fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

dokument, Česká republika, , 91 min.
Kinopremiéra v ČR 28.9.2017 v SK 9.11.2017, DVD od 6.12.2017 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


UkázkaYoutubeři, jak je neznáte.
První celovečerní film o fenoménu youtuberů - tvůrců internetových videí s miliónovým publikem. Na sociálních sítích mají statisíce fanoušků, kteří sledují jejich videa a fotky. Teď budou mít i celovečerní film, který ukáže jejich život a kdo opravdu jsou.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Nejsledovanější

Jsme svědky generačního přerodu audiovizuální zábavy. Televizní produkci konkuruje nezávislá tvorba internetových tvůrců, kteří už stihli zaujmout v žebříčcích celebrit první místa. Rodiče panikaří, když jejich děti tráví celý den přimrzlé u obrazovek notebooků a smartphonů. Nejsledovanější je komunikačním mostem mezi dvěma generacemi. Co to vlastně znamená být YouTuberem? A proč se stali YouTubeři fenoménem, který má už dnes na společnost nepřehlédnutelný vliv? Celovečerní dokument poodhaluje tajemství jejich úspěchu a nahlédne do každodenních životů, které drží stranou kamery. Vyslechne názory všech, kterých se sledování a vytváření YouTube videí dotýká. Rodičů dětí, marketingových specialistů, sociologů, psychologů a samotných diváků.


O filmu

obrazek
Protagonisté:

Pedro stál u samého začátku. Když začínal natáčet videa o počítačových hrách (tzv. letsplaye) na YouTube, ani ho nenapadlo, že se z toho stane jeho profese. Jako jeden z mála starších YouTuberů má dvě děti a nenatáčí doma, ale ve vlastním studiu. V současné době přemýšlí, jak svůj obsah přizpůsobit i starší části publika.

Shopaholic Nicol začínala po vysoké škole v marketingu a natáčení videí měla jako vedlejší činnost. Přesně před rokem ale mohla dát výpověď. Natáčela hlavně dívčí videa, která se postupem času přehoupla do vlogů o životním stylu. Nebojí se a rozhodně si nehraje na nikoho, kým není.

Gabrielle Hecl studuje na střední škole, a to nese při natáčení videí na internet svá úskalí. O to větší úskalí, že studuje hereckou konzervatoř. Kromě YouTube Gabriela působí i jako zpěvačka.

Kovy letos maturoval a vrhá se do studia marketingu na Karlově Univerzitě v Praze. Jako jeden z mála vytváří ke svým videím scénáře a kriticky i nadšeně se vyjadřuje k nejrůznějším tématům jako YouTube vs. Televize, moderní trendy jako Snapchat, Facebook, ale i politika.

Sestry Nicole a Lucka z A Cup of Style začaly jako bloggerky. Byla jen otázka času, kdy psané blogy doplní o vlogy. Svůj vliv se snaží využít pro dobrou věc. Byly například ambasadorkami Avon pochodu pro prevenci rakoviny prsu. Přesto se stále považují za „obyčejné holky“.

Jiří Sádek (rozhovor)
obrazek
Před rokem byl v kinech uveden váš režijní debut Polednice s Aňou Geislerovou v hlavní roli. Co vás vedlo k tomu se po hororu vrhnout na celovečerní dokument o YouTuberech? Není to trochu vzdálené?

Důvod je dvojí. Zaprvé se nerad opakuji. Neříkám, že se k hororu ještě nevrátím v budoucnu, ale chci se vyhnout vytváření pořád toho samého dokola. To by mě nebavilo. Zadruhé, a to je důležitější, jdu za projekty, které považuji za hodnotné jak kulturně, tak pro mě osobně. U Polednice jsem chtěl nabídnout divákům tu část české kultury, kterou považuji za důležitou - kulturu, která tu byla před všemi těmi válkami a komunisty a přenést to do dnešního světa. Mám potřebu překonávat sebe sama ve smyslu vytvářet nové věci, ne dělat lepší verzi samého. Je čas zase zamířit trochu do budoucnosti, nebo vlastně současnosti, protože Youtubeři ne „budou“ mít velký vliv na společnost... už ho „mají“.

Proč ale právě YouTubeři?

YouTubeři mají obrovský dopad na to, co se v naší společnosti děje. Vymezují trendy a vytváří novou kulturu. Ti, se kterými na dokumentu Nejsledovanější spolupracujeme, mají dohromady přes 1 300 000 odběratelů u nás a na Slovensku. A valná většina z těch diváků jsou děti a teenageři. S dospělým světem se sledování YouTuberů moc nepotkává. Zároveň ale rodiče panikaří, protože nerozumí tomu, proč jejich ratolesti přimrzly ke svým smartphonům. Já jsem přesně mezi - děti nemám, ale nejsem teenager. Přijde mi důležité vytvořit takový komunikační most mezi rodiči odrostlých na televizi a dětmi, které si našly nové hrdiny a televize je naprosto nezajímá. A dostat YouTubery na plátna kin je báječný způsob, jak se sejít na půl cesty. Nakonec, od toho kino vždycky bylo - sdíleným zážitkem. Neděláme film pouze pro fanoušky, ale i pro veřejnost, která by chtěla trochu porozumět tomu, co s těmi YouTubery všichni mají.

Nejsledovanější vzniká jako časosběrný dokument po dobu jednoho roku, je to tak?

Začali jsme v dubnu na setkání YouTuberů s 20 tisíci fanoušky. Od té doby jsme YouTuberům v patách, co nám síly a rozpočet stačí. V tuhle chvíli za sebou máme pět měsíců natáčení a před námi je dalších sedm. Snažíme se co nejméně zasahovat do toho, co se před kamerou děje, ale už přítomnost kamery všechno mění. Když jsme třeba byli s několika YouTubery v Los Angeles na setkání světově známých Youtuberů s fanoušky, nikdo ty naše v davu nepoznal. Nikdo nevěděl, kdo jsou zač. Ale byli jsme tam my - největší kamera široko daleko, a najednou začali fanoušci okolo hvízdat a jásat a chtěli podpis... i tom náš dokumentární film je.

A není to tak, že jsou YouTubeři ti, co si jen mažou Nutellu na obličej a dostávají za to zaplaceno?

Není. A to je právě ono.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 23. 9. 2018 Svátek má Berta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz