fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

73% 35 hlasů
7.3 10 35
film / drama, romantický, Československo, , 83 min., černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
02:33České filmové drama, vyprávějící o tragickém osudu krásné dívky a nenaplněné lásce.
Marta Dekasová pracuje jako vychovatelka v posádkovém městě. Krásná dívka je středem pozornosti řady mužů, touží však pouze po nadporučíku Vargovi, který je ženatý a odmítá ji. Zoufalá Marta se vrhá do náruče nejdotěrnějšího ze ctitelů, a poté je s hanbou propuštěna. Odchází do Prahy ke kamarádce Kiki, stává se barovou zpěvačkou a pokračuje v cestě po šikmé ploše. Naděje na nový život jí svitne, když se do ní zamiluje mladý student, jenomže právě tehdy se v baru objeví Varga a znovu rozjitří nevyhaslé city...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dnes se Noční motýl může zdát příliš patetický, ale jaké melodrama v té době nebylo.. Oceňuju ovšem herecké výkony všech představitelů, obzvlášť s ohledem na těch pouhých 16 dnů natáčení. Adina Mandlová ve vedlejší roli Hanu Vítovou drtivě převálcovala, a to právě díky své příjemné civilnosti.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Noční motýl

Odehrává se na konci minulého století v jednom z malých posádkových městeček. Jeho hlavní hrdinkou je půvabná dívka Marta Dekasová, která pracuje jako vychovatelka v měšťanské rodině posádkového města. Není však šťastná. Její zaměstnavatelka podvědomě žárlí na její mladistvou krásu, eleganci a pozornost, kterou jí věnují důstojníci místní posádky, zejména pak lehkomyslný poručík Kala. Martě je lhostejný, protože se na první pohled zamilovala do vážného a věčně zasmušilého nadporučíka Vargy. Ten však miluje svou manželku herečku Helenu a jiné ženy pro něj neexistují. Když Marta přijde však o místo, kvůli žárlivosti své zaměstnavatelky, ubytuje se v malém hotýlku. Ráno po důstojnickém plese je vyhlášen poplach a vojáci nakvap opouštějí město. Kala se přichází s Martou rozloučit a téměř proti její vůli ji učiní svou milenkou. Netají se tím, že dívku svedl a ta je maloměstskou pokryteckou společností morálně odsouzena. Brzy se jí však nabaží a opustí ji. Marta se odstěhuje ke své někdejší kamarádce Anče, která se pod jménem Kiki živí prostitucí. Na její doporučení se stane barovou zpěvačkou v podniku pochybné pověsti. Nakrátko jí zalichotí čistá láska mladého studenta Michala, opětovat ji však nemůže, protože stále ještě miluje Vargu. Po bujné silvestrovské noci se se svou láskou poprvé políbí a žárlivý Michal ji zastřelí.


Podobné filmy

Ohnice
Filmový příběh jedné nenaplněné lásky z pera F. Pavlíčka, renomovaného scenáristy a dramat...
dnes 09.45
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Noci v Rodanthe
(Nights in Rodanthe) Richard Gere a Diane Lane se náhodou setkají v penziónu v letovisku R...
dnes 09.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Bitva o Británii
(Battle of Britain) Letecká bitva o Británii, jedna z největších bojových akcí druhé světo...
dnes 17.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 15. 11. 2018 Svátek má Leopold
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz