fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 113 hlasů
7.5 10 113
film / fantasy, Československo, , 77 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:42Adaptace klasické Erbenovy pohádky o chudém muzikantovi, který skrze dobré srdce a kouzelného stařečka k divotvorným darům přišel.
Někdo má všechno a jiný nic. Tak už to chodí i v pohádkách. Například v příběhu o chudém muzikantovi se zlatým srdcem, který se rozdělí o poslední kousek chleba, ačkoli mu samotnému kručí v žaludku hlady. Jako odměnu za své dobré srdce dostane kouzelný ubrousek, prostírající na požádání i ty nejvybranější pochoutky. Než si jej však stačí pořádně užít, ukradne mu ho lakomý krčmář, který má všechno, ale chce ještě víc. A protože mu kouzelný ubrousek nestačí, okrade důvěřivého muzikanta i o oslíka z něhož se sypou dukáty. Jenže nebyla by to pohádka, kdyby se nakonec všechno neobrátilo v dobré, a tak je muzikant spravedlivě odměněn a lakotný hostinský po zásluze potrestán.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film je sice jen lepší průměr, ale pohádka je to výborná. Atmosféře nic nechybí a tak si připadáte skoro tak, jak se musí cítit i postavy. Krom toho, herecké výkony jsou zde skvělou záležitostí, a ojezení neexistující jitrnice by mohli tvůrci psát naučné knihy. Takže pohádka jako vyšitá s velmi vypečeným obuškem.
Všechny komentáře k filmu 21+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Obušku z pytle ven! / Obušku, z pytle ven!

obrazek
Chudý muzikant se vydá do světa, aby vydělal na jídlo pro kupu hladových dětí, které má doma. Cestou se dostane do hospody, kde se právě slaví velké posvícení. Muzikant hostům zahraje, ale za své vystoupení se dočká jen obyčejného kousku suchého chleba. Navíc si lakotný hostinský na účet chudáka krutě zažertuje, když mu ke kousku chleba přidá neviditelnou jitrnici. Smutný muzikant sice hostinskému pokazí radost, když si na neviditelné jitrnici okatě pochutná, kručení v žaludku mu to však nezažene.
obrazek
Jediný kdo muzikanta polituje je kouzelný dědeček, se kterým se muzikant rozdělí o poslední kousek chleba. Jako odměnu za své dobré srdce dostane kouzelný ubrousek, prostírající na požádání i ty nejvybranější pochoutky a také oslíka, ze kterého se na požádání sypou dukáty. Cestou domů se šťastný muzikant zastaví ve stejné hospodě a dobrácky se svými kouzelnými dary pochlubí. Než si je však stačí pořádně užít, ukradne mu je lakomý krčmář, který má všechno, ale chce ještě víc. Pravdu muzikant odhalí až doma, když se ubrousek neprostře a oslík neotřese.
obrazek
Místo radosti tak zklamal ustaranou ženu i děti, které se těšily na dárky. A to už je i na dobráckého muzikanta moc. Jenže nebyla by to pohádka, kdyby se nakonec všechno neobrátilo v dobré, a tak je nakonec muzikant spravedlivě odměněn a lakotný hostinský po zásluze potrestán, když se muzikant vrátí do hostince s dalším darem, pytlem do kterého stačí zašeptat "Obušku z pytle ven!".


Podobné filmy

Mythica: Boj o Darkspore
(Mythica: The Darkspore) Mladá kouzelnice se spolu s přáteli vydává do zaniklého města obr...
zítra 22.10
Prima Cool
Princezna na hrášku
(Die Prinzessin auf der Erbse) O princezně, které ani dvacet matrací nestačilo k dobrému s...
so. 10.12. 08.10
Nova
Vikingská princezna
(Viking Quest) Na dvoře vikingského krále Orna se chystá svatba. Princezna se má provdat z...
so. 10.12. 20.00
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Čtvrtek 8. 12. 2016 Svátek má Květoslava
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz