fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

67% 37 hlasů
6.7 10 37
film / drama, romantický, USA, , 175 min.
Message from Nam / Danielle Steel's 'Message from Nam'

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:58Vietnamská válka jako kulisa životních a milosrných osudů krásné novinářky Pexy.
Jižanská kráska Paxton Andrewsová se vzbouří proti společenským konvencím a očekáváním o tom, že se má brzy vdát a stát se domácí paní. Chce studovat, aby si splnila sen stát se novinářkou. Kdyř její přítel Peter Wilson zahyne ve vietnamské válce, odchází tam jako reportérka. Potká tu druhého muže svého života...
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Odkaz z Vietnamu / Vzkaz z Vietnamu

obrazek
Paxton Andrews je idealistická jižanská kráska, která navzdory přání a představám své rodiny odejde do Berkeley studovat žurnalistiku. Tady se setká a také zamiluje do spolužáka, inteligentního studenta práv Petera Wilsona. Jeho rodiče Marjone a Ed Wilsonovi pozvou Paxton na návštěvu a přijmou ji velmi laskavě a srdečně, což se rozhodně nedá říci o dívčině rodině, která k Peterovi není vůbec laskavá, když je v létě navštíví. Paxton se dostane do sporu s matkou, která neschvaluje její rozhodnutí a tak je stále jasnější, že dívka nemá žádný důvod vracet se ještě někdy do rodného domu. Jediné bolestivé loučení, které to přineslo, se týkalo staré milované chůvy Queenie, která ji vždy podporovala a milovala tak, jak to její matka nikdy nedokázala. Paxton pokračuje ve studiu a domů se vrátí pouze tehdy, když Queenie vážně onemocní. Stejně jako Peter i ona dokončí studia během bouřlivých šedesátých let, ale není jim dopřáno užívat společného štěstí. Peter je odveden a zabit ve Vietnamu. Žal vede Paxton k rozhodnutí stát se válečným dopisovatelem pro sanfranciské noviny, jejichž majitelem je Peterův otec. Přílet do Vietnamu je šokem, na který dívka z jižanské rodiny rozhodně není připravena.
obrazek
Proto víc než potřebuje pomoc ostříleného zpravodaje AP Ralpha Johnsona, který je v Saigonu už od samého začátku války. Ve druhé části filmu je už z Paxton válkou otesaná reportérka, která ze základny v Saigonu podává zprávy o tragédiích a pravdivém obraze války. Její rubrika nazvaná Poselství z Vietnamu má obrovský úspěch, ale její osobní život už na tom tak dobře není. Unavená a nemocná se vrátí do Spojených států, ale její rubrika s americkými tématy ztratila švih a potřebný zápal. Vrátí se proto do Vietnamu a nastěhuje se k Ralfovi, který žije se svou těhotnou družkou France. Také se tu znovu setká se seržantem Tonym Campobellou, kterého od jejich posledního setkání válka hodně poznamenala. Přesto si oba uvědomí, že se do sebe zamilovali. Ve svatební den však Paxton zasáhne další krutá rána osudu. Tony se nevrátil z akce a je prohlášen za pohřešovaného. S pomocí svých přátel a známostí se Paxton pustí do pátrání, ale vše je marné. Nakonec opustí Vietnam, aby se mohla zúčastnit mírových rozhovorů v Paříži, nepřestává však doufat v Tonyho návrat. Jiskřička naděje se vynoří ve chvíli, kdy dostane zprávu, že byl Tony spatřen v jednom z mnoha vietnamských pracovních táborů. Navzdory nebezpečí se Paxton vrací do Saigonu ohroženého Vietcongem, aby našla svou lásku.


Podobné filmy

Noci v Rodanthe
(Nights in Rodanthe) Richard Gere a Diane Lane se náhodou setkají v penziónu v letovisku R...
dnes 05.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Tvrdé palice
(Leatherheads) George Clooney je šarmantní majitel týmu amerického fotbalu. Poté, co jeho ...
dnes 11.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Táta
(Dad) Jack Lemmon se vždy a se vším spoléhal jen na svou ženu. Teď se ale musí naučit sobě...
dnes 14.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 18. 10. 2019 Svátek má Lukáš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz