fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

57% 646 hlasů
5.7 10 646
film / akční, romantický, USA, , 102 min., od 12 let
Nowhere to Run

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:07Jean-Claude Van Damme znovu bere spravedlnost do vlastních rukou v americkém filmu, v němž kromě akčních scén přijde ke slovu i romantický citový vztah.
Vězeňský autobus je přepaden. Jedním z vězňů, který uteče, je Sam. V noci se vydá do nedalekého domu pro jídlo. Tam žije mladá vdova s dvěma dětmi. Vlastní pozemky, na kterých nechce nikdo stavět. Prodat je nechce, a tak se ji drsní pomocníci stavitele snaží k tomu donutit násilím. Její děti se zatím spřátelí se Samem. Ten ženě pomůže ubránit se násilníkům a potom se udá.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jean-Claude Van Damme se tímto snímkem oprostil od věčných akčňáku a ukázal, že se nebojí ani dramatičtějších rolí. Tématicky se to od ryze akčních námětů sice zase až tak neliší, ale po patřičných úpravách bylo docíleno jistých nápadů. Příběh tedy daleko více sází na dramatizaci, romantičnost a citové projevy. Co se týče herectví, nelze Jean-Claudovi upřít snahu. Jeho kamenná tvář sice hereckému projevu nijak nepřidala, ale budiž, šlo o vážnou postavu. Pro jeho fanoušky to však bylo překvapení a šok, a tak z nezvyku většinou nesměle snímek strhali, protože tohle už nebyl Van Damme, jak ho všichni znali. Akční scény tu sice jsou, ale vyznívají spíše jako nucený doplněk děje. Charakter Sama Gillena, kterého Jean-Claude hraje, je jasně definovaný. Uprchlý trestanec schopný obětovat svoji svobodu, aby zachránil vdovu s dvěma malými dětmi před ztrátou domova a snad i života, přeci jen dokáže povznést jisté sympatie a porozumění.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Není úniku

<>Obrázek nenalezen<> Jmenuje se Sam Gillen a podaří se mu uprchnout z vězeňského autobusu za pomoci svého přítele Billyho, který však odvážnou záchrannou akci zaplatí životem. Samovi se podaří ujet a s penězi, které mu přítel zanechal, se utáboří poblíž skupiny farmářských domků. V noci, přilákán hudbou, pozoruje mladou vdovu Clydii, ukládající do postele své dvě děti, Mookieho a Bree. Vloupá se do domku, ale jen proto, aby se zmocnil slánky. Šéf důlní společnosti přijme nového bezpečnostního šéfa Dunstona, který má donutit Clydii a ostatní farmáře, aby prodali své pozemky, na kterých chce začít těžit. Podplatí i jejího milence, šerifa Lonnieho, aby ženu přesvědčil o prodeji. Sam, který v noci tajně naslouchá hovoru milenců, vše pochopí. Když je pak Clydie s dětmi přepadena Dunstonem a jeho muži, Sam jí pomůže.
<>Obrázek nenalezen<> Na oplátku mu žena nabídne nocleh ve své stodole. Hale se nejprve pokusí vdovu vydírat, ale opět zasáhne Sam, a potom se snaží přesvědčit farmáře o výhodách své nabídky. Hale nemá moc času, protože platnost jeho těžebního povolení vyprší za pár dnů. Když Clydie a její soused Tom odmítnou prodat, pošle na ně Dunston své zabijáky. Opět však zasáhne Sam a útok překazí. Když Dunston vyhrožuje Clydii, že ublíží dětem pokud neprodá, rozhodne se Sam bojovat. Šerif mezitím zjistí Samovu totožnost a navrhne mu, že ho nechá jít, pokud okamžitě odjede. Ten po naléhání Clydie souhlasí, ale když je při odjezdu napaden Dunstonovými muži, pochopí, že se musí vrátit a chránit Clydii, do níž se zamiloval a její děti, s nimiž se spřátelil.


Podobné filmy

Invaze
(The Invasion) Vesmírná stanice Patriot explodovala a na území Ameriky dopadlo spoustu tro...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Danielle Steelová: Vzkaz z Vietnamu (1/2)
(Danielle Steel´s: Message from Nam) Dcera bohatých rodičů chce ve svém životě něco dokáza...
zítra 10.20
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Zamilovaný profesor
(Nutty Professor) Laskavý a nadaný profesor genetiky Eddie Murphy zkusil už úplně vše, ale...
zítra 11.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 17. 9. 2019 Svátek má Naděžda
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz