fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

74% 90 hlasů
7.4 10 90
fantasy, Československo, , 77 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ukázka
01:42Adaptace klasické Erbenovy pohádky o chudém muzikantovi, který skrze dobré srdce a kouzelného stařečka k divotvorným darům přišel.
Někdo má všechno a jiný nic. Tak už to chodí i v pohádkách. Například v příběhu o chudém muzikantovi se zlatým srdcem, který se rozdělí o poslední kousek chleba, ačkoli mu samotnému kručí v žaludku hlady. Jako odměnu za své dobré srdce dostane kouzelný ubrousek, prostírající na požádání i ty nejvybranější pochoutky. Než si jej však stačí pořádně užít, ukradne mu ho lakomý krčmář, který má všechno, ale chce ještě víc. A protože mu kouzelný ubrousek nestačí, okrade důvěřivého muzikanta i o oslíka z něhož se sypou dukáty. Jenže nebyla by to pohádka, kdyby se nakonec všechno neobrátilo v dobré, a tak je muzikant spravedlivě odměněn a lakotný hostinský po zásluze potrestán.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tak tato pohádka je sice stará, ale myslím si že se dost lidem líbí. A ať si kdo chce co chce říká tak taky tato pohádka patří k Vánocům. Je to krásná hezká pohádka na kterou je radost se podívat. Je sice z roku 1955, ale to nic nemění na tom že by byla špatná. Prostě každému se líbí něco jiného a mě se tady tato pohádka líbí.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD ZDARMA

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Obušku z pytle ven! / Obušku, z pytle ven!

obrazek
Chudý muzikant se vydá do světa, aby vydělal na jídlo pro kupu hladových dětí, které má doma. Cestou se dostane do hospody, kde se právě slaví velké posvícení. Muzikant hostům zahraje, ale za své vystoupení se dočká jen obyčejného kousku suchého chleba. Navíc si lakotný hostinský na účet chudáka krutě zažertuje, když mu ke kousku chleba přidá neviditelnou jitrnici. Smutný muzikant sice hostinskému pokazí radost, když si na neviditelné jitrnici okatě pochutná, kručení v žaludku mu to však nezažene.
obrazek
Jediný kdo muzikanta polituje je kouzelný dědeček, se kterým se muzikant rozdělí o poslední kousek chleba. Jako odměnu za své dobré srdce dostane kouzelný ubrousek, prostírající na požádání i ty nejvybranější pochoutky a také oslíka, ze kterého se na požádání sypou dukáty. Cestou domů se šťastný muzikant zastaví ve stejné hospodě a dobrácky se svými kouzelnými dary pochlubí. Než si je však stačí pořádně užít, ukradne mu je lakomý krčmář, který má všechno, ale chce ještě víc. Pravdu muzikant odhalí až doma, když se ubrousek neprostře a oslík neotřese.
obrazek
Místo radosti tak zklamal ustaranou ženu i děti, které se těšily na dárky. A to už je i na dobráckého muzikanta moc. Jenže nebyla by to pohádka, kdyby se nakonec všechno neobrátilo v dobré, a tak je nakonec muzikant spravedlivě odměněn a lakotný hostinský po zásluze potrestán, když se muzikant vrátí do hostince s dalším darem, pytlem do kterého stačí zašeptat "Obušku z pytle ven!".logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 23. 4. 2014 Svátek má Vojtěch
  Vyhrávej v casino.cz   Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz