fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 1894 hlasů
7 10 1894
film / thriller, akční, záhady, USA/Francie, , 106 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR a SK 27.2.2014, DVD a Blu-Ray od 23.7.2014 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:19Únos je teprve začátek.
Letecký šerif Bill Marks se vydává na další ze svých dlouhých rutinních letů. S přibývajícím věkem má Bill létání ve stále menší oblibě, navíc má kvůli soukromým starostem mizernou náladu. Bill pracuje v utajení, kromě pilotů a letušky Nancy nikdo netuší, že je v letadle pracovně. Nad Atlantikem se na displeji Billova mobilu objeví znepokojivá zpráva. Pokud vláda nepošle na uvedené číslo účtu 150 milionů dolarů, bude každých 20 minut zabit jeden z cestujících. Bill informuje o situaci kapitána, ten však nepovažuje hrozbu za reálnou a rozhodne se pokračovat v letu. I Bill považuje zprávu za špatný vtip, po dvaceti minutách ale umírá první pasažér. Zatímco šerif rozjede závod s časem, vyjde najevo, že padouchův účet je vedený právě na jeho vlastní jméno. Je snad on sám tím vyděračem a únoscem letadla?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Liam Neeson měl zase štěstí na scénář a režiséra, který to dokázal dokonale přenést na plátno. V průběhu transatlantického letu dostane letecký maršál řadu podivných esemesek, ze kterých se nakonec vyklube hrozba. Buď dostane 150 milionů dolarů a nebo někdo zemře každých 20 minut. A hrozby se skutečně začnou naplňovat. Ještě nikdy se snad letecký maršál nedostal do takové svízelné situace, kdy má proti sobě neznámého vyděrače, cestující i podporu na zemi. A mrtví pomalu přibývají. Vyděrač to má promyšlené dokonale. Napínavá atmosféra začne ihned po startu letadla a vše se rozvine tak, že si ani divák není jistý, na čí stranu se má připojit. Sebeovládání maršála je zcela na místě. Vydrží to? Liamovi bylo v době natáčení 62 let a ani to není poznat. Jeho kondice je fantastická. Škoda, že více prostoru nedostala Julianne Moore. Její role je dosti nevýrazná a tak tu podivně působí jako páté kolo u vozu. Každopádně je příběh velmi dobře promyšlený, čímž si napětí dokáže udržet do poslední minuty. Tématicky se jedná o hodně dobrý filmový zářez na poli dramatických snímků odehrávajících se na palubě dopravního letadla.
Všechny komentáře k filmu 30+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Non-Stop

Každých dvacet minut jeden pasažér na palubě tohoto letadla zemře. Liam Neeson se po skvělých thrillerech 96 hodin a Neznámý vrací do akční role osamělého drsného hrdiny, která mu více než sluší. Tentokrát jako "vzdušný šerif" dostane 40 000 stop nad zemí na palubě letadla SMS zprávu, jíž nechybí síla rozpoutat napínavý akční thriller plný ďábelských zvratů. 150 milionů na účet, nebo každých 20 minut někdo zemře. To už je hodně zkažený pracovní den, ale až si všichni začnou myslet, že ten parchant je právě Liam Neeson, teprve pak se začnou dít věci. Většinu svých všedních pracovních dnů tráví Bill Marks tím, že prostě jen sedí v letadle a dává pozor. Jako "vzdušný šerif" je zodpovědný za bezpečnost cestujících v letadle, a už ho to dávno nebaví. Nesnáší létání a všechny s tím spojené otravné fronty a čekání. Jenže tentokrát je všechno jinak. Neviditelný terorista ho během letu začne bombardovat esemeskami, v nichž požaduje, aby vláda na jeho tajný účet zaslala 150 milionů dolarů. Jinak každý dvacet minut někoho v letadle zabije. A v tichosti svá slova doloží činem: vzápětí je v letadle nalezena první mrtvola. Stejně jako divák, i Liam Neeson alias agent Bill Marks se snaží přijít na to, jak neznámý terorista dokáže zabíjet lidi v letadle, aniž by si kdokoli čehokoli všiml. A zatímco agent rozjede mrazivý závod s časem, vyjde najevo, že padouchův účet je vedený právě na jeho vlastní jméno. Je snad on sám tím vyděračem a únoscem letadla? Anebo je znovu všechno jinak? A tím nejsou překvapivé dějové zvraty filmu zdaleka vyčerpány...


Podobné filmy

Ohnivý oceán
(Hidalgo) Kovboj Viggo Mortensen přijal výzvu zúčastnit se se svým věrným koněm Hidalgem v...
dnes 10.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Bitva o Midway
(Midway) Bitva, která rozhodla o 2. světové válce v Tichomoří. Americký válečný velkofilm ...
dnes 17.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Četa
(Platoon) Charlie Sheen se dobrovolně přihlásil do války ve Vietnamu. Je přidělen k jednot...
dnes 22.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 23. 5. 2019 Svátek má Vladimír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz