a děti... O tři roky později, zrovna na silvestra a poté, co se rozešla s přítelem spisovatelem Peterem, zůstává Emily sama. Když listuje adresářem a marně volá někoho, kdo nemá program, padne i na Olivera. A ten je volný. Stráví spolu večeři a pak party, kde je ale bohužel i Peter s novou přítelkyní. Noc stráví poněkud přiopilá Emily v Oliverově bytě, aniž by mezi nimi k něčemu došlo. Oliverova firma se ale stěhuje do San Franciska... Emily se pak dozvídá, že Oliver má známost, Bridget, která mu však právě navrhla, aby si dali nějakou dobu pauzu. I Emily náhodně potkává jistého Bena, což také Oliverovi řekne. Ještě jednou si spolu zajdou do restaurace, tam se ale opět objeví Peter s přítelkyní Ginou, a tak odjedou do přírodního parku, kde spolu stráví noc. Emily také hodně fotografuje - k čemuž ji přivedl Oliver při jejich první chůzce v New Yorku. Tehdy fotografoval on a ona pózovala... Pak už ale Oliver musí odjet do New Yorku, kde má se svým společníkem důležitou prezentaci, na níž závisí velká finanční injekce, která jim pomůže navýšit kapitál firmy. Oliver se svého úkolu zhostí poněkud originálním způsobem, peníze ale dostanou a všichni zaměstnanci se radují. Oliver volá do Los Angeles a smutná Emily ho žádá, aby donesl květy na hrob její matky, která by měla ten den narozeniny... O rok později Oliverova firma zkrachuje a on sám se ocitne docela bez peněz. Dokonce se musí nastěhovat zpět k rodičům. A jednoho dne přijde před dveře jejího bytu zahrát pro Emily píseň Jona Bon Joviho, o němž si myslí, že ho má ráda. Emily mu ale sdělí, že je zasnoubená s Benem.


O filmu

obrazek
Láska ve 21. století je jen zřídkakdy přímočará a nekomplikovaná. Právě naopak - často je velmi složitá a přináší s sebou spoustu různých překážek, takže je někdy malý zázrak, že to nakonec vůbec klapne. Když scénárista Colin Patrick Lynch viděl, kolik katastrof a nehod v intimních vztazích se kolem něj odehrává, rozhodl se napsat romantickou komedii, která by ukazovala, jak dlouhou a spletitou cestu musí lidé často podstoupit, aby se v dnešním chaotickém světě našli.

Lynch začal psát scénář o dvou mladých lidech, kteří vedou typické uspěchané životy. Příběh je sleduje během sedmiletého období mezi čerstvou dospělostí a blížící se třicítkou, kdy se neustále stěhují z jednoho místa na druhé, střídají kariéry i partnery a s přibývajícími lety a zkušenostmi také postupně mění své životní sny. Celou tu dobu hledají pravou lásku - všude kromě jediného místa, kde ji mohou nalézt: přímo před sebou v podobě nejlepšího kamaráda.
obrazek
Režiséra Nigela Colea scénář brzy nadchnul. "Celé roky jsem se snažil najít nějakou romantickou komedii a už jsem téměř propadal beznaději. A pak se mi dostal do ruky tenhle scénář," vzpomíná Cole. "Zaujalo mě, že mi připomněl staromódní romantické komedie, které jsem vždycky miloval, ale zároveň působil velmi současně. Líbí se mi, že je to příběh o skutečných lidech a o lásce, která je slepá, nepředvídatelná a nekontrolovatelná - stejná jako je láska téměř vždycky i ve skutečnosti."

Vycházející talent mainstreamové komedie Cole v minulosti režíroval dva nečekané komediální hity o ženách ve středním věku, které se snaží vymanit ze svého životního stereotypu - snímek Bílá vdova s Brendou Blethyn, která ztvárnila dámu, jenž se nevědomky zaplete do kšeftování s marihuanou, a film Holky z kalendáře o skupině žen, které se rozhodnou pózovat nahé pro charitu.
obrazek
"Film Něco jako láska je netradiční v tom, že se vymyká tradičnímu prototypu romantických komedií, v nichž se postavy dvě hodiny propracovávají k prvnímu polibku a končí začátkem samotného vztahu. Tento film začíná právě oním polibkem a poté se různými překvapivými způsoby vyvíjí, protože cesty těchto potenciálních milenců se rozejdou. Je to vlastně příběh o špatném načasování - Oliver a Emily se setkávají znovu a znovu, ale pokaždé v okamžiku, kdy se do sebe z toho či onoho důvodu nemohou zamilovat. Film tedy vnáší otázku, co se stane, když náhodná setkání lidí nevedou k tomu, že by využili této šance a dali se dohromady. Jakmile jsem scénář dočetl, hned jsem zavolal svému agentovi a řekl mu: ,Ten film musí být můj'," říká režisér.

Už od začátku bylo jasné, že jádro celého projektu bude spočívat ve výběru hereckého obsazení. "K úspěchu každé romantické komedie existuje jeden jediný klíč, a tím je fungující herecká chemie mezi jeho hlavními postavami," vysvětluje režisér. "Proto bylo od začátku tím nejdůležitějším úkolem najít herce a herečku, kteří by dokázali ztvárnit zvláštní vztah mezi Oliverem a Emily, a to s dostatkem humoru i realističnosti." <>Obrázek nenalezen<> Filmaři se tedy dali do usilovného hledání vhodné dvojice, která by dokázala vyzdvihnout kontrasty, které jsou pro vztah dvou titulních postav tak charakteristické. Co však ze začátku vypadalo jako dlouhý a náročný proces, se vyřešilo v okamžiku, kdy se na castingu objevila herecká dvojice Ashton Kutcher a Amanda Peet. "Stačilo nám pět sekund, abychom věděli, že tohle jsou oni," vzpomíná Cole. "Něco na nich zkrátka bylo - způsob, jakým se navzájem rozesmívali, to, jak si rozuměli na úrovni instinktů. Už od začátku skvěle ztělesňovali jiskření i rozmíšky mezi Oliverem a Emily, což z nich činilo ideální protějšky do romantické komedie. A pokud se vám podaří tohle, úspěch je napůl zaručen."

Ashtona Kutchera, který je jedním z nejpopulárnějších herců současnosti, netradiční milostná dějová linie filmu ihned oslovila. "Je to příběh o tom, jak se ty nejkrásnější věci někdy přihodí tím nejméně logickým způsobem a ve zcela nesprávný okamžik. A protože skutečný život je přesně takový, scénář mě při čtení hodně zaujal," vysvětluje Kutcher. "Líbí se mi, že si klade otázku: co je ta tajemná věc, která ovlivňuje, zda to v tom okamžiku, kdy se potkají, mezi dvěma lidmi klapne nebo ne?"
obrazek
Amandu Peet přitahoval film z podobných důvodů - její postava Emily, která je na začátku kurážnou punkerkou, ale později najde jinou životní cestu, jí připadala velmi autentická. "Připomínala mi lidi, které jsem potkávala na vysokoškolské koleji. Ty dívky, které pořád chodily v černém, tvářily se hrozně naštvaně a dávaly si záležet na tom, aby byly hodně cool," vysvětluje Peet. "A přišlo mi velmi zajímavé, že se nějaká taková holka setká s někým tak úzkoprsým a normálním, jako je Oliver, a není si tak úplně jistá, jak se s tím vypořádat."

"Scénář mě zaujal díky tomu, že to není tuctová romantická komedie. Připadalo mi to jako ,Když Harry potkal Sally' pro tuto generaci," dodává herečka.

Po obsazení titulní dvojice začali filmaři hledat herce do rolí vedlejších postav, které se kolem Olivera a Emily pohybují během sedmileté etapy, kterou film dokumentuje. Jedním z Oliverových nejbližších je jeho bratr Graham, který je hluchý a komunikuje pouze znakovou řečí. Aby filmaři zachovali co možná největší autentičnost, obsadili do této role hluchého herce Tyrona "Ty" Giordana.
obrazek
Giordanovi se líbilo, že se film v souvislosti s jeho postavou věnuje pouze vztahu k Oliverovi, takže jeho postižení není nikdy tématem konverzace. "Graham je neslyšící, ale o tom jeho postava není, což je skvělé," říká herec. "Na scénáři se mi líbilo, že interakce mezi mnou a Oliverem byla přesně taková, jako když se bavím se svými skutečnými bratry."

Aby dokázal Ashton Kutcher držet s Giordanem krok, strávil několik měsíců učením znakové řeči. "Můj skutečný bratr má mírné problémy se sluchem, takže když jsme byli malí, něco ze znakové řeči jsem se naučil," vysvětluje herec. "Většinu jsem si toho už nepamatoval, ale když jsem se začal znovu učit, najednou se mi začaly vracet vzpomínky. Myslím, že pro postavu Olivera to bylo docela důležité, protože při jeho rozhovorech s Grahamem musí komunikovat zcela plynule."
obrazek
Aby dal režisér dostatečný prostor všem dějovým zvratům, ke kterým ve filmu dojde, použil celkem 55 různých lokací. Od začátku bylo jasné, že natáčení musí být stejně bleskové a mobilní jako životy dvou titulních postav. "Pokud vyprávíte příběh dvou lidí, kteří jsou neustále v pohybu a pořád se potkávají na různých místech, v různých dobách a v různých situacích, je významnou částí produkce snaha propůjčit filmu podobně dynamický pocit. To jsme mohli dokázat pouze tak, že jsme byli stále na cestě i ve skutečnosti," říká producent Kevin Messick.

"Příběh filmu Něco jako láska se odehrává v průběhu sedmi let, které byly nabity různými kulturními událostmi a změnami - Clintona vystřídal Bush, došlo k velké ekonomické krizi, měnily se trendy v oblasti účesů, oblékání i životního stylu. A měnili se samozřejmě i hrdinové našeho příběhu. Ve filmu tedy musel být přítomen pocit měnícího se světa i proměn v přátelství titulních postav," říká producent Armyan Bernstein. <>Obrázek nenalezen<> Aby dokázal tyto změny přivést k životu, spolupracoval Cole úzce s kameramanem Johnem De Bormanem a hlavním výtvarníkem Tomem Meyerem. Pro De Bormana bylo hlavním úkolem jemně naznačit, jak plyne čas a jakým způsobem se mění emoce hlavních postav, jejichž vztah přechází od flirtu k blízkému přátelství a nakonec k ... něčemu jako láska. De Borman proto začal sytými, výraznými barvami a vizuálním chaosem, který postupně přešel do teplejšího a uvolněnějšího stylu, jenž ilustruje dospívání a změny v osobnostech hlavních hrdinů.

Hlavní výtvarník Tom Meyer mezitím přemýšlel, jak podkreslit neustálé změny v životech Emily a Olivera proměnami prostředí, ve kterém se pohybují. "Dokázat, aby vypadal jako minulost rok 1996, je mnohem náročnější než dokázat totéž třeba s 50. léty," říká Meyer. "Nedávná minulost je mnohem osobnější záležitost než minulost vzdálená, proto musíte být opatrnější. Nemůžete si dopřát takovou volnost."

Natáčení příběhu, který se odehrává v rozpětí sedmi let, s sebou přinášelo spoustu překážek pro herce i filmový štáb. "Scény jsme nemohli natáčet tak, jak jdou za sebou, protože by to bylo z mnoha různých důvodů neefektivní," vysvětluje Nigel Cole. "Jeden den jsme například natáčeli v bytě Emily a zvládnuli několik různých scén - jednu z roku 1997 a další z roku 1999, přičemž v jedné má krátké vlasy a ve druhé dlouhé ... Byla tam obrovská spousta detailů, na které bylo při těchto proměnách nutné dohlížet. Cestování v čase bylo občas velmi vyčerpávající!"

O hercích

Ashton Kutcher
Kutcher se narodil a vyrostl ve městě Ilomestead ve státě Iowa (cca 100 obyvatel), kde žil na farmě společně s rodiči, starší sestrou a bratrem, který je jeho dvojčetem. Aby získal finanční podporu na své vzdělání v oblasti biochemie, musel Ashton pracovat jako metař cereálního prachu ve fabrice General Milles in Cedar Rapids, a to po celou dobu studií. Poté co ho objevil místní hledač talentů se Ashton přestěhoval do New Yorku, aby se prosadil v herectví, které ho od dětství tak zajímalo.

Kal Penn
Narozen v dubnu 1977, rodák z Montclair v New Jersey, na svém kontě má však dvaadvacet filmových a televizních titulů. Narodil se jako Kalpen Modi a herectvím (včetně tance) se začal zabýval už na střední škole v newjerseyském Farmingdale ve Fine and Performing Arts Center. Na sklonku 90. let začínal na divadle a po přesunu do Los Angeles, kde zahájil studia na University of California, i hostováním v televizních seriálech (mj. Buffy, zabíječka upírů nebo Pohotovost). V té době se také začal objevovat ve filmu, kde dostával vesměs menší party vycházející vstříc jeho indickému původu. Průlom v jeho herecké kariéře představovala postava mladíka s těžko zapamatovatelným jménem Taj Mahal Badalandabad v komedii Sexy párty. Pod komedií Zahulíme, uvidíme je podepsán také jako jeden z asistentů produkce.

Podobné filmy

Bitva o Midway
(Midway) Bitva, která rozhodla o 2. světové válce v Tichomoří. Americký válečný velkofilm ...
dnes 05.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Prezidentův syn
(First Kid) Hlídat syna prezidenta USA není žádný med, ale tajný agent Sinbad si s tím hra...
dnes 07.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Bláznivá dovolená v Evropě
(National Lampoon´s European Vacation) Chevy Chase s rodinou se vydal na cestu do Evropy. ...
dnes 09.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 21. 10. 2019 Svátek má Brigita
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz